Drapelul

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3fhm » Dum Apr 22, 2018 3:36 pm

yo7luo scrie:O fi oare din cauza ca postarea initiala nu contine nici o intrebare??

YO7LUO, in cazul in care n-ati observat, exita o diferenta intre notiunile de "intrebare initiala" (vedeti ceea ce a precizat Dan mai sus cu o postare fata de cea a dvs.) si "postare initiala" (cea la care faceti dvs. referire).
Intrebarea initiala se gaseste aici si este urmatoarea :
yo3ggx scrie:Asa este corect? Daca nu, de ce?

Postarea initiala cuprinde si ea cel putin o intrebare, pentru cine doreste sau poate sa inteleaga acest lucru. Dar Dan s-a referit la "intrebare" si nu la "postare".
yo7luo scrie:si da, exista riscul ca atunci cind expui o problema in public sa nu primesti exact raspunsurile dorite! asta nu are nici o legatura cu utilitatea incontestabila a site-ul respectiv!
In primul rand, ca sa primesti raspunsuri, trebuie sa ai si de la cine. Se pare ca aceasta conditie nu poate fi indeplinita. Secundo - pai nu de site se discuta in topicul asta, ci de absurdul situatiei !

Sa recapitulez:
Vine cineva si-l trage pe Dan de maneca, pentru ca nu-i convine ordinea culorilor aleasa de Dan, pe propriul site, pentru reprezentarea tricolorului, avand indrazneala de a-i solicita sa le schimbe. Ca si cand n-ar fi fost de ajuns, ulterior mai apar diversi care incearca sa infiltreze in mentalul colectiv ideea eronata ca noi, cei care il sustinem pe Dan, gresim si ca suntem niste infractori. Mai mult decat atat, prolifereaza amenintari care s-ar dori subtile, desi pana si un copil de clasa a opta care a invatat despre stalinism, i-ar incadra cu siguranta in acelasi curent !!

Mai lipseste din peisaj "sustinatorul" informativ al acestei trupe, care sa trimita la DNA un denunt "bine justificat si argumentat", prin care sa se aduca la cunostiinta "organelor in drept" cum ca "ezista" radioamatori care inoata impotriva curentului si care nu se inregimenteaza in gandirea "sanatoasa" pe care trupa are impresia ca o expune publicului.
Care public, tovarasi ?!
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3ggx » Dum Apr 22, 2018 4:00 pm

Eu zic sa inchidem subiectul. Cel mai probabil a fost o greseala din partea mea ca l-am deschis (aici).
Cu siguranta sunt subiecte mult mai importante pentru comunitate de discutat.

73 Dan YO3GGX

YO2LAS
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 02, 2018 6:07 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde YO2LAS » Dum Apr 22, 2018 4:35 pm

Culorile sunt o formă de energie.
Avem culoarea roşie în sânge.
Fişiere ataşate
cocarda tricolor.jpg

Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3fhm » Dum Apr 22, 2018 6:13 pm

YO2LAS scrie:Culorile sunt o formă de energie.
Avem culoarea roşie în sânge.

Iata, in sfarsit, o forma inteligenta si frumoasa de a incheia subiectul (asa cum si Dan a propus).
Fara amenintari si fara subtilitati inutile.
Si cu atat mai mult cu cat vine de la colegul nostru YO2LAS, pe care nu-l cunosc, dar pe care il salut si ii adresez felicitari sincere pentru maniera in care a stiut sa arate ca indiferent de cum sunt dispuse fasiile tricolore, sentimentele pot fi aceleasi !
Un exemplu care ar trebui sa-i puna pe muuuulti pe ganduri !
Chapeau, OM Rudolf !
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

YO2LAS
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 02, 2018 6:07 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde YO2LAS » Lun Apr 23, 2018 10:56 am

Mulțumesc Cezar - yo3fhm
Mulți dintre noi suntem prinși în jocul ego-ului și atunci când cineva ne spune o vorbă negativă avem impresia că ne-a rănit. Poate noi avem nevoie de o vorbă frumoasă, de o îmbrățișare, nu de un răspuns tăios, pentru că și așa ne simțim triști pe interior și ne criticăm în permanență.

Cu stimă - Carol Rudolf
Fişiere ataşate
SWR metru & zambet.jpg

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde YO4SI » Mie Mai 16, 2018 12:05 am

Stai linistit YO3GGX. Mereu am admirat si respectat efortul pe care-l faci de a mentina SDR-ul in functiune. Din pasiune, din dragoste si respect pentru comunitatea radioamatorilor.
La fel, sunt profund impresionat de efortul extraordinar pe care-l fac acesti oameni in domeniul telegrafiei sala. Totul la superlativ ! Ne reprezinta cu cinste drapelul. Se vede clar ca suportul se prinde in dreapta. Dar ce frumos apare el sustinut de acesti mari campioni ! Felicitari voua tuturor ! 73s !
Fişiere ataşate
EchipaHST2018.JPG
Felicitari !
EchipaHST2018.JPG (67.32 KiB) Vizualizat de 3581 ori


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori