Petitie adresata lui N2YO

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO3AOE

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde YO3AOE » Vin Apr 21, 2017 12:23 am

Cred ca o ingustare a domeniului cautarii ar putea usura "excursia" si limita oboseala/plictiseala inerenta vizualizarii unor anunturi repetate obsesiv pe site-ul in discutie.Astfel,la deschiderea rubricii de "CAUTARE",inainte de a aparea fereastra de scriere a subiectului cautarii,ar fi utila si simplificatoare o lista de componente in ordine alfa-numerica pe categorii,de gen "antene","bobine", "capacitoare",... "tuburi electronice","tranzistoare",,etc.,etc.,in si din care atit vinzatorul cit si cautatorul sa-si aleaga nisa dorita,unde sa-si posteze,respectiv sa-si gaseasca obiectul...

YO5PQQ

Mesajde YO5PQQ » Vin Apr 21, 2017 8:43 am

irealizabil. transformarea micii publicităţi într-un site criterizat de genul TME este o utopie. publicanţii nu sunt toţi ordonaţi şi disciplinaţi, niciodată n-ar fi suficient de multe categorii şi nimeni nu are puterea fizică de a urmări introducerea corectă a anunţurilor.

YO8TK

Mesajde YO8TK » Vin Apr 21, 2017 8:49 am

Nu sa schimbat nimic.Aceleasi vesnice personaje.

73!

yo3cen

Mesajde yo3cen » Sâm Apr 22, 2017 4:58 am

YO8TK scrie:Nu sa schimbat nimic.Aceleasi vesnice personaje.
73!

Loc de schimbari mai exista:
- toate anunturile de lampi sa fie postate intr-o sectiune separata;
- toate anunturile tip "Philoscop GM4140/B fabricat de Philips in 1938" sau asemenea sa fie postate in sectiunea aparatura radio de colectie;
- anunturile care prezinta la vanzare o singura piesa, sa aiba pretul scris clar si nu un pret " in text" care ii obliga pe cei interesati sa citeasca tot anuntul . Exemplu : http://www.radioamator.ro/mp/read.php?m=103524&a=1
- cei care posteaza anunturi sa nu mai scrie texte penibile si siropoase tip "o piesa deosbita si utila radioamatorilor" sau " Piesele sunt deosebite, rare si foarte uzuale in reparatii (mai ales mecanica)".
Un eventual cumparator poate sa aprecieze singur daca il intereseaza obiectul prezentat la vanzare.

73 de 3CEN

YO3ITI

Mesajde YO3ITI » Sâm Apr 22, 2017 6:12 pm

Firul acesta de discuții e mai inutil, enervant și frecvent mai agramat decât orice suită de anunțuri din "Mica Publicitate".

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”