Propuneri pentru radioamator.ro

Aflati ce schimbari s-au operat la radioamator.ro. Comentariile si sugestiile dumneavoastra sunt binevenite.
YO2EA
Mesaje: 378
Membru din: Dum Mai 13, 2012 5:50 pm
Contact:

Propuneri pentru radioamator.ro

Mesajde YO2EA » Dum Noi 13, 2016 11:28 am

Am o propunere pentru Ciprian N2YO:
Pe pagina principala, spatiul denumit acum "ULTIMELE 10 MESAJE LA FORUM" sa fie inlocuit cu "ULTIMELE 10 TOPICE ACTIVE" (sau ceva similar). Astfel se va evita situatia (prea) des intalnita in care un singur topic ocupa "ultimele 10 mesaje la forum". Sau altfel spus, oricat de dezbatut este un anumit topic, NU va elimina din lista celelalte topice (la fel de interesante pentru alt grup de radioamatori).

Ce parere aveti?

Zoli YO2LZA
Antena te face OM!
ex YO2LZA

yo4fyq
Mesaje: 349
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 12:43 am
Contact:

Re: Propuneri pentru radioamator.ro

Mesajde yo4fyq » Dum Noi 13, 2016 12:37 pm

Da Zoli , intradevar se vor compacta mesajele si devin ultimile 10 topicuri active. O idee buna de pus in practica .
73 de YO4FYQ/KN44FD Claudiu
http://www.uus.ro

YO5PUY
Mesaje: 57
Membru din: Dum Mai 24, 2015 4:08 am
Contact:

Re: Propuneri pentru radioamator.ro

Mesajde YO5PUY » Dum Noi 13, 2016 2:47 pm

Ai link cu ultimele 100 de mesaje daca te deranjeaza 10.Mie imi place ca vezi care sunt cel mai activ pe un subiect.
Dar se poate si crea link "ULTIMELE 10 TOPICE ACTIVE" linga linkul "Ultimele 100 contributii de la Forum" ... asa pe o pagina separata.

YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Propuneri pentru radioamator.ro

Mesajde YO3JW » Dum Noi 13, 2016 5:18 pm

Ciprian
Nu am nimic impotriva faptului ca se insereaza reclame care iti aduc ceva compensatii financiare, dar te rog scoate "campania electorala" de pe site!
(Nu mai suport sa-l vad pe cel ce vrea sa fie din nou in politica!)

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1006
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Propuneri pentru radioamator.ro

Mesajde n2yo » Dum Noi 13, 2016 5:25 pm

Pit,
Reclame pe site exista doar in sectiunea de mica publicitate, unde in general se transactioneaza echipamente, componente, servicii etc.
Nu stiu la care campanie electorala de pe site va referiti, in ce pagini vedeti aceste reclame si care este continutul.

73s de Ciprian N2YO

YO5PQQ
Mesaje: 299
Membru din: Sâm Mai 30, 2020 2:07 pm
Contact:

Re: Propuneri pentru radioamator.ro

Mesajde YO5PQQ » Dum Noi 13, 2016 5:25 pm

dacă sunt "ads by Google", nu are control asupra conținutului anunțului. reclamele vin după două principii: cine a plătit mai mult și ce e salvat la dvs. în colecția de cookie.
puteți alege să specificați undeva în colțul anunțului că nu este relevant pentru dvs., dar în final, prima regulă de mai sus primează.
ps. eu nu văd niciun anunț pe radioamator.ro. este defavorabil pentru site, dar compensez altfel :D

YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Propuneri pentru radioamator.ro

Mesajde YO3JW » Dum Noi 13, 2016 5:44 pm

Am scos imaginea!
Imi pare rau ca trebuie sa-l prezint, dar cred ca este de datoria celui care intetine site sa ia masuri. Daca nu merge altfel, renunta pe perioada campaniei electorale la serviciile lor!
Apare si in pagina principala!
Vrei sa ti-l prezint ?
Nu ma intereseaza cine plateste mai bine. Nu vreau sa-l vad! Se poate??
Ultima oară modificat Dum Noi 13, 2016 7:27 pm de către YO3JW, modificat de 2 ori în total.

YO5AVN
Mesaje: 140
Membru din: Lun Mar 21, 2011 12:18 pm
Contact:

Re: Propuneri pentru radioamator.ro

Mesajde YO5AVN » Dum Noi 13, 2016 6:14 pm

- la mine NU apare - doar aici, preluat (nu stiu de unde) si plasat de Pit.
Nici eu NU agreez mincinosul. Ma uit doar la ce ma intereseaza. Cine doar atata minte are ca sa-l mai bage in seama pe mincinosul si gasca lui de hoti, asta e! Gradina e mare si are multe vietuitoare. Din pacate cam asa e si cu frr-ica noastra!

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1006
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Propuneri pentru radioamator.ro

Mesajde n2yo » Dum Noi 13, 2016 6:18 pm

Reclamele care apar in sectiunea de mica publicitate sunt selectate dinamic si automat in functie de cine le vede, pe baza unor criterii implementate de Adsense/Google. Cu alte cuvinte, de pilda daca dv. faceti cautari despre plante si flori, Google intelege ca acesta ar fi un domeniu care va intereseaza, urmand ca prin reclamele distribuite in paginile pe care le vizitati sa vedeti produse sau servicii din domeniul plantelor si florilor. Aceasta este si situatia cu reclama pe care o semnalati. Am mai primit astfel de semnalari referitoare la reclame nedorite, si am furnizat aceeasi explicatie.
Pentru a controla ce reclame sa vedeti sau sa nu vedeti, puteti opera setarile din contul Google. In coltul din dreapta sus al reclamei aveti un buton cu "optiuni" si unul cu un "X" care elimina reclama respectiva.

73s de Ciprian N2YO

YO5VAE
Mesaje: 246
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:58 am
Contact:

Re: Propuneri pentru radioamator.ro

Mesajde YO5VAE » Dum Noi 13, 2016 8:09 pm

Mai exista posibilitatea ca browserul sa fie virusat si sa iti arunce pe gat reclame pe orice pagina vizitezi...chiar daca siteul nu are reclame puse.
O optiune pt cei care nu doresc reclame (o parte din ele) este adblock plus care face o super treaba.
Ideea lui YO2LZA este buna. Cred ca ar fi buna daca ar fi implementata. Eventual se pooate face o incercare de proba.
73 de YO5VAE - Edy


Înapoi la “Noutati, critici si sugestii (despre radioamator.ro)”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori