Informatie

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Informatie

Mesajde YO3AOE » Mie Feb 01, 2017 5:46 pm

Daca stie cineva,v-asi ruga sa-mi semnalati locul si/sau firma din Bucuresti sau din tara de unde asi putea cumpara o pereche de casti mari clasice cu bureti anti-fonici seriosi si cu microfon-numai! dinamic-atasat,la un pret de pina la 2-300 de lei,fiindca-desi am cautat indelung-eu nu am gasit...

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Informatie

Mesajde yo3gh » Joi Feb 02, 2017 10:41 am

Buna, la magazinele cu instrumente de muzica direct , sau la cele virtuale , de ex http://www.allegromusic.ro/224-casti-studio#/page-2 , cu mike dinamic , le folosesc DJ-ii . Numai bine

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Informatie

Mesajde YO3AOE » Joi Feb 02, 2017 1:17 pm

Multumesc!,s-a rezolvat,am gasit...

yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: Informatie

Mesajde yo3hjv » Joi Feb 02, 2017 3:14 pm

Sa ne spuneti si noua ce ati rezolvat! Poate mai vor si altii...
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Informatie

Mesajde YO3AOE » Joi Feb 02, 2017 4:37 pm

Da,cu placere,deci: magazinul on-line al firmei Altex,casti PC gaming GENIUS HS-G500V;USB;3,5mm; negru,cod produs=CAS31710020101,la pretul de 129,9 lei/buc..Din pacate,din descrierea tehnica nu rezulta tipul microfonului atasat,ci doar existenta lui,iar din aspectul lui pare a fi de tip capacitiv, asa ca voi fi nevoit sa-l inlocuiesc cu o mini-capsula dinamica plus modificari la conectica,dar asta este.Mai am o promisiune de la un particular,dar trebuie sa primesc datele tehnice si abia apoi ma voi hotari la unul dintre ele.73!,Nelu

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Informatie

Mesajde yo3gh » Vin Feb 03, 2017 2:15 pm

Aha , ok . Ai gija la materialul de la casti , cele ieftine chinezesti se scorojesc repede daca e imitatie de piele ordinara din plastic , sau buretele imbatraneste in cateva luni si se faramitzeaza spectaculos indiferent cat le utilizezi ....materialul imbatraneste f rapid .... si la max 6 luni le tot inlocuiesti ... Bafta !

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Informatie

Mesajde YO3AOE » Vin Feb 03, 2017 2:45 pm

Da,stiu,am patit-o si eu de mai multe ori,buretele este foarte prost,in sensul ca este si cam prea moale fata de preferintele mele si isi schimba structura destul de repede,farimitindu-se in timp,dar am gasit solutia,dupa ce se strica ii inlocuiesc decupind inelele dintr-un alt tip de burete,cu mult mai tare si mai rezistent,e vorba despre unul mai elastic si mai cauciucat in sensul de mai compact, se gaseste ceva mai greu si prin comert,dar nu stiu de ce numai in foi mai subtiri,probabil ca tehnologic nu se poate obtine mai gros,dar se pot lipi presat doua-trei foi suprapuse cu un adeziv spray de gen prenadez si se obtine un sandwich-hi! numai bun,din care se pot decupa apoi formele necesare.Eu nici nu le mai pun vreun invelis,le las asa "natur"-hi!,sint oarecum mai inestetice dar isi fac treaba foarte bine.73!,Nelu


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori