FRR - m-ai dezamagit.

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

FRR - m-ai dezamagit.

Mesajde yo5ajr » Lun Mar 12, 2018 9:12 pm

S-a terminat si CN CW US YO cand scriu aceste randuri. Ca si la ori care alte conteste, fara cosmetizare trimit imediat logul. Ma duc cu bucurie la adresa comunicata la regulamentul CN CW US YO, deschid adresa unde sa uploadez logul.....fsss....inca nu e functional! De ce oare? Pai - chiar nu ne respectam de loc? Iata adresa:http://www.hamyo.ro/concursuri/upload.php . Si cand va fi operational? Dupa ce colegii care au boala de a "cosmetiza" logul vor termina?? Este impardonabil desconsiderarea radioamatorilor.

yo4rln
Mesaje: 23
Membru din: Mar Dec 06, 2011 4:24 pm
Contact:

Re: FRR - m-ai dezamagit.

Mesajde yo4rln » Mar Mar 13, 2018 4:06 pm

FYI
2 Nemeth Nic. Iuliu yo5ajr C.S. Municipal Zalau Cat.D 2018-03-13 00:00:00

:lol:

YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: FRR - m-ai dezamagit.

Mesajde YO3JW » Mie Mar 14, 2018 10:13 am

Apropo! Luni 19 martie ac va fi Concursul Bucuresti 2018.
Seara, ca sa ajunga acasa cei care au program de lucru pana dupa masa tarziu!
TNX Ciprian pentru anuntul pus.
73
Pit

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: FRR - m-ai dezamagit.

Mesajde yo5ajr » Mie Mar 14, 2018 10:25 am

Recunosc - am fost excesiv de transanta, fiind obisnuit cu conteste de ani de zile, uitand ca de fapt aceasta "uploadare" a logurilor la FRR este ceva nou. "Nici-o fapta buna nu ramane ne pedepsita"....:))
draga Valentin - ia ca autocritica. Pace 73 de yo5ajr Miki :roll:

yo4rln
Mesaje: 23
Membru din: Mar Dec 06, 2011 4:24 pm
Contact:

Re: FRR - m-ai dezamagit.

Mesajde yo4rln » Mie Mar 14, 2018 11:44 am

Domnule Nemeth,
De cele mai multe ori evolutia este datorata exigentei noastre de care dam dovada zi de zi, si personal cred ca sunt de bun augur. Insa ceea ce facem noi este o pasiune si un sport tare ciudat, dar avem dorinta de a face cat mai profesionist acest lucru si asta incercam sa si facem.
Revenind la situatia de fata, aplicatia a fost dezvoltata de mine pe baza unor cerinte adresate din partea FRR si am incercat pe cat posibil sa rezolv intrun timp foarte scurt ceea ce au dorit, dar cum am zis si mai sus asta o facem din pasiune in timpul liber. Faptul ca aplicatia nu a permis incarcarea logului in aceeasi zi cu finalizarea concursului este datorita faptului ca am implementat un algoritm in care sa permita decat intrun anumit interval de zile incarcarea logurilor pe concursul dat. Si nu am dorit ca in ziua desfasurarii concursului sa fie posibilitatea de a incarca logul, este posbil sa fie gresit, nu contest acest lucru. Insa vreau sa stiti ca nu am avut in vedere fraudarea acestor concursuri si sub nici o forma sa fac loc unor speculatii de aceasta natura, si dupa cum ati remarcat am incercat sa fie cat mai transparenta toata aplicatia, tocmai din motivele enumerate mai sus.
Va rog respectuos pe aceasta cale daca aveti sugestii refertor la toata aceasta situatie va rog sa mi le comunicati si fiti sigur ca vor fi luate in consideratie.

Va urez multa sanatate si participari cat mai dese la concursuri, multa sanatate dumneavoastra si intregii familii.

73 de yo4rln

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: FRR - m-ai dezamagit.

Mesajde yo5ajr » Mie Mar 14, 2018 11:24 pm

OK dr om Valentin. O clipa am uitat ca sunt acasa. Respect pentru ce a ce faceti. 73

download/file.php?mode=view&id=2950
Fişiere ataşate
RESPECT.jpg
RESPECT.jpg (7.02 KiB) Vizualizat de 6526 ori

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: FRR - m-ai dezamagit.

Mesajde YO8TK » Joi Mar 15, 2018 8:06 am

Un raspuns elegant dat de YO4RLN.Foarte frumos Vali. RESPECT!!! RESPECT!!!
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140


yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: FRR - m-ai dezamagit.

Mesajde yo5ajr » Joi Mar 15, 2018 11:24 am

Dupa ce am exprimat respectul fata de ce a ce face domnul Tarala pentru saitul FRR, din intamplare am citit pe blogul lui YO4PX :http://yo4px.blogspot.ro/2016/07/sa-ne-cunoastem-colegii-valentin-tarala.html
Am ramas uimit de orientarile colegului nostru in radioamatorism dar si am ramas cu un gust amar. Eu unul am trait real acele timpuri tragice pe care colegul nostru apropape ca venereaza. Din aceasta cauza retractez "Respectul" exprimat, atribuit - recunosc - superficial. Avem dreptul sa ne bucuram de democratie dar....pana la a pastra limita bunului simt si umanismul general.

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: FRR - m-ai dezamagit.

Mesajde YO8TK » Joi Mar 15, 2018 11:45 am

Nu are nici o legatura raspunsul elegant care va fost oferit de YO4RLN cu acel incident nefericit.
Asadar eu raman la aprecierea mea de RESPECT pentru ce face YO4RLN.
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori