Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo5ajr » Mar Mar 31, 2015 3:18 pm

Cand am pus la indoiala cele declarate de Mitrut cum ca pana in 21 Martie deja sunt 900 de radioamatori legitimati FRR acesta a sustinut cifra. Pai acum incep sa inteleg - o chestie asemanatoare cu votari cand si mortii au votat! Ghita, minciunile si neadevarurile au picioare scurte in general. Poate CSTA Suc. este afiliat - naiba stie ca nu este nici transparenta nu este nici sinceritate dar nici dialog de multa vreme la FRR. Nu era mai bine sa aplece urechile cand cu totii ceream sa coboare la dialog, la comunicare? Ignoranta pe snur iar "morile lu Dumnezeu macina incet dar macina".

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo8cln » Mar Mar 31, 2015 3:31 pm

Eu intreb de ce semneaza Mitrut si nu semneaza presedintele de club si aplica si stampila ? Ce se cere la vizita medicala ? (in afara de bani !) 73 ! de yo8cln.

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1063
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO4BKM » Mar Mar 31, 2015 5:26 pm

Cu atâta lipsă de transparenţă este greu de aflat ceva sigur. Din câte îmi amintesc, cu ani în urmă clubul sucevean ar fi fost club departamental şi poate că mai este încă. Dar chiar aşa stând lucrurile, FRR nu are dreptul să înmatriculeze persoane fizice, aplicând propria ştampilă şi semnătura reprezentantului autorizat al său.
Şi mai este ceva. Pentru actele care ies din instituţie ştampila oficială este ştampila rotundă, ştampila pătrată se foloseşte pe acte cu circulaţie internă. Ori, o legitimaţie sportivă se foloseşte în afara instituţiei, de ex. în faţa oricărei autorităţi pentru a-ţi motiva calitatea când amplasezi pe domeniul public un echipament de emisie-recepţie în portabil, la un concurs. Ştampila dreptunghiulară arată că cel legitimat este angajat sau membru al instituţiei numită FRR şi se legitimează numai în FRR (cum sunt legitimaţiile de serviciu), lucru interzis de legea 69/2000.
FRR poate obliga cluburile să folosească legitimaţii cu sigla sau antetul FRR şi, eventual, un model unificat de legitimaţii.
De ce sunt lucrurile atât de greu de priceput azi când pe vremuri, când oamenii erau mai simpli, cluburile emiteau legitimaţii în nume propriu, cu propria ştampilă rotundă, iar pe carnet nu apărea nici măcar sigla FRR ci doar un antet, ca în arhiva ataşată în care prezint ultima mea legitimaţie "pe stil vechi" (cum am avut din 1969), cu cotizaţia plătită până în anul 2000, când a fost înlocuită cu legitimaţii proprii clubului. 73!
Fişiere ataşate
Legitimatie.rar
Ultima mea legitimaţie de tip FRR, dar emisă de club.
(351.13 KiB) Descărcat de 235 ori
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1063
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO4BKM » Mar Mar 31, 2015 5:29 pm

Rectific privitor la legitimaţie: am plătit cotizaţia pe astfel d ecarnet până în 2010. Scuze! 73!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

YO2DFA
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iun 22, 2010 2:41 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO2DFA » Mar Mar 31, 2015 6:33 pm

Legitimaţie FRF!
Fişiere ataşate
FRF.JPG
FRF.JPG (133.37 KiB) Vizualizat de 5288 ori

YO2DFA
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iun 22, 2010 2:41 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO2DFA » Mar Mar 31, 2015 6:41 pm

Citat:Iar la campionate participa si cluburi si ligi!
La Campionatele FRF nu participă decât cluburile (Steaua, Dinamo, ASA Tg. Mureş, Minerul Moldova Nouă, Profesioniştii Cucuieţi din deal, etc!
Pe lângă FRF mai există o structură "paralelă" (să zicem). LIGA (pe vremuri a lui Mitică, acum nu ştiu a cui o mai fi, HI! HI!)! Pe acest forum am mai "discutat" despre asta! Mi s-a spus să nu fac comparaţii cu FOTBALUL!

YO2DFA
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iun 22, 2010 2:41 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO2DFA » Mar Mar 31, 2015 6:49 pm

Liga de fotbal eliberează şi ea legitimaţii, chiar dacă în Antet este Federaţia Română de Fotbal;
Propuneţi înfiinţarea unei LIGI A RADIOAMATORILOR .... profesionişti????!!!! (suna ca .....amatori profesionişti, HI! HI!)
Fişiere ataşate
legitimatie_LIGA.jpg
legitimatie_LIGA.jpg (55.32 KiB) Vizualizat de 5195 ori

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo9rij » Mar Mar 31, 2015 6:53 pm

Ovidiu, vezi ca faci confuzie intre legitimatie si licenta. Lucruri total diferite! 73!

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1063
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO4BKM » Mar Mar 31, 2015 6:56 pm

Corect, dar licenţa este altceva decât o legitimaţie, are valoara unui certificat, a unei diplome, aşa cum este autorizaţia noastră. Legitimaţia este un document care arată apartenenţa sportivă conform legii 69/2000.
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

YO2DFA
Mesaje: 156
Membru din: Mar Iun 22, 2010 2:41 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO2DFA » Mar Mar 31, 2015 7:00 pm

Citez: Eu intreb de ce semneaza Mitrut si nu semneaza presedintele de club si aplica si stampila ? Ce se cere la vizita medicala ? (in afara de bani !) 73 ! de yo8cln.
De obicei legitimaţiile eliberate de federaţii sunt semnate de reprezentanţii federaţiilor respective. Un sportiv poate fi legitimat la un club sau altul (aveţi exemplul lui YO8TTT care a fost legitimat la Petrolul, acum prin transfer este la CSTA Suceava, pe baza aceleiaşi legitimaţii semnate de ..."Mitruţ".
Ce se cere la vizita medicală .... ştie doctorul de medicină sportivă din fiecare judeţ (în funcţie de specificul fiecărui sport)! Cu deosebit respect Ovidiu - YO2DFA
P.S. Felicitări pentru prestaţia YR8D în WPX! Am auzit-o cam peste tot!


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori