Anunturi multiple inutile

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Avatar utilizator
yo4fng
Mesaje: 103
Membru din: Sâm Iul 24, 2010 11:20 pm
Contact:

Anunturi multiple inutile

Mesajde yo4fng » Dum Feb 03, 2013 7:40 pm

Am de comentat un lucru care pe mine personal ma deranjeaza si anume faptul ca acelasi vanzator posteaza o intreaga serie de anunturi si in fiecare anunt se vinde doar un singur produs. Sunt nevoit sa parcurg inutil, o groaza de anunturi, ca sa ajung la altceva care m-ar putea interesa. Timp inutil, nervi si spatiu irosit aiurea. Postati fratilor un singur anunt in care alcatuiti o lista completa cu toate produsele oferite spre vanzare. Chiar e asa de greu sa fim mai ordonati si mai "restransi" ?

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo2dno » Dum Feb 03, 2013 10:22 pm

Pai nu se poate, ca atunci vor ramine pe prima pagina si alti vinzatori care si-ar vrea vazute postarile dintr-o privire. De ce sa nu fi numai tu, unicul, cel mai si cel mai dintre toti ? Daca te uiti mai de aproape, cei care procedeaza astfel nici nu prea sint radioamatori, cel putin asa reiese din semnatura si adresa de mail. Am semnalat si eu aceeasi problema, dar am primit mai multe reactii negative (colegii erau mai degraba de partea faptuitorilor) decit aprobari.

Avatar utilizator
yo4fng
Mesaje: 103
Membru din: Sâm Iul 24, 2010 11:20 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo4fng » Vin Feb 15, 2013 4:38 pm

Se pare ca lumea nu vrea "sa intelege" Uitati-va la ultimele anunturi postate de IONUT. 3 anunturi inutile cu 3 ciurucuri la fel de inutile. Se puteau grupa foarte usor intr-o singura postare. Doar ce ne intoxicase Neagu Traian YO3ABI cu o groaza de anunturi multiple, fiecare in parte cu lucruri cam lipsite de importanta. Mai vad o groaza de "anonimi" ca Nicu, Titi, Mihai si altii, care ne bubuie forumul cu zeci de anunturi mitraliate. Chiar trebuie sa le spunem de la obraz ca nu e frumos ceea ce fac ? Nu am nimic personal cu nimeni, dar hai sa grupam articolelele de vanzare intr-un singur anunt. E timpul sa facem putina ordine. Sunt si altii care vor sa vanda sau sa cumpere si nimeni nu trebuie sa piarda o gramade de timp sa citeasca pagini intregi de anunturi .

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo2dno » Vin Feb 15, 2013 5:08 pm

Vrei sa introduci reguli de bun-simt. Nu merge. Incercarile mele (si ale altora) de acelasi fel au avut, cum ziceam, reactii contrar asteptarilor, de sustinere a anunturilor pe care le incriminezi si tu. Sigur ca oricine poate vinde orice, sigur ca se poate ca ce pentru tine e un ciuruc pentru mine poate fi o piesa buna pentru un viitor transmatch, dar sa vii cu anunturi gen "vind modulul din imagine" despre care nici vinzatoru nu stie nimic, modulul fiind cine stie ce deseu din te miri ce utilaj din secolul trecut, fara vreo legatura cu hobby-ul nostru e deja nesimtire, desconsiderare fata de eventualii cititori. Nimic nu e mai greu de "implementat" ca regulile de bun-simt.

YO8RFS
Mesaje: 125
Membru din: Lun Iun 21, 2010 9:06 am
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde YO8RFS » Sâm Dec 07, 2013 4:07 pm

Se pare ca sintem foartte norocosi sa il avem in mijlocul nostru pe Dl. PR cu adresa email pieseradio@gmail.com si telefonul 0769 700502.Pe citeva pagini la anunturi, ne anunta ce bunatati si raritati are la vinzare precum si folosirea lor de catre novicii de noi.
Eu zic sa-l sunam toti si sa il rugam sa tina cursuri cu noi..... Dar asta pe la ora 22......24 :lol:
Poate asa o sa inteleaga ce mare placere ne fac cu anunturile sale, si cit de mult il pretuim pentru asta.
Daca tot vrea sa vinda orice giorse de ce nu-si face pagina simpla web si sa puna link-ul numai. :oops: Ar avea mai putin de munca .... si el si noi !

yo2loj
Mesaje: 343
Membru din: Dum Iul 30, 2017 7:06 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo2loj » Sâm Dec 07, 2013 5:27 pm

Sper ca ati sesizat si pe cel fara nume cu aceeasi adresa pieseradio@gmail.com...
Sa fie doi care folosesc aceeasi adresa de mail? Sunt convins ca asa este si doar eu imi imaginez ca este aceeasi persoana cu doua conturi...

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo3cen » Sâm Dec 07, 2013 9:01 pm

yo2loj scrie:Sper ca ati sesizat si pe cel fara nume cu aceeasi adresa pieseradio@gmail.com...
Sa fie doi care folosesc aceeasi adresa de mail? Sunt convins ca asa este si doar eu imi imaginez ca este aceeasi persoana cu doua conturi...


Este evident ca este aceasi persoana... cu clapa "Caps Look" BLOCATA LA TASTATURA :)

Este interesant faptul ca are multe componente si subansamble NOS.
http://radioamator.ro/mp/read.php?m=57983&a=1
http://radioamator.ro/mp/read.php?m=57992&a=1
http://radioamator.ro/mp/read.php?m=57860&a=1
http://radioamator.ro/mp/read.php?m=58004&a=1
...etc

Si-a deschis armata un magazin_depozit cu vanzare en-gross si nu stim noi?
Parafrazand-ul pe marele Will: "cred ca este ceva putred" ...cu acest vanzator.
Fişiere ataşate
en_gross.jpg
en_gross.jpg (124.95 KiB) Vizualizat de 14718 ori
Ultima oară modificat Sâm Dec 07, 2013 9:57 pm de către Anonymous, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
yo8tot
Mesaje: 58
Membru din: Mar Mai 28, 2013 12:20 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo8tot » Sâm Dec 07, 2013 9:54 pm

Sunt alti vanzatori care vand acelasi gen de marfa in cantitati industriale. Vezi pe Ebay. Sunt piese de schimb care nu mai au nici o valoare pentru armata sau alta institutie de unde provin. In principiu e mai bine fie scoase la vanzare de cineva decat sa fie aruncate.

Anunturile multiple credca apar din cauza ca rubrica de vanzari foloseste un template rudimentar care nu permite sa atasezi mai multe poze. La un forum gen Elforum un topic poate sa contina o multime de poze si nu se aglomereaza pagina principala.

Ce nu am inteles eu e de ce "ADEVARATELE BLOCURI DE REDRESARE SUNT CELE CU PUNTI PE SELENIU" Cumva din cauza ca sunt verzi? :)
vezi:http://radioamator.ro/mp/read.php?m=58004&a=1

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo3cen » Sâm Dec 07, 2013 10:09 pm

yo8tot scrie:Sunt alti vanzatori care vand acelasi gen de marfa in cantitati industriale. Vezi pe Ebay. Sunt piese de schimb care nu mai au nici o valoare pentru armata sau alta institutie de unde provin. In principiu e mai bine fie scoase la vanzare de cineva decat sa fie aruncate.



De acord cu tine...totusi nu inteleg cum se scot piesele de schimb din "depozitele" Armatei Romane la "vanzare/donare".
Ma refer strict la marfa vanduta pe acest site de PR si de _ ...tot el
Tocmai de aceea am intrebat mai sus: "Si-a deschis armata un magazin_depozit cu vanzare en-gross si nu stim noi?"
Ultima oară modificat Sâm Dec 07, 2013 10:26 pm de către Anonymous, modificat 1 dată în total.

YO8RFS
Mesaje: 125
Membru din: Lun Iun 21, 2010 9:06 am
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde YO8RFS » Sâm Dec 07, 2013 10:12 pm

@yo8tot
Treci la curs si invata....Pune mina pe telefon si suna omu :lol: Dar asta de la ora 23 inainte.... :lol:


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori