Sugestie pentru admin

Aflati ce schimbari s-au operat la radioamator.ro. Comentariile si sugestiile dumneavoastra sunt binevenite.
yo9ibc
Mesaje: 95
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 8:00 am
Contact:

Sugestie pentru admin

Mesajde yo9ibc » Sâm Oct 13, 2012 10:34 pm

Salutare tuturor!
Am o sugestie pentru Ciprian, in referire la rubrica de "Mica publicitate": sa poata fi efectuata cautare in anunturi dupa username, adica, sa pot cauta toate anunturile lui N2YO de exemplu.
Multumesc !
73 de Edi YO9IBC

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Sugestie pentru admin

Mesajde n2yo » Dum Oct 14, 2012 12:44 am

Am notat. Sugestia este buna, va fi implementata.

Multumesc.

73s de Ciprian N2YO

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Sugestie pentru admin

Mesajde n2yo » Vin Oct 19, 2012 5:21 am

Am facut modificarea, acum cautarea se face si in campurile de nume si indicativ.

73s de Ciprian N2YO

YO3DLL
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 17, 2011 9:14 pm
Contact:

Re: Sugestie pentru admin

Mesajde YO3DLL » Vin Oct 19, 2012 8:47 am


Buna dimineata,

Daca tot veni vorba despre rubrica de " Mica publicitate " vin si eu cu o propunere .
Sunt un mare pasionat de a testa echipamente pentru radioamatori si deci urmaresc foarte des si cu mare atentie rubricile de vanzare/cumparare .

Am observat insa in ultima perioata postari multiple de " junk-uri " puse cate unul in anunt de catre aceasi persoana in siruri interminabile, in loc sa fie un anunt care sa le cuprinda pe toate , si de asemenea am vazut ca se mai poarta, ca nerespectand timpul unui nou post cu acelasi obiect , se foloseste metoda stergerii primului anunt si apoi repostarea lui pe prima pagina la o zi sau doua dupa primul anunt si tot asa... Mult spam deci ce devine obositor ba chiar enervant in unele cazuri pentru cititor !

Gasesc ca aceasta situatie poate fi rezolvata macar partial prin limitarea automata pentru fiecare IP ce posteaza un anunt, sa zicem la o saptamana.

Sunt sigur ca cele spuse de mine intrunesc si asentimentul altora si deci il rog pe Ciprian sa aibe in vedere aceasta propunere eventual imbunatatita sau oricum sa faca ceva pentru limitarea spamului la aceasta rubrica. Multumesc.

O zi buna va doresc...
Liviu...YO3DLL
73 de YO3DLL - Liviu

yo9ibc
Mesaje: 95
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 8:00 am
Contact:

Re: Sugestie pentru admin

Mesajde yo9ibc » Vin Oct 26, 2012 6:25 am

Buna dimineata.
O alta sugestie pentru Ciprian este aceea ca anunturile sa nu poata fi postate daca nu au pret obligatoriu afisat.
73 de Edi YO9IBC

YO3DLL
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 17, 2011 9:14 pm
Contact:

Re: Sugestie pentru admin

Mesajde YO3DLL » Lun Oct 29, 2012 1:30 pm

Buna ziua tuturor, buna ziua Ciprian,

Chiar daca nu ma agreezi sau chiar daca nu esti de acord cu cele scrise mai sus acum sau altadata, asteptam mai mult de la tine Ciprian, un raspuns politicos si scurt,de curtoazie macar .. Sunt usor dezamagit. :)
Nici eu nu te simpatizez prea tare dar asta nu ma impiedica sa-ti apreciez munca aici dar si pasiunea pentru radio,inteligenta ta . Deh, educatia si bunul simt nu ma lasa altfel !

Oricum, succes acolo, multumesc frumos dar si cele bune de la mine.
73L
Ultima oară modificat Lun Oct 29, 2012 3:41 pm de către YO3DLL, modificat 1 dată în total.
73 de YO3DLL - Liviu

YO4PX
Mesaje: 515
Membru din: Vin Feb 25, 2011 11:26 am
Contact:

Re: Sugestie pentru admin

Mesajde YO4PX » Lun Oct 29, 2012 2:07 pm

Aici este răspunsul pe care nu l-ai găsit, Liviu.
http://www.radioamator.ro/forum/viewtopic.php?f=21&t=948&p=6123#p6123
73
de Fery, YO4PX
http://yo4px.blogspot.ro

YO3DLL
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 17, 2011 9:14 pm
Contact:

Re: Sugestie pentru admin

Mesajde YO3DLL » Lun Oct 29, 2012 3:40 pm

:lol:

OK Fery. Tehnic imi este clar acum desi mai am unele obiectii, dar din punct de vedere " administrativ " raman totusi tot nelamurit.

Multumesc Fery.
73L
73 de YO3DLL - Liviu

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Sugestie pentru admin

Mesajde n2yo » Lun Oct 29, 2012 4:09 pm

Pentru YO3DLL - Primesc multe mesaje care contin comentarii si sugestii despre sectiunea de mica publicitate si despre Radioamator.ro in general, atat pe adresa personala cat si pe forum, si nu intotdeauna am ragazul sa formulez un raspuns personalizat. Imi cer scuze ca v-am dezamagit inca o data. In particular discutiile despre solutiile tehnice de limitare a accesului pe baza adresei IP si a altor informatii caracteristice utilizatorilor nu le discut pe liste de distributie publice. Puteti sa imi scrieti pe adresa email daca doriti si veti primi clarificarile necesare.

73s de Ciprian N2YO

YO3DLL
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 17, 2011 9:14 pm
Contact:

Re: Sugestie pentru admin

Mesajde YO3DLL » Lun Oct 29, 2012 4:15 pm


Eh, acum deja ma simt mai bine ! :lol:
Multumesc pentru raspuns Ciprian.
Vorbim.
73L
73 de YO3DLL - Liviu


Înapoi la “Noutati, critici si sugestii (despre radioamator.ro)”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori