Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
yo2aqb
Mesaje: 56
Membru din: Joi Dec 09, 2010 11:33 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo2aqb » Dum Feb 11, 2018 8:34 pm

Ma tem ca asa zisii jurnalisti ,de o prostie crasa ,nu realizeaza ca orice persoana care are un emitator chinezesc ,poate transforma o biblie chiar ilustrata , digital ,marita viteza la un pings si transmis in sus spre satelitul care trece acolo fara ca nici dracu' sa poata intercepta mesajul .Nu trebuie sa fi radioamator .....Dar se vede ca securimea redivivus concureaza cu acoperitii lor.....Iti vine sa te repezi la emetirale la asemenea vitejii la unii la care IQ-ul nu-i pune in primejdie de a fi membri MENSA .....

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde YO4SI » Lun Feb 12, 2018 1:41 am

FRR a luat deja atitudine prin presedintele ei. Felicitari ! http://www.radioamator.ro/info/Punct_de ... DIGI24.pdf 73s ! Mircea = yo4si.

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo5ajr » Lun Feb 12, 2018 11:16 am

Interventia la Digi 24 al Presedintelui FRR, Adrian, care este si el radioamator, este extrem de bine si complex - mai bine nu se putea. Consider insa ca pe langa FRR au datorie de onoare sa faca contestatii si entitatile de radioamatori ARR si SRR care si ei sant activi! Ce s-a intamplat in media, a fost o palma si denigrare nemeritata tuturor radioamatorilor di Romania! 73 de Miki

YO2LEA
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Mar 01, 2014 10:49 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde YO2LEA » Lun Feb 12, 2018 1:57 pm

Felicitari Dle. Adrian pentru reactia rapida.
Stirea am vazut-o in direct apoi am cautat inregistrarea pe site.
Am ascultat-o de cateva ori si nu imi venea sa cred ce prostii debiteaza.
Sunt curios de raspunsul celor de la DIGI24.
73!

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo5ajr » Lun Feb 12, 2018 2:14 pm

Digi 24 in draci a inceput sa curete "mizeria" de pe internet, difuzata despre radioamatori si spioni dar in mentalul oamenilor a incoltit deja idea infiltrata de acesti "formatori de opinii", eu insumi primnd telefoane mai in gluma, mai in serios daca mai sunt "radioamator activ"! Ma intreb daca CNA s-a autosesizat de gafa uriasa. O plangere nu ar strica in aceasta tema si la CNA care vegheaza de corectitudinea mass media. In alta ordinea de idee, sunt mahnit ca nu aud glasul celora de la organizatii de radioamatori de la ARR care este membru EURAO si nici de la SRR, in mod public. Este salutara interventia extrem de corecta a Presedintelui FRR dar aici e nevoie si de solidaritate intre radioamatorii din Romania, indiferent ca sunt membrii altor organizatii de cat FRR sau chiar daca sant "solitari" pentru ca au prefix YO ce a ce inseamna Romania! 73 Miki

YO2LEA
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Mar 01, 2014 10:49 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde YO2LEA » Lun Feb 12, 2018 7:00 pm

Miki,
Adresa este facuta catre DIGI 24 dar si catre ANCOM CNA si MTS ( spre stiinta ANCOM etc)
Este foarte bine.


yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde yo5ajr » Lun Feb 12, 2018 10:47 pm

Da - nu am observat. Jos cu palaria. FRR prin Presedintele lui - YO3HOT Adrian a recastigat mult din prestigiul slabit de altii. Sa dea Cel de sus sa aiba langa Domnia sa colaboratori loiali si competenti, devotati radioamatorismului Roman, sa ma pot face linistit marele QSY cand imi vine timpul. 73 de Miki


YO3ND
Mesaje: 8
Membru din: Joi Noi 15, 2012 1:21 pm
Contact:

Re: Stiri DIGI24 radioamatorii asociati cu spionii....

Mesajde YO3ND » Mar Feb 13, 2018 12:19 am

Felicitari Adrian ! Felul in care ai conceput materialul catre Digi 24 este f. bun si in acest fel ai reprezentat la mare inaltime TOTI radioamatorii romani ! FRR are un presedinte potrivit,de mare valoare .73' Sandy YO3ND


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori