psihoze referitoare la anunturi...

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde n2yo » Mar Sep 16, 2014 8:50 am

Am implementat cu titlu experimental la mica publicitate (vanzari, cumparari, diverse) un checkbox care este vizibil in partea din dreapta sus. La prima vizita acest checkbox nu este marcat si permite listarea tuturor anunturilor. Daca este marcat, numai anunturi semnate de radioamatori (deci au indicativ) vor fi vizibile. Selectia o data facuta ramane valida la toate paginile de la cele 3 sectiuni de mica publicitate, asadar functioneaza pe baza unui cookie.
Credeti ca este folositor?

73s de Ciprian N2YO

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde YO9CHO » Mar Sep 16, 2014 8:59 am

Buna ideea! Felicitari.Merge.

YO2EA
Mesaje: 378
Membru din: Dum Mai 13, 2012 5:50 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde YO2EA » Mar Sep 16, 2014 11:55 am

Mii de multumiri, Ciprian! Merge foarte bine, e foarte folositor ;)

Zoli YO2LZA
Antena te face OM!
ex YO2LZA

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde YO6EX » Mar Sep 16, 2014 12:13 pm

Functioneaza foarte bine. TKS!

Subliniez totusi o problema.
Unii din cei ce posteaza la vanzari nu sunt nici radioamatori, nici amatori de radio,
sunt doar comercianti de piese radio.

Radioamatorii vand surplusul de piese si alte marafeturi achizitionate de-alungul anilor pentru activitatea lor si care nu le mai sunt de folos.

Eu cred ca comerciantii ar trebui taxati pentru publicitate deoarece ei urmaresc doar castigul.

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde yo3cen » Mar Sep 16, 2014 5:04 pm

Filtrarea functioneaza ok. Parca este alt site...
Sustin propunerea lui yo6ex.

73

cornelius
Mesaje: 15
Membru din: Mar Iul 29, 2014 4:49 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde cornelius » Mie Sep 17, 2014 9:15 pm

yo3cen scrie:Cornelius vine cu o noua oferta dubioasa d.p.v. provenienta piese radio: tranzistori c1971 taiati de pe cablaj, in graba, cu clestele sfic.
In afara de faptul ca a mutilat niste tranzistori greu de gasit, nu inteleg de ce nu a folosit letconul pentru dezlipit. Era grabit sa "recolteze" cu sficul cat mai multi in cel mai scurt timp?
Afirma in anunt ca sunt perfect functionali: presupun ca de fapt aparatura in care a bagat sficul era perfect functionala inainte de "recoltare".
http://radioamator.ro/mp/read.php?m=67624&a=1


ACUM INTREABA SI CORNELIUS:
Unde era ascuns dl YO3CEN si cum a putut sa ma vada atit de bine cum ,,mutilam,, acesti sarmani de tranzistori -C1971- ,,GREU de gasit,,-citat-?
Unde era ascuns dl YO3CEN si cum a putut sa vada cind ,,saraca,, aceea aparatura perfect functionala se deteriora cu sficul si sa precizeze si acel timp record ,,(cit mai multi in cel mai scurt timp),, citat.?
Ce fel de aparatura, unde, cind, cum tipa aparatul respectiv in timp ce ,,murea,,- la urma urmei , intrebari logice iar ca mare,, postator,, pe forum trebuie sa stie ca aici trebuie sa afirmi scris aspecte petrecute real si vazute , pe care eventual la un contraatac sa le dovedesti ci nu inchipuiri ca vezi doamne...visezi... si pentru ca nu iti convine cineva, incepi sa inventezi.
IN CAZ CONTRAR REZULTA O ACTIUNE DE ,,SECURIST,, pe care dl a inteprins-o ce nu corespunde nici macar tipului de presupunere ci este afirmata ca certa,calomnioasa,insultatoare etc..si cu putin efort se poate duce spre.... penal (daca mai adaugam si mesajeleee ....aleaaaa!) precum si postarea cu ,,-acest saite nu te vrea =DISPARI,,. ( a mai intrebat un radioamator cu bun simt si va intreb si eu inca o data -ESTE SAITEUL DVS?-
ROG, RASPUNSUL DLE YO3CEN -dar pe cel adevarat. Tot timpul ati avut ceva de comentat cind se posta ceva despre mine -se intelege de RAU- desii nu am avut nici o relationare si nici un conflict vreodata, rezulta= logic ca nu ne cunoastem. CARE ESTE ACEASTA CAUZA,,X,,securista?
Apropo stiti ce inseamna bisnitar? Ma voi intoarce si aici cit de curind.

Dumneavoastra ce ma sfatuiti ? INTRB pe:
Stimatii Domni RADIOAMATORI cu indicativ precum si Alti iubitori ai domeniului RADIO chiar si ,,Comerciantii,, CORECTI,, -la urma urmei totii suntem OAMENI! si asta cred ca este cel mai important.
astept opiniile dvs pe toate caile.
Ultima oară modificat Joi Sep 18, 2014 9:55 pm de către cornelius, modificat de 2 ori în total.

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde yo3cen » Mie Sep 17, 2014 10:52 pm

Ma abtin de la polemici cu comerciantii amenintatori cu actiunii penale precum si de la comentarii avand in vedere ca si n2yo mi-a trimis un avertisment ca urmare a unei reclamatii primite de la un comerciant neradioamator.
Preferam un site/forum doar cu/pentru radioamatori cum sunt cele din DL, PA, W, dar daca nu se poate altfel il rog pe admin sa-mi steaga contul de pe forum. Anul acesta am facut 40 de ani de cand sunt radioamator autorizat.
73 si succes in afaceri comerciantilor neradioamatori

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde n2yo » Mie Sep 17, 2014 11:01 pm

Pentru YO3CEN: Statutul de radioamator nu ofera libertatea de a jigni pe neradioamatorii care posteaza anunturi la Mica publicitate YO. Utilizatorul Cornelius, desi neradioamator, a primit temporar dreptul de posta la forum, raspunzand la acuzatiile pe care i le-ati adus referitoare la unul din anunturile sale.
Contul de la Forum se poate sterge de catre fiecare utilizator.

73s de Ciprian N2YO

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde yo3cen » Mie Sep 17, 2014 11:18 pm

Nu am jignit pe nimeni exprimandu-mi opinia despre niste marfa. Cuvantul bisnitar probabil provine din engleza insemnand om de afaceri :)
yo3cen qrt pe acest forum

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: psihoze referitoare la anunturi...

Mesajde n2yo » Mie Sep 17, 2014 11:53 pm

Pentru YO3CEN. Atunci cand "va exprimati opinia" ca cineva comercializeaza "marfa furata/obtinuta gratis" de fapt jigniti vanzatorul, nu stiu ce anume este neclar. Cat priveste "bisnitarul", conteaza mai putin etimologia cuvantului, cat definita acestuia in DEX: BIȘNIȚÁR, bișnițari, s. m. (Fam.) Persoană care practică afacerismul, realizând profituri personale pe căi necinstite, meschine; gheșeftar. – Bișniță + suf. -ar.

73s de Ciprian N2YO


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori