Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo9rij » Mar Mar 31, 2015 8:39 pm

E OK, OVIDIU! Gata ai punctat tot ce trebuia! Radioamatorismul nu a fost nicicand pe bani, l/a facut FRR/ul acum cu noua conducere! BRAVOS! Macar stim cum stam! Se confirma cateva adevaruri. Le pot sintetiza> FRR=RADIOAMATORISM pe bani, ARR=RADIOAMATORISM de placere, (desi bugetul ARR este mai mare decat cel al FRR! Hi! 73!

YO2EA
Mesaje: 378
Membru din: Dum Mai 13, 2012 5:50 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO2EA » Mar Mar 31, 2015 8:51 pm

Subsemnatul, jucator liber de contract, astept oferte de la cluburi serioase in care sa se specifice valoarea soldei precum si primele de joc in deplasare (=portabil) :evil: :D
Antena te face OM!
ex YO2LZA

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo9rij » Mar Mar 31, 2015 9:20 pm

Se pare ca pana acum, doar unii avea abonament (legitimatie) la bani si restul se cocosau in a practica radioamatorism de placere! A fost ceva de genul Baieti destepti versus Baieti prosti! Pacat ca nu sunt SPORTIV ca as fi cerut transferul la DARC! Chiar si asa am sa ii intreb daca nu au nevoie de un "liber de contract"! Hi!

YO5BFJ
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 1:39 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO5BFJ » Mar Mar 31, 2015 9:28 pm

Prea multa energie consumata pe aceasta tema pentru nimic . Dupa parerea mea nici ARR si nici SRR si cu atat mai putin FRR, nu pot satisface corespunzator cerintele tuturor radioamatorilor. Daca cititi legea veti afla ca 2 sau mai multe asociatii juridic constituite pot intemeia o federatie sau o fundatie. Am mai spus asta aici:
http://www.radioamator.ro/articole/view.php?id=880
Nu credeti ca ar fi mai bine asa?
Haideti sa o facem ! Eu ma " bag" . Mai sunt si alti doritori ? Va stau la dispozitie.
Seara buna !
Adrian

YO2DFA
Mesaje: 155
Membru din: Mar Iun 22, 2010 2:41 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO2DFA » Mar Mar 31, 2015 10:53 pm

Hi! Care este pretul ZOli? Avand in vedere performantele tele poate suntem interesati. Pe cine contactam pentru transfer? Dar trebuie sa asteptam perioada transferurilor. Oricum te avem in evidenta, Hi! Hi!

YO2DFA
Mesaje: 155
Membru din: Mar Iun 22, 2010 2:41 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde YO2DFA » Mar Mar 31, 2015 10:56 pm

yo9rij scrie:Se pare ca pana acum, doar unii avea abonament (legitimatie) la bani si restul se cocosau in a practica radioamatorism de placere! A fost ceva de genul Baieti destepti versus Baieti prosti! Pacat ca nu sunt SPORTIV ca as fi cerut transferul la DARC! Chiar si asa am sa ii intreb daca nu au nevoie de un "liber de contract"! Hi!

Hi! Probabil ca si la DARC si prinsul mustelor este sport!!! Cate prindeti pe minut????

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Raportul de activitate al CA pe anul 2014

Mesajde yo9rij » Mie Apr 01, 2015 9:03 am

Eu propun sa trecem peste asta Ovidiu si sa vorbim de lucruri mai concrete. Am vazut ca la AG al FRR nu sa discutat nimic despre soarta YODX Club si a lui YO DX HF CONTEST. Ai putea sa ne spui cum a ramas stabilit? Nu fac un secret faptul ca deja solicitarile de a organiza un ROMANIAN DX CONTEST sunt mari in lipsa unor decizii ale federatiei de a "decapusa" de medalii si categorii sportive, singurul concurs iubit de toti radioamatorii YO, fie afiliati sau nu! 73! de YO9RIJ Petrica


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori