WRTC 2018

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: WRTC 2018

Mesajde yo8cln » Mar Dec 18, 2018 8:40 am

Tnx, Ciprian ! Intrebarea era si pentru "oficialitatile frr " (unii retribuiti de la buget ). Totusi erau 2 , yo8wf si yo8ttt , care indeplineau toate conditiile ! Dar ce sa vorbim... Cind un detinator de record mondial la hscw nu este lasat sa concureze la Astana la CM desi a facut deplasarea pe cont propriu , iar selectia se face dupa... Am sa spun dupa sarbatori ... Apropo de ham spirit ! 73 ! de yo8cln.

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: WRTC 2018

Mesajde YO8TK » Mar Dec 18, 2018 10:30 am

Din patru au ramas doi.Hi! Dar......dilema....YO8WF nu apare pe nicaeri in districtul 8(OPT) deci a mai ramas unul(YO8TTT) care cade in sarcina clubului de care apartine sa fi fost invitat la Bucuresti. De la clubul respectiv nu a venit decat supremul conducator singur singurel .. daca nu ma insel.
Deh,este unii pe aici care chiar nu inteleg mecanismul de functionare a FRR.
Dar nimic nu este pierdut.!!
Vine data de 22 si va fi invitat, sper- La cartoane si friptane! :lol: :lol: :lol:
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: WRTC 2018

Mesajde yo8cln » Mar Dec 18, 2018 11:30 am

Acum te crezi si "oficialitate" ? Este yo9wf ... iar la perceptie fii sigur ca te depasesc. Cit priveste "mecanismul" frr ... sa o lasam balta . Un eveniment de talie mondiala ( WRTC ) sa nu aiba nicio rezonanta la frr ... Totusi acei tineri au arborat tricolorul romanesc acolo ! De fapt , oare de ce stric
"impulsuri" ?

Avatar utilizator
YO8TK
Mesaje: 248
Membru din: Dum Iun 20, 2010 6:40 pm
Contact:

Re: WRTC 2018

Mesajde YO8TK » Mar Dec 18, 2018 6:31 pm

:mrgreen: Uite domnul cu dilema cum are grija FRR de sportivi.Ca sa fii lamurit pe deplin. ;)Crezi ca suporti astfel de sume?
Fişiere ataşate
mancas2.png
tabel mancas.png
YO DX Club Member nr.468
Master of Sport #1140

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: WRTC 2018

Mesajde yo8cln » Mar Dec 18, 2018 7:05 pm

Intrebarea era alta si era adresata altcuiva ! Nu vad legatura cu Mancas Al. si cu sumele afisate. (desi poate sint rasplata a unei munci de mai multi ani ).Banii sint de la MTS nu de la frr ! In calendarul competitional international al frr figureaza la poz. 12. "World Radiosport Team Championship - HF-MIX Campionat Mondial 11 – 16 iulie Germany, Wittenberg " Daca tot am avut reprezentanti (yo9wf , yo9gzu , yo8ttt, yo8sca care au defilat cu tricolorul ) nu era normal sa avem si "laureati" ?
Cit priveste "suportarea" unor sume , informativ , campania WRTC a (m-a) costat peste 15.000 Euro
(dar nu m-am plins ) si am sustinut si alte activitati care au facut cinste radioamatorismului YO !
Surprize cum intuiesti , simbata 22.12.2018 unde pe linga celelalte activitati au fost anuntate si 12 referate de comunicari ( inclusiv din domeniul academic ). Nu inteleg ( si nici nu ma deranjaza) inversunarea cu care abordezi orice postare a mea ?! Nu ma deranjaza pt. ca , chiar daca o iei pe drumul corect de acum nu vei reusi sa atingi performantele mele (ale noastre ) nicio data.73 !

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: WRTC 2018

Mesajde yo3gh » Mar Dec 18, 2018 10:28 pm

Nu e frumos sa ne laudam prin comparatii cu iz de jignire... acest mod ne descalifica indiferent de rezultatele de pana acum , totul dispare imediat! Aici suntem egali, nu mai suntem profesori , ingineri electronisti, soferi , someri sau avocati , economisti sau ospatari. Hai sa nu ne mai jignim dragi colegi de hobby ;)
Sarbatori de vis ...


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori