Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo5ajr » Lun Mar 30, 2015 8:22 am

Dupa cum stiu YO7BBE nu avea mandat la AG al FRR din 21.03 (YO4DW Cornelius a facut verificarile)apoi nu amintesc ca a fost cerut aprobare de la AG ca un reporter necunoscut (intreband pe D. Presedinte ca cine e dansul, mi a spus: "este reporterul meu") sa faca fotografii in cursul sedintei. Binecunoscutul Nini YO3CCC avea alta preocupari in alte parte. Am observat insa ca multi au facut inregistrari audio care probabil vor fi postate spre deliciul general - in alte vremuri - pana atunci nu avem de cat sa ne inchinam "celor 3 maimute". Un amanunt interesant - de la MTS nu a fost nimeni delegat.....ca nici-o data. Oare de ce?
Ultima oară modificat Lun Mar 30, 2015 8:31 am de către yo5ajr, modificat 1 dată în total.

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO8DHD » Lun Mar 30, 2015 8:30 am

A citit cineva atent PV de la adunare? Este datat in 2005! Oare chiar nu se putea putina atentie?

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO6EX » Lun Mar 30, 2015 8:38 am

Din "activitatea" lui YO7BBE:

copy/paste

A.G. 2009:
YO7BBE ….. a mentionat Apelul din care 51 semnatari nu sunt membri ai FRR. Sugereaza ca cei care nu sunt membri, intai sa devina si apoi sa critice activitatea FRR. A aratat ca Romania altfel se vede la NY si altfel de la C-lung. Multi dintre semnatari sunt mincinosi si unii cer imposibilul de la doar doi salariati

A.G. 2012:
YO7BBE incheind apoteotic: “Nu va convine ce vrem noi, cei multi, iesiti din FRR!”.

Postat de Toader Marius YO7BBE la 2014-03-15 04:57:19 (ora Romaniei) de la adresa ***.***.***.201
….. Ma intreb ...pe acest ....numai CARTOMANII au acces cu SCRISORI si comentarii VIOLANTILE ?Multumesc! La adunarea generala voi face un caz foarte serios din aceasta selectiva MISTOCAREALA Sa stiti amicilor ca sunt si eu RADIOAMATOR si nu unul de doi FIRFIRICI cu cerneala ne uscata pe autorizatie. VRETI REZBEL ? REZBEL SA FIE !

Postat de Toader Marius YO7BBE la 2014-04-03 21:17:36 (ora Romaniei) de la adresa ***.***.***.143
……….
Multi LATRA…….ca lupii la luna!

Postat de Toader Marius YO7BBE la 2014-04-03 21:32:30 (ora Romaniei) de la adresa ***.***.***.143
………..
Ai mult venin la MATE,ia 2-3 PURGATIVE(sare amara) poate te mai linistesti.
.

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo8cln » Lun Mar 30, 2015 10:30 am

Apropo de legitimatii ! Oare este in regula ? 73 ! de yo8cln.
Fişiere ataşate
legit.frr.JPG
legit.frr.JPG (392.29 KiB) Vizualizat de 5376 ori

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo9rij » Lun Mar 30, 2015 10:53 am

Foarte in regula! Daca te referi ca este total anapoda! Hi!

YO8RFS
Mesaje: 125
Membru din: Lun Iun 21, 2010 9:06 am
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO8RFS » Lun Mar 30, 2015 3:48 pm

yo8cln scrie:Apropo de legitimatii ! Oare este in regula ? 73 ! de yo8cln.

Da' la ce e buna legitimatia asta??? :mrgreen:
Cit a costat??? Poate iau si eu una de proba !!!

YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO3JW » Lun Mar 30, 2015 4:12 pm

Salut !
Azi ascultam la Radio Romania Cultural o emisiune si am auzit o "zicere";
Romanii nu stiu sa traiasca in colectivitate!
Interesant...
Oare o fi adevarat !
73
Pit
PS Pentru cei care au realizat "Magazin YO": felicitari!

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO4BKM » Lun Mar 30, 2015 6:40 pm

Comentariul lui YO8CLN arata ca legitimatiile nu sunt de tip FRR cum se trambiteaza sus si tare ci sunt chiar legitimatii FRR 100%. Contrar art. 13 (ghinion!) alin. 3 din legea sportului 69/2000 actualizata in mai 2013: Pentru a participa la competiţiile sportive oficiale locale sau naţionale un sportiv de performanţă trebuie să fie legitimat la un club sportiv. Am mai cerut-o si o mai cer: poate arata cineva o legitimatie de fotbalist emisa de FRF? Iar la campionate participa si cluburi si ligi!
Am vazut dese "puneri la punct" cum ca radioamatorii neafiliati la FRR nu pot avea niciun cuvant de spus despre FRR. Cum asa? Nici daca cineva intentioneaza sa se afilieze si vrea sa stie cat de corect respecta FRR legile tarii si de ce le incalca? Nici daca cineva, membru al unui club sportiv neafiliat la FRR, participa la concursuri in virtutea legii iar FRR ii anuleaza participarea? De unde stie un radioamator din WW ca un oarecare YO este sau nu afiliat la FRR, cand concursul este pentru radioamatori, nu pentru sportivi federali cu indicative federale? Cand in peste 90% din tarile globului radioamatorii sunt asociati in cluburi, nu afiliati la federatii sportive? In YO DX HF sau VHF anuleaza FRR punctele primite de radioamatori straini de la radioamatori romani neafiliati? Nu, este clar de ce! Si, daca punctele sunt valabile pentru altii, de ce nu sunt valabile si pentru noi? Or fi ceva de genul marfa de export ca pe vremuri, interzisa a se consuma in tara?
Statutul de om liber nu obliga pe nimeni la constrangeri in a-si alege colectivitatea si nu stigmatizeaza pe nimeni pentru optiunile facute cat timp nu incalca nicio lege, de secole aceasta constrangere a fost abandonata si de cele mai inchizitoriale colectivitati religioase ale Evului Mediu. Cu exceptia FRR, care imparte de la tribuna oficiala a ei (AG) afurisenii si anatemizari prin agitatorii ei. Si in pofida carora imi voi arata public opiniile fata de FRR.
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo5ajr » Lun Mar 30, 2015 11:49 pm

15 lei costa legitimatia draga Ghita din care 5 lei costa viza anuala. Daca se vor legitima 5 mii de radioamatori.....e ceva, nu? Apoi an de an cate 5 lei viza. Vb. acea - "ceva pentru ceva" dar in acest capitol Tavi deschide hauri halucinante prin postarile pertinente. Si eu sunt curios de ex. ca FRR in ultimii 10 ani cate diplome a eliberat peste tot in Lume si daca a si castigat ceva pentru "bunastare" dar cred ca nici nu mai cunosc la cate diplome s-a angajat FRR pentru radioamatori de pretutindeni. (exceptie e poate doar Pit) Pardon - am uitat de disparitia evidentelor. Copy paste din adresa de mai jos: General Requirements: All contacts on or after 1 September 1949. Awards may be endorsed on request for single bands or modes. Send a GCR list and fee for each award of 5 Lei (for YO), 7 IRC or the equivalent in $US (currently $US7 or 5 Euro) to: FRR, Romanian Federation Of Radiomatorism, CP 22-50, 014780 Bucharest, Romania, or directly to Pit Stefan Fenyo, P.O.Box 19-43, RO-033210 BucurestiI, Romania. Stiind ca din "obligatii de serviciu" CA al FRR urmareste "blestematul" de "radioamator.ro" totusi postez aici (pentru ajutor) din evidentele strainilor fata de diplomele noastre - priviti:

http://www.dxawards.com/DXAwardDir/romania.htm
In rest propagare buna 73 de Miki

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo8cln » Mar Mar 31, 2015 8:44 am

Nu banii conteaza (in acest caz) OM MIki ! Acolo scrie club: CSTA Suceava si la semnatura ...Mitrut !?. Ce lagatura are ? 73 ! de yo8cln.


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori