Petitie adresata lui N2YO

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
yo4hgx
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Iun 12, 2010 3:02 am
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde yo4hgx » Dum Iun 11, 2017 9:29 pm

Asta e nivelul YO oameni buni, de unde vreti voi "preturi radioamatoricesti", adica chilipiruri, intr-o tara in care mai mult de jumatate din populatie nu are apa curenta? Ma mir ca oameni mai "plimbati prin lume", nu dau nume (indicative), inca se ataca pe tema anunturilor la mica publicitate.

Aloooo,... Romania trezeste-te!!!

Ca fapt divers, aici in UK unde locuiesc de cativa ani am cumparat un IC-765 cu 150 lire englezesti, cu mici probleme pe care le-am rezolvat in doar 2 ore... da, dar intereseaza pe cineva ca platesc lunar taxe, ma rog darile catre stat, intre 800 si 1400 lire pe luna?!

Eu zic sa ne vedem lungul nasului, asta e nivelul, cu asta defilam.

Ca un alt fapt divers, am cumparat un condesator variabil in vid (pentru o antena magnetica) de aici, de pe forum, la un pret mai mult decat cinstit, cu tot cu livrare in UK ... si vad in continuare oferte care aici pur si simplu nu exista.

Am mai zis-o si o repet, la mica publicitate asta e nivelul si este loc pentru toata lumea... vreti altceva, schimbati prefixul!

ALOHA!

yo3lr
Mesaje: 28
Membru din: Mar Noi 17, 2015 10:34 am
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde yo3lr » Dum Iun 11, 2017 10:48 pm

Stimabile,
Am vazut oferte la niste amici din YO8/Iasi de mai multe ori. Pretul il judeci singur, in ceea ce me ma priveste o sa iti spun parerea personal. CV in vid insa cred ca e mai bine sa astepti pana la Friedrichshafen.

YO3FLR Cristi

yo4hgx
Mesaje: 315
Membru din: Sâm Iun 12, 2010 3:02 am
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde yo4hgx » Lun Iun 12, 2017 12:41 am

Stimabile yo3flr!... daca cu mine vorbesti, bineinteles ca pretul in judec singur, si fara suparare, nu ma intereseaza parerea ta, pana una alta nu conteaza cat dau eu pe o legatura de leustean ca sa fac un bors de peste...

CV in vid, am primit 2 bucati de la un prieten din YO si am cumparat inca doua, unul din YO si altul din GB... antena merge bine mersi, am inca doua in teste, mai mult de principiu, dar ce-mi bat eu gura de pomana, romanul s-a nascut poet! Sau radioamator...

Ahoy!

yo8rpo
Mesaje: 70
Membru din: Mar Mar 31, 2015 10:34 am
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde yo8rpo » Lun Iun 12, 2017 1:33 pm

Bai frate draga, oamenii mor in Romania si peste tot locul si noi avem timp sa ne certam. Chiar trebuie sa dezgropam mortii. Ia nu va mai certati. Mai degraba aprindeti o lumanare pentru YO8PN, consolati-l pe YO3AXJ, inaltati ganduri frumoase cu energie pozitiva si veti primi insutit de la Dumnezeu, vrem sau nu sa credem, El ne-a dat viata si el ne tine in viata.
Asa ca, nu va mai luati de oamenii care muncesc, gen N2YO pentru care pledez acum in aceasta Petitie.
Fruntea sus si nasul joc, ca le tineti cam pe dos, asa i-a scris Mos Nicolae unui frate de-al nostru, cu toate ca i-a umplut ghetutele de cadouri.
Bucurii si 73s de YO8RPO - OM Nifon

Avatar utilizator
yo4lhr
Mesaje: 92
Membru din: Lun Mar 14, 2011 8:05 pm
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde yo4lhr » Lun Iun 12, 2017 4:07 pm

Io zic sa ne vaitam si de gropile din sfalt

Parerea mea, dom`le
orice sarma este o antena, dar sa nu exageram

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Petitie adresata lui N2YO

Mesajde YO4SI » Lun Iun 12, 2017 10:49 pm

Sarut-mana parinte ! Asa m-a invatat mama sa va spun... De aceasta data mi-au mers la inima cuvintele dumneavoastra. Sa se odihneasca in pace cei care s-au dus si sa fie tari cei
care au ramas ! Iar Ciprian as dori sa se imbogateasca din suruburi si alte ciurucuri. Ca va fi un om bogat care va avea grija si de noi cu acest sait. Asa cum a dovedit-o si pana acum ! 73s !


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori