Probleme cu forumul

Aflati ce schimbari s-au operat la radioamator.ro. Comentariile si sugestiile dumneavoastra sunt binevenite.
Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Probleme cu forumul

Mesajde yo9fmp » Mar Ian 31, 2012 11:22 am

Pai...si eu vreau Liviu sa ne respectam...
Hai sa lasam disputele astea,nu avem ce castiga!
Ideea era ca sa dispara optiunea aia de a modifica comentariile si atat.
Am ajuns sa ne certam pentru ce?
Un sport,o pasiune,dorinta de a fi mai remarcati...
Nu ne sta bine.
73!

yo6mt
Mesaje: 61
Membru din: Lun Feb 28, 2011 6:17 pm
Contact:

Re: Probleme cu forumul

Mesajde yo6mt » Mar Ian 31, 2012 1:00 pm

Mesaj de YO3DLL » Lun Ian 30, 2012 12:06 pm
Buna ziua ,

Pentru YO6MT - Draga domnule Cornel,
Pentru ca exemplul negativ evident dat de dvs. ma priveste personal si direct , trebuie sa spun de la bun inceput ca nu sunt de acord cu pretentiile dumneavoastra de a ramane " batut in cuie " mesajul postat deja , dar va respect parerea ,acest lucru oricum il decide cel care gestioneaza forumul ( N2YO ) si lui ar fi trebuit sa-i adresati observatia .. Eu doar am beneficiat de posibilitatile regulamentare ce mi le oferea acesta . Mai mult decat atat , nu stiu sa fi injurat pe cineva nici aici si nici nu stiu de ce a-ti folosit ghilimelele la observatia dumneavoastra legate de injuraturile pe care eu le-as fi postat .. Spuneti ca vorbele mele sunt nefondate , dar virtualele mele " injuraturi " in ghilimele sunt ? Poate explicati acum , aici dar ma indoiesc !!!. Ca fiecare poate aduce critici si spune vorbe grele dar civilizate si la modul decent , dar si sa retracteze sau sa ceara sau nu scuze din motive care nu intereseaza pe nimeni , este o chestiune care priveste personal pe cel care posteaza si cel blamat. Nu prea inteleg de ce va privesc pe dumneavoastra aceste lucruri si ce vi se pare asa deosebit de revoltator ? ... Acum o sa doresc de la dumneavoastra sa dovediti " injuraturile " mele chiar in ghilimele find sau sa-mi cereti scuze public pentru asta ..Exact cum pretindeti dvs. ca ar fi fost frumos . Altfel am sa va dau in judecata !! :lol: Apropos , si judecata este un drept fundamental de care oricine poate sa beneficieze asa cum doreste pentru care la verdictul final este insusit fie ca-ti place fie ca nu ...Simplu , nu-i asa ?

Altfel , cred cu tarie ca avem o tara foarte frumoasa si binecuvantata de Dumnezeu .. Pacat insa ca este locuita !!! Si mai cred ca unii chiar nu au ce face probabil datorita crizei si atunci isi fac de lucru ... :))
Al dumneavoastra ... YO3DLL Liviu
Mesaj de YO3DLL » Mar Ian 31, 2012 10:21 am
Buna dimineata ,

Pentru Cornel YO6MT,

Domnule sunt stupefiat !!! Atata tupeu si fariseism cum emanati dvs. nu credeam sa existe macar in tagma noastra si imi este greu sa va suport . A-ti facut exact ce blamati cu atata incompetenta si nerusinare , ba mai mult, si pe mine dar si pe altii ce au apucat sa vada postarea originala ce dvs. a-ti modificat-o, ne credeti prosti si incercati sa induceti ca am avut cu totii halucinatii,stergand mesajul si apoi postand ca nu stiti despre ce vorbesc. Au vazut destui ca sa isi faca o parare despre dvs. asa ca fiindu-mi greata , nu mai imi tocesc claviatura pentru ca nici macar atat nu meritati .. Domnule sunteti un om mic , fara coloana vertebrala si fara onoare. Sa va fie rusine . Eu va dispretuiesc.

Oricum , dreptul de folosire a internetului ca si dreptul la vot ar fi trebuit oferite numai celor care in urma unor examene psihiatrice dar si de cultura generala garanteaza un vot corect ino deplinatate a facultatilor mintale .De aceea am ajuns ca tara si popor unde am ajuns, in acest fel , meritandu-ne soarta .
Ca si la examenul de radioamator dealtfel unde s-a scos telegrafia si examenul tehnic atat de dur altadata a devenit doar o formalitate , astfel permitand accesul in benzile noastre multor neaveniti, violand efectiv spiritul acestui hoby pentru oameni inteligenti dealtfel .. Asa comportament de mahala, atata rautate, prostie si invidie, atatea injuraturi ordinare, fluieraturi si QRM facut intentionat cum se aude in banda zi de zi , nu cred ca exista nici macar in tarile fara cultura din Africa, macar ca nu au posibilitati. Dar asta este un alt subiect .
Vedeti dvs. , in tara noastra , accesul la facilitati precum masina , internetul , o statie radio , etc.etc. au luat-o cu mult inaintea educatiei si culturii.. De aceea se intampla atata nenorocire pe sosele, in banda, pe internet si nu in ultimul rand, situatia unde suntem social si material ca si tara ... Nu avem educatie si cultura ca si natie sa ne comportamentam civilizat din pacate, sa judecam drept indiferent de pozitie, sa gandim si apoi sa vorbim..Sunt multe altele de comentat, dar nu este locul aici .. Mie personal imi este rusine acum ca sunt YO ...

Acum am batut in cuie toate mizeriile debitate la adresa mea, a tuturor radioamatorilor YO si a tuturor cetatenilor Romaniei..
Aceste mizerii le pot sterge doar eu. Rog pe admin N2YO sa puna putina ordine atunci cand se depaseste limita bunei cuviinte, sa studieze ce am citat mai sus. Aceste copii le-am facut tocmai pentru a nu fi sterse.
73 de YO6MT Cornel

YO3DLL
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 17, 2011 9:14 pm
Contact:

Re: Probleme cu forumul

Mesajde YO3DLL » Mar Ian 31, 2012 1:36 pm

Draga domnule Cornel,
Te rog sa ma ierti ca am fost asa virulent in a-ti combate toate ineptiile debitate aici pana in ultimul moment la ultima postare si promit ca nu o s-o mai fac in viitor indiferent ce spui , pentru ca nu esti tu de vina ci poate doar natura insasi dar cu siguranta unele legaturi native gresit aranjate .. Asadar fi cuminte te rog, calmeaza-te, linisteste-te acolo ca nu-ti face bine si pentru un bun rezultat terapeutic te rog accepta scuzele mele si ale " tuturor radioamatorilor dar si tuturor cetatenilor Romaniei" cum spui tu, daca noi din naivitate si nestiinta te-am zgandarit cumva ..

P.S. Finalul ultimei tale postari a fost apoteotic si mi-a placut mult, il redau mai jos sa se bucure toata lumea !!
Oricum rog toti radioamatorii dar si toti cetatenii Romaniei sa nu mai debiteze mizerii si sa-l lasati pe domnul Cornel sa le stearga , el insusi !!:))
73L

YO6MT :
"Acum am batut in cuie toate mizeriile debitate la adresa mea, a tuturor radioamatorilor YO si a tuturor cetatenilor Romaniei..
Aceste mizerii le pot sterge doar eu. "
:))
73 de YO3DLL - Liviu

yo6mt
Mesaje: 61
Membru din: Lun Feb 28, 2011 6:17 pm
Contact:

Re: Probleme cu forumul

Mesajde yo6mt » Mar Ian 31, 2012 2:29 pm

YO3DLL scrie:Draga domnule Cornel,
Te rog sa ma ierti ca am fost asa virulent in a-ti combate toate ineptiile debitate aici pana in ultimul moment la ultima postare si promit ca nu o s-o mai fac in viitor indiferent ce spui , pentru ca nu esti tu de vina ci poate doar natura insasi dar cu siguranta unele legaturi native gresit aranjate .. Asadar fi cuminte te rog, calmeaza-te, linisteste-te acolo ca nu-ti face bine si pentru un bun rezultat terapeutic te rog accepta scuzele mele si ale " tuturor radioamatorilor dar si tuturor cetatenilor Romaniei" cum spui tu, daca noi din naivitate si nestiinta te-am zgandarit cumva ..

P.S. Finalul ultimei tale postari a fost apoteotic si mi-a placut mult, il redau mai jos sa se bucure toata lumea !!
Oricum rog toti radioamatorii dar si toti cetatenii Romaniei sa nu mai debiteze mizerii si sa-l lasati pe domnul Cornel sa le stearga , el insusi !!:))
73L

YO6MT :
"Acum am batut in cuie toate mizeriile debitate la adresa mea, a tuturor radioamatorilor YO si a tuturor cetatenilor Romaniei..
Aceste mizerii le pot sterge doar eu. "
:))

Si acest mesaj "l-am batut in cuie".Rog pe admin N2YO sa il calmeze pe acest om si sa il sanctioneze pentru limbaj inadecvat.

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1006
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Probleme cu forumul

Mesajde n2yo » Mar Ian 31, 2012 4:03 pm

Topicul a devenit un dialog care nu cred sa mai intereseze pe ceilalti utilizatori. Acest dialog poate fi continuat eventual pe email, pe adresele private.

73s de Ciprian N2YO


Înapoi la “Noutati, critici si sugestii (despre radioamator.ro)”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori