psihoze referitoare la anunturi...

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO5PQQ
Mesaje: 299
Membru din: Sâm Mai 30, 2020 2:07 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde YO5PQQ » Joi Noi 02, 2017 7:19 am

YO3AOE scrie:Nu am-dar deloc!-nici intentia si nici dispozitia de a intra in polemici sterile pe aceasta tema,ma refeream alegoric doar la faptul ca pentru prezentarea unor date si/sau detalii tehnice referitoare la piese componente si/sau diverse subansambluri electronice oferite la vinzare,este necesara dar si suficienta o descriere tehnica scurta si seaca,fara inflorituri stilistice si tente pseudo-poetice,ele-datele-adresindu-se unui public suficient de avizat pe/in tema...

Sau puteti trece mai departe ignorand. Eventual schitand un inceput de zambet in coltul gurii.
Eu asa fac cand vad pe forum tot a 5-a zi subiecte noi pe tema “nu mi se invarte bine butonul la transceiver“.
Face minuni la tensiune,nivel de stress,ies analizele mai bine etc.
73

yo5fmt
Mesaje: 137
Membru din: Mie Iul 07, 2010 11:18 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde yo5fmt » Joi Noi 02, 2017 11:22 am

Multumesc pentru aprecieri si critici. Eu mi-am expus parerea PROPRIE, felul in care EU vad astfel de anunturi. In rest mult fum pentru nimic!
Dar dupa vehementa incep sa cred ca stiu deja identitatea lui Cornelius :D !(Glumesc)
Nu am stiut insa ca sunt atatia care savureaza asemenea anunturi. Mai ca imi pare rau ca nu mi-am complectat pensia scotand la vanzare metri cubi de "aparate, piese, subansamble mirifice, numai bune de utilizari radioamatoricesti, cu calitati exceptionale, robuste, cu intrebuintare amatoriceasca importanta (ca de ex o cutie de conexiuni de cablu telefonic-# V-107817 - Cutie jonctiune... )etc.", desi chiar erau de factura radioamatoriceasca, si pe care le-am trimis fara regret la reciclare.
Scria Miki ceva de ce ramane dupa noi in aceasta materie cand trecem in nefiinta! Da, pot avea valoare inestimabila sentimentala! Cele facute de manuta celor dragi disparuti. Eu , ca si Miki sunt la varsta care imi permite sa vad cam ce are si ce nu are valoare pentru mine...si pentru cei care raman sa faca curat .
In rest asa cum am scris mai sus-mult fum pentru nimic!
Din partea mea discutia e incheiata, succes cumparatorilor lui Cornelius!

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde YO3AOE » Joi Noi 02, 2017 12:52 pm

Pt.YO5PQQ-Da,inclin sa va urmez sfatul,dat fiind ca tema mi se pare absolut minora,deoarece cui nu-i place poate sa nu citeasca anunturile respective,tot asa cum-fiind un vajnic cititor-daca incep un roman si constat ca "nu-mi intra in gratii"-hi! renunt imediat la el si incep altul,sint destule,slava! Domnului. Probabil-posibil-unii dintre vinzatorii in cauza considera ca au ceva stil literar,si-atunci cauta sa si-l exteriorizeze aplicindu-l pe/in anunturi,desi el-stilul-ar fi demn de o cauza mai buna...


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori