Straight Key Century Club (SKCC) -a 10-a aniversare Ianuarie

Statii DX auzite, expeditii anuntate sau in desfasurare, QSL info, tehnici de trafic DX...
Avatar utilizator
YO9FXD
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Dec 26, 2015 12:59 am
Contact:

Straight Key Century Club (SKCC) -a 10-a aniversare Ianuarie

Mesajde YO9FXD » Sâm Dec 26, 2015 2:38 pm

La Multi Ani YO !
In perioada 02-31 Ianuarie 2016 SKCC va sarbatori a 10- a sa aniversare , punand in aer statia speciala K3Y operata de membri voluntari ai clubului atat din USA cat si din DX. Membrii YO ai SKCC care doresc sa petreaca momente placute transmitand numai CW si cu mijloace exclusiv mecanice manuale (chei verticale , vibroplex , "cootie"-s ) operand statia virtuala K3Y se pot adresa prin e-mail coordonatorului european al evenimentului , Bert -F6HKA pentru a se programa in calendarul evenimentului ,in zilele si intervalul orar care le convine mai mult , dat fiind faptul ca doar doua statii din acelasi DXCC pot fi in aer simultan .Tot procesul de autorizare formala si includere in calendarul oficial (publicat in web-ul clubului) se face prin corespondenta e-mail cu F6HKA.
Cu siguranta statiile YO membre SKCC vor fi foarte vanate dat fiind faptul ca sunt f. rare in activitatile periodice ale clubului
Informatii detaliate , calendarul ,statistici,ghidul pentru operatori USA si DX precum si politica de QSL este detaliata in pagina clubului http://www.skccgroup.com/k3y
Antal , YO9FXD ( EA5IIK )

Avatar utilizator
YO9FXD
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Dec 26, 2015 12:59 am
Contact:

Re: Straight Key Century Club (SKCC) -a 10-a aniversare Ianu

Mesajde YO9FXD » Lun Feb 01, 2016 8:58 pm

Nu a trecut nimanui neobservata evolutia excelenta in K3Y a domnului George - YO4AAC( http://www.skccgroup.com/k3y/K3Y-statis ... w=stations in josul paginii la K3Y-EU).Un alt bun motiv de mandrie pentru YO in lumea radiotelegrafistilor.
Felicitari si sunt convins ca va vom mai auzi prin WES , SKS sau SKS-EU.


Înapoi la “Activitati DX”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori