Reparatie incarcator-mentinator baterii auto

Discutii despre surse, probleme, defecte, remedieri...
YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Reparatie incarcator-mentinator baterii auto

Mesajde YO3AOE » Sâm Mar 04, 2017 4:03 pm

Mi s-a defectat un incarcator-mentinator inteligent pentru baterii auto de tipul <<Compact>>Battery Charger model 466090 de la firma franceza INOVTECH.Nu a mirosit a ars,nu a iesit fum,nu s-a supra-incalzit,nu a produs nici un zgomot,doar ca dupa punerea in priza intra intr-un ciclu ciudat,in sensul ca se aprind l.e.d.-uri-le de semnalizare unul dupa altul intr-o secventa fara sfirsit.Ne-avind nici un fel de documentatie tehnica,necum schema electrica de principiu,am intervenit intr-un mod limitat, schimbind doar toate capacitoarele electrolitice din montaj cu unele noi,verificate si astea foarte atent,dar fara nici un rezultat.Ne-avind schema,si datorita faptului ca montajul este comandat de un micro-controller si mai ales ca este majoritar construit cu s.m.d.-uri nu pot merge mai departe. Asi ruga daca stie cineva un atelier-laborator de reparatii in mun.Bucuresti care se ocupa cu asa ceva sa-mi comunice si mie adresa sau macar numele,fiindca eu nu am gasit.Cu multumiri anticipate,Nelu

Înapoi la “Surse de alimentare”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori