Silet Key - David Collingham, K3LP

Talciocuri, targuri, simpozioane, alte evenimente...
yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Silet Key - David Collingham, K3LP

Mesajde yo5ajr » Dum Ian 07, 2018 12:55 pm

Eu nu cunosc radioamatori care nu tin la animale. Fapta lui David demonstreaza nobilitatea sufleteasca a unuia dintre noi. RIP David, impreuna cu prietenul tau loial.. Miki yo5ajr

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Silet Key - David Collingham, K3LP

Mesajde YO4SI » Dum Ian 07, 2018 11:24 pm

Impresionant ! Probabil era zona mlastinoasa si nu a mai putut nici el iesi. In hipotermie nu se rezista mai mult de o ora. Odihneste-te in pace David ! Nu te vom uita ! RIP...


YO4PX
Mesaje: 515
Membru din: Vin Feb 25, 2011 11:26 am
Contact:

Re: Silet Key - David Collingham, K3LP

Mesajde YO4PX » Lun Ian 08, 2018 12:25 pm

Un film de 38 de minute realizat de David Collingham K3LP despre dubla DXpediţie VP8STI/VP8SGI pe insuiele Sandwich de sud şi Georgia de sud, desfăşurată în ianuarie-februarie 2016, poate fi vizionat în articolul de la această adresă:
http://yo4px.blogspot.ro/2016/09/un-nou-film-despre-dxpeditia-vp8sti.html
Filmul prezintă amănunţit într-o galerie de frumoase fotografii şi în secvenţe filmate pregătirile laborioase ale echipei multinaţionale, statistica legăturilor, debarcările, vicisitudinile vremii pe insule în timpul cărora operatorii din Austria, Germania, Rusia şi Statele Unite şi-au continuat netulburaţi activitatea şi aventurosul lor drum îndărăt, spre lumea civilizată. K3LP a fost co-lider al DXpediţiei alături de Paul Ewing N6PSE.
R.I.P. David!
YO4PX

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Silet Key - David Collingham, K3LP

Mesajde YO4SI » Lun Ian 08, 2018 11:43 pm

Am adormit foarte greu. Se facea ca eram toti trei in apa inghetata. In spate apa adanca. In fata mal de gheata si zapada inghetata. David impingea cainele, eu il impingeam pe David. Toti trei alunecam inapoi in apa. Si iar incercam . Ingrozitor de frig. Si tresaream. Si o luam de la capat. Imi veneau in amintire avertismentele primite in copilarie sa nu mergem pe gheata lacului. Daca se rupe alunecam inapoi. Si nu mai putem iesi. Nu te-am putut salva draga David ! RIP !


Înapoi la “Evenimente”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori