Scoala de vara Athlantykron

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Scoala de vara Athlantykron

Mesajde yo9rij » Dum Iul 26, 2015 10:24 pm

Dan, afirmatia reflecta realitatea in care crede si traieste Gigi. Pe de alta parte la ce bun sa reiau semnalele de alarma trase de ani buni daca deja am fost categorisit ca fac QRM si ca fac un deserviciu prin a corija derapajele conducerii FRR. Nu am un conflict cu nimeni. Sa repet situatiile care oricum nu sunt penalizate de oameni ca Gigi, mi se pare timp pierdut. Nu vreau sa fiu lipsit de bun simt, cum deja ma-ti anticategorisit dar intrebarea este mediocra. Mult succes Gigi!

YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Scoala de vara Athlantykron

Mesajde YO3JW » Dum Iul 26, 2015 11:04 pm

Din gandirea purtatorului de cuvant YO9RIJ
"Radioamatorii YO trebuie sa inteleaga ca sunt o forta daca se reunesc sub un singur club ca si indivizi si in nici un caz problemele lor nu se vor rezolva prin afilierea la cluburi conduse dupa bunul plac de x si y, unde puterea decizionala este diluata."
Deci ca sa intelegem mai clar!
Toti sub conducerea inteleapta a unui "club" si nu in mod democratic unde oameni sunt alesi prin vot. Astfel puterea decizionala este diluata. La "club" puterea este ferma si deciziile nu se discuta !
Cat priveste pe x si y care conduc dupa bunul plac. La care "club" se face referire. La cel propriu??
Nu as dori sa-ti rapesc din timpul pretios. Va trebui sa debarci 2 tone de materiale pe insula si astfel vei avea material de prezentare pentru cateva luni.
Oare pe insula va continua denigrarea FRR-ului fata de personalitatile ce vor fi prezente?? Sau se va face loby numai pentru ARR ! Asta apropo "de ce ne iese de aici!"
Pe de alta parte se ocoleste sistematic ideea activitatilor din cluburi, care pot deveni adevarate centru ale radioamatorismului romanesc. Daca cluburile membre ale federatiei sunt puternice, atunci si federatia este puternica, indiferent de cine o conduce temporar.
Dar se pare ca pana la urma este totusi vorba de afinitati sau animozitati mai mult sau mai putin personale.

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Scoala de vara Athlantykron

Mesajde yo8cln » Lun Iul 27, 2015 8:25 am

Este o vorba romaneasca : " cind doi iti spun ca esti beat , te duci acasa si te culci ! " Cum poti sa sustii , OM Pit , ca frr cu actuala conducere merge bine ?!. 73 ! de yo8cln.


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori