echipamente militare

Circuite electronice, echipamente home made, aparatura de masura si control, scheme...
yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: echipamente militare

Mesajde yo8cln » Mie Noi 19, 2014 1:13 pm

Oare cine ar putea (trebui) sa faca asta (sa vada lista , sa ia legatura cu autoritatile ) ? Pot oare eu sau 5AJR ? Nu e vorba de hiriiala , e vorba ca la un moment dat te saturi de nulitati ! Si mai e ceva : in cei citiva ani de cind sint membru pe acest forum nu am "corectat" postarile nimanui ! 73 ! de yo8cln.

Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: echipamente militare

Mesajde yo3fhm » Mie Noi 19, 2014 3:31 pm

yo8cln scrie:Oare cine ar putea (trebui) sa faca asta (sa vada lista , sa ia legatura cu autoritatile )
Puneti aceasta intrebare de parca asta ar fi vreo atributie trecuta in fisa postului cuiva obligat s-o faca! In mod evident, nu este nimeni obligat s-o faca.
yo8cln scrie:Pot oare eu sau 5AJR ?
Sunt sigur ca puteti. Nu numai dvs., ci si oricine ar fi interesat de subiect.
yo8cln scrie:Nu e vorba de hiriiala , e vorba ca la un moment dat te saturi de nulitati !
Care ?!
yo8cln scrie:Si mai e ceva:
Nu stiu de ce eram aproape sigur ca va mai fi "ceva"...
yo8cln scrie:in cei citiva ani de cind sint membru pe acest forum nu am "corectat" postarile nimanui !
Felicitari! Inseamna ca n-ati avut motive suficiente. Si ieri va fi o zi, si tata lucra cu emitatoare cu RL12P35, si ... si ... marmota invelea ciocolata in staniol :roll:
Ce facem acum, dezgropam mortii ?!

Ganduri bune va urez,
Cezar YO3FHM
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: echipamente militare

Mesajde yo8cln » Mie Noi 19, 2014 5:33 pm

Si eu am lucrat cu 12P2000 , dar nu am ramas acolo, in patria marmotei nu am fost niciodata ! Cine sint aia ? Cei care iau salar si nu-si fac treaba. Totusi transferul de echipamente parca se facea intre institutii (frr-sts, mapn..). Am mai spus-o, nu ma intereseaza vechiturile dar ma deranjeaza nepasarea si aceasta "punere la colt" ori de cite ori se ridica o problema ! Dar poate acesta este trendul ! 73 ! de yo8cln .

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: echipamente militare

Mesajde yo9rij » Mie Noi 19, 2014 8:28 pm

Hi! Nu se dezgroapa mortii! pentru ca nu i-a ingropat nimeni! Raman la parerea (ca majoritatea radioamatorilor), ca actualul CD, constituie cea mai slaba formula din cate au existat vreodata in FRR. Un presedinte care incearca "sa convinga", fara o baza solida in radioamatorism si un vice care nu a facut nimic timp de peste zece ani de cand e la putere si care mereu mai are nevoie de inca un mandat pentru a face ceva!! Si de aici problemele care curg garla!! Un cuvant care poate cuprinde raspunsul pentru toate problemelor ridicate aici: DILETANTI, (dar cu pretentii!) Hi!

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: echipamente militare

Mesajde yo5ajr » Mie Noi 19, 2014 9:47 pm

Draga Cezar - in cei 76 de ani nci un regim nu a reusit sa-mi rupa sira spinarii. Faptul ca am postat un mic episod in care am fost "atentionat' de Secretarul Federal ca am "gresit" si prin asta fac vrajba m-a determinat sa-mi apar "ne informarea" mea ce a ce la urma urmei apara si interesul Tau si interesele radioamatorilor chiar daca unii baga capul in nisip. Comportamentul de strut nu este demn de specia umana iar eu nu cred ca generatiile dupa mine sunt niste lasi, doar unii dar asta nu tine de generatii doar de factura de OM. Si inca ceva - cine asuma o raspundere intr-o functie si nu respecta interesele celor care au ales, cine mai ales minte sau nu-si respecta cuvantul dat este NULITATE asa cum a scris Ghita YO8CLN.

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: echipamente militare

Mesajde yo9rij » Joi Noi 20, 2014 6:47 am

Miki, pentru a sustine cele spuse mai sus, ma uitam din nou la diplomele emise pentru a il comemora pe Vasile. Si in acest an si-au batut joc de cel care a tinut in spate pe multi dintre cei care acum se dau cocosi si se bat cu pumnul in piept.
Te rog sa te uiti la textul referitor la activitatea lui Vasile: "O viata dedicata [b]radioamatorismul[b] romanesc!" Nu sunt eu profesor de limba romana, dar parca nu suna deloc romaneste, si corect parca ar fi: O viata dedicata radioamatorismului romanesc! Initial am crezut ca este o greseala asa cum se poate strecura la oricine! dar sa repeti aceeasi greseala din 2013, si in 2014, este prea mult! Se demonstreaza inca o data ca sunt NULITATI!!!
aici sunt cele doua link-uri cu cele doua diplome:
https://docs.google.com/file/d/0B3bR-31 ... RWT2c/edit
https://docs.google.com/file/d/0B3bR-31 ... lJNXc/edit
Felicitari conducerea FRR, care inca o data ne-au facut de rusine!
73!

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: echipamente militare

Mesajde yo8cln » Joi Noi 20, 2014 8:23 am

Eu, la acest topic , am pus doua intrebari (zic eu legate de subiect) . La aceste intrebari se putea raspunde simplu :" da ", "nu" sau "nu stiu". De aici si pina a incepe sa mi se faca "educatie"... 73 ! de yo8cln.

Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: echipamente militare

Mesajde yo3fhm » Joi Noi 20, 2014 12:46 pm

Intrucat topicul a deviat puternic, am profitat de faptul ca a aparut altul intitulat "Discutii libere..." si am oferit o replica acolo. Ca atare, rog moderatorul/adminul sa mute toate postarile care nu au legatura cu subiectul prezentului topic, in mai noul "Discutii libere".

Cu multumiri,
Cezar, YO3FHM
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: echipamente militare

Mesajde yo8cln » Joi Noi 20, 2014 5:29 pm

Eu nu am deviat de loc ! Cine poate facilita transferul de echipamente de la sts-mapn-sri catre frr si cine ste secretarul general al frr ? 73 ! de yo8cln


Înapoi la “Constructii electronice”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori