Intrebare pentru YO3CZW, Secretar General al FRR

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Intrebare pentru YO3CZW, Secretar General al FRR

Mesajde yo9rij » Sâm Feb 25, 2017 8:20 pm

Toate cele expuse mai sus de catre organizatori sau de catre potentiali participanti nu sunt altceva decat motive de a nu ma lega la cap si de a imi da batai de cap inutile. Cu siguranta este ceva mai bun de facut in cele doua ore de "competitie". :lol: 73!

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Intrebare pentru YO3CZW, Secretar General al FRR

Mesajde yo5ajr » Dum Feb 26, 2017 7:28 am

Lasati in pace pe SG. Azi dimineata pe la 04 UTC lucra la YP0C in jurul 1814 SSB. In anii razboiului Mama mea sa dizolve frica si anxietatea apuca sa faca prajutura din malai si intre timp canta iar afara se auzeau senilele T34. Se prabusea lumea. 73 de Miki

Avatar utilizator
yo4lhr
Mesaje: 92
Membru din: Lun Mar 14, 2011 8:05 pm
Contact:

Re: Intrebare pentru YO3CZW, Secretar General al FRR

Mesajde yo4lhr » Dum Feb 26, 2017 11:00 am

yo5ajr scrie:Lasati in pace pe SG.


Da domnule. Aveti dreptate. Ar trebui sa lasam in pace frr si, mai mult, sa boicotam tot ceea ce organizeaza (eu fac asta de muuuulti ani; si mi-e bine asa). Cum ar fi ca in contesturile organizate de frr sa apara doar fro 20-30 statii YO? (ale lingailor, bineinteles). Am demonstra ca "orice pasare pe limba ei piere" .... daaaaa doaaaamneeeeee :twisted:


Parerea mea, dom`le
orice sarma este o antena, dar sa nu exageram

YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Intrebare pentru YO3CZW, Secretar General al FRR

Mesajde YO3JW » Dum Feb 26, 2017 2:22 pm

YO8BDW ....Tnx
Celelalte raspunsuri sunt deja ...... "clasice".

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Intrebare pentru YO3CZW, Secretar General al FRR

Mesajde YO4SI » Lun Feb 27, 2017 11:46 pm

FRR are Statut ? Am cautat pe hamradio.ro si nu am gasit nimic la prima vedere, cum ar fi normal. Am cerut cautare si am gasit : https://drive.google.com/file/d/0B3bR-3 ... 1hblU/view
Oare acea Propunere de Statut a devenit statut, statut ?
In acea Propunere de Statut, se spune la Art. 75 alin. h, faptul ca Secretarul General al FRR are ca atributii, printre altele si sa participe la principalele competitii interne si internationale. Deci Alex YO9HP, este perfect indreptatit sa ceara lamuriri pentru niste neclaritati. A facut-o prin e-mail, nu a primit raspuns si, a cerut si aici in spatiul public.
Radioul este pasiunea noastra. Acum aud ca daca participam suntem lingai... Mai sa fie ! Chiar asa am ajuns ? Eu as zice sa participam cat mai multi. Mai ales daca suntem neafiliati ! Am facut-o la SSB. Si foarte civilizat, am fost trecut la Categoria Neafiliati. Prietenii au ras si m-au sunat spunandu-mi : "ai iesit pe primul loc !" 73s ! Mircea = yo4si.

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Intrebare pentru YO3CZW, Secretar General al FRR

Mesajde n2yo » Mar Feb 28, 2017 1:25 am

Varianta oficiala a Statutului FRR se gaseste la aceasta adresa:
https://drive.google.com/file/d/0B3bR-3 ... hTMVE/view


73s de Ciprian N2YO

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Intrebare pentru YO3CZW, Secretar General al FRR

Mesajde yo5ajr » Mar Feb 28, 2017 9:13 am

Asa - e corect Micea. Din pacate prea multi ne ridiculizam, ne ciupim dar nu cunoatem morala povestilor ca si cel cu "Motoc si voda". 73 de Miki

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Intrebare pentru YO3CZW, Secretar General al FRR

Mesajde YO4SI » Joi Mar 02, 2017 11:09 pm

Deci propunerea de nou statut nu nu s-a finalizat. Probabil pentru ca Vasile - YO3APG a facut SK. R.I.P. !
Statutul in vigoare spune la Art.4 : FRR este singura autorizata sa organizeze si sa controleze activitatea de radioamatorism din Romania. In Propunerea de Statut, se spune la acelas Art. 4 ca FRR are dreptul sa organizeze, sa coordoneze si sa indrume activitatea sportiva a cluburilor de radioamatorism afiliate. Dar MTS-ul stie oare ce este radioamatorismul ?
La QTC-ul de ieri, Secretarul General a amintit din nou de apropiatul CN US CW. Cu regulamentul citit in QTC-ul de saptamana trecuta, cu regulamentul publicat pe hamradio.ro... Dar a anuntat foarte apasat ca pot participa numai membrii cluburilor afiliate si se va intocmi un singur clasament, al acestora.
Am nevoie de liniste. Nu vreau sa tulbur apele. Deci nu voi participa, desi mi-ar face placere. Voi asculta banda. Voi fi SWL... Succes participantilor ! 73s ! Mircea = yo4si.


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori