Rezultate concursuri YO

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Rezultate concursuri YO

Mesajde YO3JW » Sâm Noi 19, 2016 6:23 pm

Ciprian, scuze!
YO8SSB.
Multumesc si acum lui YO8CLN, pentru sprijinul acordat. A fost din partea societatii unde lucra, si bineinteles fara aportul lui nu s-ar fi materializat.
YO3ITI.
Imi pare rau ca familia ta a avut de suferit, dar nu cred ca din partea mea.
Ce are asta de a face cu FRR, chiar nu inteleg.
Poate ca sunt prea in varsta si nu ma prind.

YO6CFB
Mesaje: 48
Membru din: Mar Iun 22, 2010 8:23 am
Contact:

Re: Rezultate concursuri YO

Mesajde YO6CFB » Sâm Noi 19, 2016 7:29 pm

Seara buna..
Revin pentru ca intre timp am primit raspuns in privat pentru concursurile Cupa Mun. Pitesti si Cupa Pompierilor. A mai ramas in suspans rezultatele de la Cupa Moldovei US. Multumesc pentru raspunsuri.
73 de yo6cfb, Lacy

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Rezultate concursuri YO

Mesajde YO3ITI » Sâm Noi 19, 2016 8:23 pm

n/t
Ultima oară modificat Dum Noi 20, 2016 9:40 pm de către Anonymous, modificat 1 dată în total.
====================
73 de YO3ITI

yo9yul
Mesaje: 49
Membru din: Vin Mai 20, 2016 7:12 pm
Contact:

Re: Rezultate concursuri YO

Mesajde yo9yul » Sâm Noi 19, 2016 8:50 pm

La Cupa Mun. Pitesti am cautat si eu rezultatele cu interes, avind un numar mare de legaturi......una in oras cu Ovidiu YO9XC, total legaturi una, ca atat merge antena in 80 metri. :roll:

YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Rezultate concursuri YO

Mesajde YO3JW » Sâm Noi 19, 2016 10:26 pm

Bias cognitiv !!!!
"A cognitive bias refers to a systematic pattern of deviation from norm or rationality in judgment, whereby inferences about other people and situations may be drawn in an illogical fashion. Individuals create their own "subjective social reality" from their perception of the input. An individual's construction of social reality, not the objective input, may dictate their behaviour in the social world. Thus, cognitive biases may sometimes lead to perceptual distortion, inaccurate judgment, illogical interpretation, or what is broadly called irrationality."
Oare?
Sa fi sanatos si sa-ti mearga bine! La asa ceva nu-ti pot dori altceva ....

YO5VAE
Mesaje: 246
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:58 am
Contact:

Re: Rezultate concursuri YO

Mesajde YO5VAE » Dum Noi 20, 2016 12:02 am

No ati terminat?
Haideti sa lasam povestile si sa trecem la fapte. Ma bucura faptul sa vad ca si frr-ul citeste pe aici. Stiu ca le-am adresat cuvinte grele si o sa continui sa o fac pana situatia revine la normal.
Asadar, ii rog pe cei care reprezinta federatia sa faca un efort sa aduca lucrurile la normal, sa ne asculte si pe noi muritorii de rand membrii ai federatiei si sa inceapa sa comunice cu noi. Nu cerem multe, dar vrem corectitudine si comunicare. Nu e un capat de lume daca cineva din frr posteaza aici...fie o intrebare, fie o decizie, fie pur si simplu o idee. Cu totii suntem oameni, gresim si avem nevoie de ajutor. Dar pentru asta trebuie sa ne recunoastem greseala si sa cerem ajutor in caz de nevoie.
@YO8SSB ... mi-a placut tare postarea ta de Sâm Noi 19, 2016 10:59 am. Mi-ar placea sa fie luata in seama. Din pacate ma enerveaza groaznic atacurile la persoana. Lasa-l pe YO3JW in pace cu chestia aia. L-ai mai atacat cu ea si nu e nici momentul, nici cazul sa dezbatem cine ce si cum a fost. Nu cred ca e relevant.
Oricum ar fi, ma deranjeaza atitudinea unora conform careia daca esti tanar esti si prost si fara experienta. Ei bine domnilor, gresiti groaznic! S-ar putea ca unii tineri sa aiba mai multi ani de radio decat aveti dvs. S-ar putea ca in timpul in care acei tineri scriu aici pe forum (sau dvs cititi) sa faca niste DX-uri pe care dvs nici nu visati sa le faceti vreodata. Per ansablu, s-ar putea ca unii tineri sa aiba mai multa experienta radio ca dvs. Asa ca degeaba sunteti grizonati daca nu sunteti realisti.
@YO3JW Te rog lasa-l pe YO2LZA in pace cu cacaturile alea, nu e cazul si momentul. Omul a lucrat, si-a luat locul in clasament (care a fost publicat) deci este meritul lui. Nu cred ca are rost sa inventam diverse pentru a discredita pe cineva care are rezultate foarte bune. Poate ar fi mai bine sa il sustinem sa aiba rezultate si mai bune pe viitor.
Lasa-l si pe YO8SSB in pace pentru ca e printre putinii din tara care inca trage in ultrascurte, si trage bine. In loc sa ii incurajezi pe acesti oameni, le pui capac. Am impresia ca ai o iubire ascunsa cu federatia asta pe care incerci sa o protejezi si faci tot posibilul sa iasa deasupra. Nu mai e cazul demult. Poate e vremea sa renunti.
Haideti sa facem ceva in asa fel incat sa ne unim, sa facem lucruri bune, sa ne ajutam unii pe altii. Haideti sa facem legaturi radio in care sa ne respectam, haideti sa participam la concursuri fara teama de a fi furati, haideti sa fim oameni/radioamatori!
73 de YO5VAE - Edy
PS. frr e scris cu litere mici intentionat.

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Rezultate concursuri YO

Mesajde YO4SI » Dum Noi 20, 2016 12:52 am

Edy ! Astazi, cand se scria de zor aici, am facut patru legaturi in LZ DX Contest. Cu 400 miliWatti ! In 14060 +/-. Sunt convins ca toti cei care au postat aici imi inteleg bucuria. Maine cand se va deschide propagarea sper sa mai fac cateva.
M-a prins flama cu lucrul in qrpp. O sa mai scriu despre asta. 73s ! Mircea = yo4si.

YO5VAE
Mesaje: 246
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:58 am
Contact:

Re: Rezultate concursuri YO

Mesajde YO5VAE » Dum Noi 20, 2016 12:59 am

Felicitari si succes in continuare Mircea!
Si eu sunt fan puteri mici si tot incerc sa scad puterea, dar nu mai prea sunt auzit (sau ascultat?) :D

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Rezultate concursuri YO

Mesajde YO3ITI » Dum Noi 20, 2016 1:02 am

n/t
Ultima oară modificat Dum Noi 20, 2016 9:34 pm de către Anonymous, modificat 1 dată în total.
====================
73 de YO3ITI

YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Rezultate concursuri YO

Mesajde YO3JW » Dum Noi 20, 2016 1:10 pm

"No ati terminat?
Haideti sa lasam povestile si sa trecem la fapte."

Cu parere de rau vad ca la autolaude nu va intrece nimeni. Sa va fie de bine si sa realizati lucru mari si interesante.

"Folosirea DXclusterului este permisă, cu excepţia trimiterii de spoturi pentru indicativul propriu. "
Ii multumesc lui Septy pentru precizare, Atentie la subliniere!
In conditiile in care se cere sa existe egalitate intre participanti(!) este oare normal sa se respecte sau nu aceasta prevedere regulamentara din 2014?
Astfel rog onoratul cititor sa se uite la fisierele atasate unde se regasesc toate postarile lui YO2LZA. Voi, ceilalti, ati avut acest avantaj?
In baza acestor fisiere, YO2LZA, a fost scos din clasamentul CI UUS 2014.
YO2LZA 1.jpg
YO2LZA 1.jpg (644.44 KiB) Vizualizat de 4915 ori

YO2LZA 2.jpg
YO2LZA 2.jpg (731.06 KiB) Vizualizat de 4915 ori

YO2LZA 3.jpg
YO2LZA 3.jpg (710.09 KiB) Vizualizat de 4915 ori

YO2LZA 4.jpg
YO2LZA 4.jpg (739.69 KiB) Vizualizat de 4915 ori

"@YO3JW Te rog lasa-l pe YO2LZA in pace cu cacaturile alea, nu e cazul si momentul." de la YO5.....
73


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori