Drapelul

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3ggx » Sâm Apr 21, 2018 11:45 pm

yo7luo scrie:legea 75, publicata in MO 237 din 26 aug. 1994. anexa 1.


Cam slabut. Asta e tot ce contine Anexa 1:
Imagine

Nu scrie nimic despre reprezentarea grafica. Stau si ma gandesc daca cei care comenteaza pe langa subiect, au inteles ce am intrebat eu, in ignoranta mea, de fapt...

Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3fhm » Dum Apr 22, 2018 7:57 am

yo3ggx scrie: Stau si ma gandesc daca cei care comenteaza pe langa subiect, au inteles ce am intrebat eu, in ignoranta mea, de fapt...

Salut Dan,
Bineinteles ca au inteles, dar ocolesc in mod intentionat raspunsul. Ba chiar mai mult, spiritul de turma de care pomeneai in postarea anterioara ii mai impinge si catre atacuri, ca de! - traiesc in Romania, nu?
YO8RAA scrie:No comment. E prea trista...ignoranta.
Din ceea ce observ, e trist sa fii *TRIST* (pentru ca doar cineva intristat ar gandi astfel), dar asta nu-i o pierdere... :roll:
yo3ggx scrie:Ii recomand lui Mircea(YO8RAA) sa citeasca pana una alta legea protectiei datelor personale si apoi sa faca niste colaje care se doresc a fi spirituale, probabil pentru cei mai putin ingnoranti.
Daca ar fi fost sa invoc legea respectiva, aveam acum motive destule.
Dar 1) ar fi timp pierdut inutil si 2) consider ca ar fi lipsit de sens sa mai adaug cateva motive (serioase) de intristare suplimentara cuiva care detine deja acest statut. Sa ne amintim de umanitatea dictonului "PRIMUM NON NOCERE" ...

Revenind la adevaratul subiect al topicului (pentru cei care nu au avut rabdarea de a citi postarile de pana in prezent, precizez ca nu e reprezentat de drapelul Romaniei in sine!) - as vrea sa subliniez din nou, draga Dan, ca in locul tau nu as fi schimbat banner-ul de pe site-ul WebSDR. Motivele sunt evidente pentru cineva care a citit ceea ce s-a postat pana acum.
Chiar ma intreb, asta ar fi afectat cu ceva calitatea receptiei la WebSDR@YO3GGX ?! Hi hi hi...
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde YO6EX » Dum Apr 22, 2018 9:45 am

Art. 236 Cod Penal
Ofensa adusă unor însemne

Orice manifestare prin care se exprimă dispreţ pentru însemnele României se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3 ani.

...

yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3ggx » Dum Apr 22, 2018 11:18 am

yo3fhm scrie:... as vrea sa subliniez din nou, draga Dan, ca in locul tau nu as fi schimbat banner-ul de pe site-ul WebSDR. Motivele sunt evidente pentru cineva care a citit ceea ce s-a postat pana acum.
Chiar ma intreb, asta ar fi afectat cu ceva calitatea receptiei la WebSDR@YO3GGX ?! Hi hi hi...


Pai eu credeam ca daca pun albastrul in stanga, asa cum "se cuvine", calitatea receptiei o sa creasca semnficiativ. Din pacate s-a vazut cat de .... ignorant am fost, merge la fel de prost ...:)

Apropo, cei care sunt obisnuiti numai sa critice, poate ar fi bine sa si puna osul sa ajute la imbunatatirea a ceea ce nu merge tocmai cum si-ar dori. Vad foarte multi individualisti pe aici, care isi doresc doar binele lor, nu si pe cel al colectivitatii din sa fac parte. Oare chiar fac? Cred ca totul li se cuvine, PE GRATIS. Nimic nu este gratis pe lumea asta, chiar daca uneori asa pare. Cine sustine contrariul, este in opinia mea ori un ipocrit, ori un idealist absurd.

73 Dan YO3GGX

yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3ggx » Dum Apr 22, 2018 11:22 am

YO6EX scrie:Art. 236 Cod Penal
Ofensa adusă unor însemne

Orice manifestare prin care se exprimă dispreţ pentru însemnele României se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3 ani.

...

Constat ca amenintarile continua. Studiati cu asiduitate codul penal in cautarea unui raspuns care nu exista. Se pare ca stalinismul nu a disparut din gandirea unora. Cer pentru ultima oara sa-mi spuneti ce lege am incalcat si in ce mod mi-am exprimat "dispretul pentru insemnele Romaniei". Daca este vorba doar despre un "tribunal al poporului", atunci inseamna ca cer deja prea mult.

Avatar utilizator
yo3gfh
Mesaje: 143
Membru din: Mie Mar 05, 2014 10:32 am
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3gfh » Dum Apr 22, 2018 11:51 am

Dane, "pentru nimic iei 5 ani"... Asa am vazut eu intr-un film facut dupa o carte :D

yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3ggx » Dum Apr 22, 2018 12:45 pm

yo3gfh scrie:Dane, "pentru nimic iei 5 ani"... Asa am vazut eu intr-un film facut dupa o carte :D

Da, dar eu nu pot fi acuzat ca "am facut nimic", asa ca poate scap..:)

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde YO6EX » Dum Apr 22, 2018 1:48 pm

yo3ggx scrie:
YO6EX scrie:Art. 236 Cod Penal
Ofensa adusă unor însemne

Orice manifestare prin care se exprimă dispreţ pentru însemnele României se pedepseşte cu închisoare de la 6 luni la 3 ani.

...

Constat ca amenintarile continua. Studiati cu asiduitate codul penal in cautarea unui raspuns care nu exista. Se pare ca stalinismul nu a disparut din gandirea unora. Cer pentru ultima oara sa-mi spuneti ce lege am incalcat si in ce mod mi-am exprimat "dispretul pentru insemnele Romaniei". Daca este vorba doar despre un "tribunal al poporului", atunci inseamna ca cer deja prea mult.


Nu te ameninta nimeni. Dar e mai bine sa cunosti legile.

yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3ggx » Dum Apr 22, 2018 2:04 pm

Ce am avut de spus am spus. Cine a inteles a inteles, cine nu nu. Din pacate nu am gasit un raspuns pentru intrebarea mea initiala si nici nu mai sper sa gasesc unul, asa ca ma voi opri aici.
73 Dan YO3GGX

yo3luo
Mesaje: 82
Membru din: Lun Ian 23, 2012 10:11 pm
Contact:

Re: Drapelul

Mesajde yo3luo » Dum Apr 22, 2018 2:51 pm

O fi oare din cauza ca postarea initiala nu contine nici o intrebare??
si da, exista riscul ca atunci cind expui o problema in public sa nu primesti exact raspunsurile dorite!
asta nu are nici o legatura cu utilitatea incontestabila a site-ul respectiv!


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori