LoTW din nou functional

Statii DX auzite, expeditii anuntate sau in desfasurare, QSL info, tehnici de trafic DX...
yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: LoTW din nou functional

Mesajde yo3hjv » Joi Mar 21, 2013 2:03 am

Mandatory to exchange

The UPU's International Bureau processes several million coupons each year and deals with of all accounting aspects. The International Bureau does not sell IRCs directly to customers; they must buy them from their local post office. Although Posts are not obliged to sell IRCs, it is mandatory for Posts to exchange the coupons. If a Post does not sell IRCs, it is possible to purchase them in a post office located in a neighbouring country.

Asadar, chiar daca UK si USA nu mai comercializeaza IRC, ramane posibilitatea de a le include impreuna cu SASE in cazul in care dorim un QSL paper de la un corespondent din acele administratii.
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor

YO8RAA
Mesaje: 448
Membru din: Mie Sep 21, 2011 8:30 am
Contact:

Re: LoTW din nou functional

Mesajde YO8RAA » Joi Mar 21, 2013 8:17 am

Cu alte cuvinte "mortu" e mai viu ca oricand ba chiar va fi si mai cautat de cei din USA si UK care nu mai au posibilitatea sa-l procure din tarile lor (dar au nevoie de el). :lol:
Un caz clar de efect de bumerang sau pe romaneste ... "unde dai si unde crapa...".
Asta se intampla cand ... canti "prohodu" inainte de a vedea "certificatul de deces". ;)


Înapoi la “Activitati DX”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori