Incepe sa se intample si la radioamatori vechi

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
yo3hbn
Mesaje: 24
Membru din: Lun Mai 30, 2011 6:47 pm
Contact:

Incepe sa se intample si la radioamatori vechi

Mesajde yo3hbn » Mie Apr 22, 2015 9:05 pm

Neseriozitatea - boala veche la noi - incepe sa se manifeste si la radioamatori mai vechi. Pe 9 aprilie telefonez lui YO9JXC pentru un scanner YUPITERU, promite solemn ca mi-l trimite, dau adresa, astept 2 saptamani si nimic. Nici macar raspuns la sms. Il sun de pe un alt numar, raspunde - nu era dansul proprietarul, s-a certat cu nu stiu cine...
Ar fi putut sa-mi dea telefon, dar nu s-a obosit nici macar sa raspunda la sms. Pacat, ne pierdem obiceiurile bune...

YO7MG
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 6:24 pm
Contact:

Re: Incepe sa se intample si la radioamatori vechi

Mesajde YO7MG » Vin Apr 24, 2015 8:27 pm

Citind la anunturile de la cumparari,un radioamator are pretentie la seriozitate si eleganta...Dar acel radioamator omite sa spuna ca nu raspunde la mail-uri atunci cand cauta o sursa de alimentare si primeste o oferta.Cine stie... poate n-a primit "oferta" !! Pretentia de a fi tratat cu seriozitate si eleganta vine de la obligatia morala de a oferii la fel .Cu stima si respect YO7MG


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori