28 Februarie : ceva nou?...

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

28 Februarie : ceva nou?...

Mesajde YO6EX » Dum Ian 24, 2016 8:06 am

Am auzit zvonuri (din surse... ;) ) ca la 28 Februarie vor fi alegeri la FRR...
Vom avea ocazia sa vedem ceva candidati noi pentru conducerea FRR?
De la cel mai inalt nivel pina ceva mai jos?...
Ceva aer proaspat?
Vre-un viitor presedinte "al lucrului bine facut" ??? 8-)

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: 28 Februarie : ceva nou?...

Mesajde yo5ajr » Dum Ian 24, 2016 11:47 am

Hmm.....cred ca DA! Depinde de....delegati, depinde de vointa de a spune p,aia dreapta, depinde de mentalitatile lipsite de zicala: "capu aplecat - sabia nu taie", de....vertebre. Daca anul trecut acea "Petitie" trimisa in spiritul si litera Statutului propriu al FRR a fost incalcat, ne incluzand in ordinea de zi, exact ca si "Scrisoarea Deschisa" al lui Ciprian, daca nici MTS nu a reactionat (voi prezenta fata de delegatul MTS confirmarea oficiala de primire la Cabinet si care a fost ridicat de acolo de un misterios "imputernicit", motiv pentru care Ministru nu avea cum sa vada scrisoarea! Voi afla cine.), daca si mai departe AG inghite incalcarile elementare chiar si a Constitutiei....daca nu se detroneaza blestematul de "miserupism" - picajul va continua pana la sol. Fara implicarea activa dar fara atacuri dusmanoase, limitand doar la prostii si incompetente reale, evidente....nimic nu sa va schimba in bine. Cu 6 zile inaintea AG cluburile afiliate (care doresc) trebuie sa trimita la CA al FRR propunerile cu persoane, persoanele trebuie sa trimita CV si Scrisoarea de intentie, cu 20 de zile inainte sa trimita propunerile cu probleme pentru ordinea de zi - lucruri despre varza de "Hamradio.ro" tace cu desavarsire....samd. Cum se vede, CA al FRR prezinta in site-ul varza doar noul Statut, fara un cuvant despre propunerile trimise de Bistrita si altii - fara tematica evidenta si necesara, fara ce si cum cu alegeri....OMERTA? Sa votam tovarasi noul Statut si basta! Apoi..... catre casa! Chiar asa?
Sa fim sanatosi Sica.

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: 28 Februarie : ceva nou?...

Mesajde YO4SI » Lun Ian 25, 2016 1:42 am

Nu s-a mai auzit nimic despre propunerea unui nou statut al FRR.
In liceu alergam de-mi sfaraiau calcaiele. Era greu sa te tii dupa mine. Am participat la campionate regionale si republicane. La republicane nu eram cel mai bun. 400 metri plat. Sprint prelungit. Proba grea. Era sport adevarat. Cu arbitri si spectatori cu ochii pe tine. O ruptura de ligament m-a facut sa abandonez. Dar... a aparut radioamatorismul ca sport. Competitie era, dar cu arbitri dupa competitie. Conditii total inegale intre competitori. Cu discutii si suspiciuni intemeiate. De curiozitate am cautat Statutul Federatiei Romane de Atletism. Cand aveti timp, cititi din el, putin cate putin, va rog. Este interesant. Cu finantarea, cu atributiile Presedintelui si a Secretarului general.
Culmea este ca nu se specifica faptul ca Secretarul General are in atributii sa participe la competitiile interne si internationale. 73s ! Mircea = yo4si.
http://www.fra.ro/fisiere/1379592796.pdf


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori