TEPAR!

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO2LPO
Mesaje: 15
Membru din: Lun Iun 16, 2014 11:56 am
Contact:

Re: TEPAR!

Mesajde YO2LPO » Mie Iul 30, 2014 7:20 am

Intr-adevar, o polemica stupida si inutila se pare. In mare parte Teparul descrie intamplarea putin cosmetizata ca sa pice bine pentru el, dar nu mai are nici o importanta. Printre cei de pe acest forum sunt oameni care au cumparat de la acest individ si au fost multumiti, altii au fost nemultumiti si nu s-au bagat in polemici. Apreciez verticalitatea unora care au avut curaj sa spuna "am cumparat X, pe site era intr-un fel si in colet era acel ceva...dar nu ca in descriere". Chiar si yo9ibc spune ca pe site se spunea ca microfonul e nou, l-a platit si in colet era unul vechi, doar ca el zice ca ii multumit (adica si-a dat seama ce fel de om este cumparatorul), deci...intelegeti si voi ce vreti. Oamenii care ma cunosc cu adevarat, o parte s-au exprimat si pe aici si au spus niste cuvinte mari si de inteles. Multi vad, putini pricep!

yo9ibc: ai dreptate, aia am cerut si eu lui yo3ggx, sa imi explice daca are ceva personal cu mine de e asa "aprins"....posibil daca ne-am intalnii si-ar schimba parerea si am fi prieteni, acesta a fost si mahnirea mea, cand in primul lui comentariu, el m-a jignit fara a cunoaste detalii despre tranzactie sau ceva despre mine.

yo7ceg: Te salut Mariane si apreciez ca ai ramas acelasi om cu un mare caracter care nu ii e frica sa spuna verde in fata. (Aflati ca yo7ceg a mai facut tranzactii cu baietii din zona mea si alaturi de alti baieti din Targu-Jiu, au fost dati mereu exemplu pozitiv de corectitudine si bun simt).

Pentru carcotasi: nu am zis ca eu AM INFIINTAT, ci ca am fost MEMBRU FONDATOR (o oarecare diferenta), alaturi de alti cativa. DA AVEAM 14 ANI, asa si??? Sunt radioamator de la 12 ani si am participat in campionatele nationale de RTG viteza de pe la 10 ani, organizand si sustinand financiar in ultimii ani concursuri de RTG viteza pentru copii. Apropo...sunt si membru fondator a doua radiocluburi (pentru unul chiar am alergat impreuna cu un prieten de l-am infiintat de la 0)!


In fine....in asemenea situatii se "alege neghina". Se pare ca radioamatorii pe care ii apreciez s-au dovedit din nou OAMENI cu un mare caracter si apoi radioamatori, ceilalti doar niste "bagarici" in seama. Cum spunea cineva pe aici "nu il cunosc nici pe unul nici pe altul", pai atunci cum poti emite pareri despre caracterul cuiva daca nu il stii??? Interesant. Apropo, sa raspund unui curios, DA AM SI CURSURI DE PSIHOLOGIE, pe langa alte cursuri si specializari.


Eu incerc sa ma opresc de mult din a raspunde pe acest subiect, am explicat si "ras-explicat" aceasta inamplare de mi s-a acrit. Propun sa incheiem aici, daca mai sunt "bagarici" in seama...sa continue ca pe acestia nu ii poti opri la gura (faza cu GONOREEA era in sens metaforic, vazuta ca boala/infectie. Oricine stie diferenta intre GONOREE si LOGOREE, dar asta e alt subieect).

yo9ibc
Mesaje: 95
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 8:00 am
Contact:

Re: TEPAR!

Mesajde yo9ibc » Mie Iul 30, 2014 7:36 am

YO2LPO scrie:Apreciez verticalitatea unora care au avut curaj sa spuna "am cumparat X, pe site era intr-un fel si in colet era acel ceva...dar nu ca in descriere". Chiar si yo9ibc spune ca pe site se spunea ca microfonul e nou, l-a platit si in colet era unul vechi, doar ca el zice ca ii multumit (adica si-a dat seama ce fel de om este cumparatorul), deci...intelegeti si voi ce vreti.


Salut Cosmin
Citeste te rog cu atentie ce am scris despre microfon!
Citez:
"Am luat de la userul Cornelius un microfon de Yaesu FTL-2011, omul in anunt a spus ca nu este nou, ci este folosit, dar in stare perfecta. Cand a sosit pachetul, ambalat in conditii ok, microfonul era intr-adevar in stare perfecta, nu am ce sa reprosez acestei persoane."

yo2loj
Mesaje: 343
Membru din: Dum Iul 30, 2017 7:06 pm
Contact:

Re: TEPAR!

Mesajde yo2loj » Mie Iul 30, 2014 9:05 am

YO2LPO scrie:In mare parte Teparul descrie intamplarea putin cosmetizata ca sa pice bine pentru el, dar nu mai are nici o importanta.

Are, pentru ca tu ai omis "decat" sa spui ca a acceptat returnarea coletului si nu ai facut-o. Nu stiu cine a cosmetizat mai mult. In plus Teparul cum ii spui are un nume, si este mai nou membru al forumului.

YO2LPO scrie: Multi vad, putini pricep!

Exact, mai ales cand citesti in diagonala.

YO2LPO scrie:ai dreptate, aia am cerut si eu lui yo3ggx, sa imi explice daca are ceva personal cu mine de e asa "aprins"....

Dan a dat doar un mic exemplu de produs "industrial" chinezesc ca si gluma. Doar ca cineva nu a avut simtul umorului.

YO2LPO scrie:Pentru carcotasi: nu am zis ca eu AM INFIINTAT, ci ca am fost MEMBRU FONDATOR (o oarecare diferenta), alaturi de alti cativa. DA AVEAM 14 ANI, asa si???

Pai si nimic. Semnatura unui minor la 14 ani nu prea are valoare juridica. Atata tot. Un nume pe o lista.

YO2LPO scrie:Sunt radioamator de la 12 ani si am participat in campionatele nationale de RTG viteza de pe la 10 ani, organizand si sustinand financiar in ultimii ani concursuri de RTG viteza pentru copii. Apropo...sunt si membru fondator a doua radiocluburi (pentru unul chiar am alergat impreuna cu un prieten de l-am infiintat de la 0)!

Asa si? Multi fac aceste lucruri si nu le afiseaza.

YO2LPO scrie:ceilalti doar niste "bagarici" in seama. Cum spunea cineva pe aici "nu il cunosc nici pe unul nici pe altul", pai atunci cum poti emite pareri despre caracterul cuiva daca nu il stii???

Exact. Cum poti? Sau la tine s-a dat derogare? Doar t-i se raspunde cu aceeasi moneda.

YO2LPO scrie:Apropo, sa raspund unui curios, DA AM SI CURSURI DE PSIHOLOGIE, pe langa alte cursuri si specializari.

Oh la la. Dar sa stii ca un curs de prim ajutor nu te face medic, iar unul de gatit nu te face "master chef". Unii fac o facultate pentru asta.

YO2LPO scrie:Propun sa incheiem aici, daca mai sunt "bagarici" in seama...sa continue ca pe acestia nu ii poti opri la gura (faza cu GONOREEA era in sens metaforic, vazuta ca boala/infectie. Oricine stie diferenta intre GONOREE si LOGOREE, dar asta e alt subieect).

La expresii argotice de mahala sigur te pricepi. Dar diferenta intre gonoree si logoree sigur n-o stiai. Pentru ca nu prea cred ca cineva sa foloseasca un termen medical in sens metaforic. Ca sa intelegi despre ce e vorba, argotic ii spune "sculament".

Oricum iti multumesc pentru momentele de delectare oferite de posturile tale. Nici Times New Roman nu poate bate asa ceva. Pacat ca nu vezi hilarul situatiei.

Pace prietene, a meritat din plin :lol:
Dar cum spuneai (chiar daca te-ai adresat lui Dan): poate ne vom intalni, o sa stam la o bere impreuna si o sa dezbatem subiecte mai interesante. Sincer, chiar mi-ar face placere (si nu o spun ca si gluma, ci mai degraba ca o invitatie, asa ca daca ajungi prin TM, eu dau prima runda).

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: TEPAR!

Mesajde YO9CHO » Mie Iul 30, 2014 9:34 am

Incredibil!

YO9IBC scrie: Am luat de la userul Cornelius un microfon de Yaesu FTL-2011, omul in anunt a spus ca nu este nou, ci este folosit, dar in stare perfecta.



YO2LPO scrie: Chiar si yo9ibc spune ca pe site se spunea ca microfonul e nou, l-a platit si in colet era unul vechi, doar ca el zice ca ii multumit


Dle. YO2LPO, dvs. cititi ce scrieti? :?:

P.S. Pentru ceilalti,acum , dupa postare am observat reactiile lor in acord cu ce am sesizat si eu. Scuze pentru repetitie, dar , poate este necesara.

P.P.S.
Propun sa incheiem aici, daca mai sunt "bagarici" in seama...sa continue ca pe acestia nu ii poti opri la gura (faza cu GONOREEA era in sens metaforic, vazuta ca boala/infectie. Oricine stie diferenta intre GONOREE si LOGOREE, dar asta e alt subieect).

Ei, imi pare rau sa va spun ca, nu chiar orcine cunoaste diferenta. Aveti aici un exemplu prezentat de Dl. Buzdugan: http://www.youtube.com/watch?v=EFj8D-of2_s
Cu scuze de asemeni pentru ceilalti.

YO5PBW
Mesaje: 23
Membru din: Joi Iun 24, 2010 10:19 am
Contact:

Re: TEPAR!

Mesajde YO5PBW » Mie Iul 30, 2014 12:27 pm

Inca un `fondator, elita, spuma, crema` - implicat serios in activitatea aceasta (chiar si material) ... care si-a dat cu tigaia singur in cap, in public.

D-le Cornelius, in prezent - prin antiteza - beneficiati de admiratia mea si a catorva (minoritari evident) radioamatori

A fost un episod interesant..

YO2LPO
Mesaje: 15
Membru din: Lun Iun 16, 2014 11:56 am
Contact:

Re: TEPAR!

Mesajde YO2LPO » Mie Iul 30, 2014 3:59 pm

yo9ibc: am reverificat postarea ta si ai dreaptate, asa ai scris, ESTE GRESEALA MEA ..... IMI CER SCUZE!

YO2LPO
Mesaje: 15
Membru din: Lun Iun 16, 2014 11:56 am
Contact:

Re: TEPAR!

Mesajde YO2LPO » Mie Iul 30, 2014 4:44 pm

Mi-am facut oarecum griji ca poate nu am fost eu explicit cu ce am vrut sa scot in evidenta prin postarea mea si ma zbateam sa dau o explicatie, fiecaruia pe intelesul sau, la fiecare intrebare pentru ca s-a ajuns la jigniri si mistocareala de joasa speta. Dar am constatat, citind si celelalte topicuri de pe acest site, ca exista cativa pseudo-radioamatori frustrati din diferite motive (unii se vor simtii si vor continua sa lase comentarii pe aici fiind pe langa subiectul initial, dar gasesc ei motive de carcoteala, polemici si jigniri) care indiferent cine a deschis un subiect si indiferent despre ce, ei, bagaricii in seama, au transformat orice dialog in polemici, s-a lasat cu jigniri directe la persoana sau apropouri jignitoare, etc. Daca publicam stenogramele convorbirilor (am inregistrarile audio in telefonul mobil) poate era mai interesant de vazut cine si ce a zis, cine si ce a injurat si etc., dar....nu are nici un rost si nici un farmec, nu ajuta cu nimic. Deci nu are rost sa ne agitam sa explicam unora anumite lucruri, ca nu ai cui. Cum am mai spus, cine a inteles a inteles, cine nu, sanatate.

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: TEPAR!

Mesajde yo5ajr » Mie Iul 30, 2014 6:17 pm

Mai mult de cat surprinzator volumul de neuroni storsi cu disperare pe tema teparilor. Teparii au fost teparii sant, teparii vor fi - ei cunosc bine zicala "mama fraierilor e mereu gravida"....hi. La urma urmei fie care sa aiba grija de carpele lui si sa fereasca de tepari. Orgolii, frustrari, suparari, jigniri, amenintari - despre esenta hobiurilor noastre....yok. E agasant. E adevarat cititorule cand parca aud ca spui - de ce citesti? Acum la 10 ani de existenta a acestui site prin bunavointa karismaticului Ciprian ar trebui sa gandim cum sa facem mai "curat" si pentru interesele generale a bunului simt si ham spirit aceasta perete de comunicare oferit noua tuturor, gratis.
73 de yo5ajr Miki

YO5PQQ
Mesaje: 299
Membru din: Sâm Mai 30, 2020 2:07 pm
Contact:

Re: TEPAR!

Mesajde YO5PQQ » Mie Iul 30, 2014 8:12 pm

YO2LPO, prima tirada de jigniri din acest topic va apartine.

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: TEPAR!

Mesajde YO4SI » Mie Iul 30, 2014 11:14 pm

Cata energie consumata !! Si asta acum, cand cei mai puternici oameni ai lumii mangaie asperitatile butoanelor armelor nucleare ! Nu credeti ca ne vor da teapa, spunandu-ne ca nu va fi decat un razboi clasic, sau economic sau Dumnezeu mai stie cum ? Treziti-va domnilor ! hitler avea in spate mii de tone de exploziv conventional. Acum, cel mai puternic om al lumii are la varful degetului mii de tone de armament nuclear. Dumnezeu sa ne aibe in paza ! Mircea = yo4si.


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori