Referitor la parerile privind statutul FRR

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Referitor la parerile privind statutul FRR

Mesajde YO3AOE » Mar Aug 11, 2015 2:48 pm

Desi cu multa intirziere-am fost plecat mult timp in provincie-nu rezist sa nu fac niste constatari: pe un plan pur teoretic,uman si umanitar,Ciprian are dreptate,dar aici-asa cum precizeaza si chiar subliniaza Cezar-sintem in Romania,unde multe dintre caracteristicile activitatii de radioamator sint cvasi-absente,implicarea si/sau "agreementul" statului/guvernului nostru sint cam asisderea si astfel-foarte bine spus!-sintem cam toti niste "lupi singuratici",mai ales fiindca se pare ca asa ne place sa fim,dar si dintr-un sentiment de dezabuzare care s-a format,s-a instalat si s-a intarit de-a lungul timpului,formind un cerc vicios perfect,care deja acum nu prea mai poate fi-sau ar putea fi foarte greu!-rupt,si asta numai in ipoteza ca se va vrea acest lucru!.Cred ca amicul Cezar a facut cea mai buna "radiografie" succinta a situatiei radioamatorismului rominesc din zilele noastre pe care am citit-o vreodata,ar trebui sa ramina ca document oficios si ca punct de reper pentru eventualele incercari de remediere a situatiei,desi-sincer sa fiu!-tare ma mai indoiesc ca se va realiza vreodata,asa cum merg-in general-lucrurile astazi...


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori