Date de contact FRR

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Date de contact FRR

Mesajde YO4BKM » Dum Mai 29, 2016 3:42 pm

Cine doreste, poate afla la http://www.hamradio.ro/contact actuala echipa de conducere a FRR. Dar nu asta ma intereseaza, ce doresc eu sa aflu este unde pot gasi adresa comisiei de disciplina a FRR si rezultatele activitatii sale? Eu nu am reusit sa o aflu cautand pe saitul hamradio.ro, cer ajutor, TNX! 73!
Fişiere ataşate
FRR - contact.jpg
Un fragment din pagina de "Contact" de pe hamradio.ro
FRR - contact.jpg (78.16 KiB) Vizualizat de 8373 ori
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

YO9CNU
Mesaje: 12
Membru din: Vin Mai 16, 2014 11:16 pm
Contact:

Re: Date de contact FRR

Mesajde YO9CNU » Dum Mai 29, 2016 5:42 pm

Buna ziua.
Presedintele Comisiei de disciplina este YO3ND, Sandy Dinca.

73's
Florin
YO9CNU

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Date de contact FRR

Mesajde YO4BKM » Dum Mai 29, 2016 6:30 pm

TNX Florin, stiam asta, dar pot sa-i trimit pe o adresa privata o solicitare oficiala pentru FRR?
73!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

yo9yul
Mesaje: 49
Membru din: Vin Mai 20, 2016 7:12 pm
Contact:

Re: Date de contact FRR

Mesajde yo9yul » Dum Mai 29, 2016 6:59 pm

Ar trebui sa mearga plic recomandat cu confirmare de primire pe adresa FRR si in paranteza ,, In atentia domnului......, presedinte al....PERSONAL,, si bineinteles luat legatura cu dansul pe telefon sau mail si anuntat speta.

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Date de contact FRR

Mesajde YO4BKM » Dum Mai 29, 2016 9:18 pm

Da, sigur, asa ceva mergea cam cu o suta de ani in urma. Acum, cand platesc toate utilitatile on-line de oriunde ma aflu in lumea asta, cand cumpar din tara sau strainatate prin comanda electronica si platesc prin ordin de plata in lei sau valuta direct de acasa sau de oriunde, trebuie sa revin la scrisoare, plic, timbru, talon de confirmare, o saptamana pentru confirmare daca duc plicul la posta joi sau vineri. Eventual cu cererea permisiunii sa depun o petitie, se aproba, nu se aproba, brrr..., am trait asa ceva cu o juma' de secol in urma la multele autoritati de atunci (tovarasu', pot depune si eu o cerere pentru o cartela de paine? sau un abonament la radioficare?), metoda este sigura fiind deja verificata. Ma mai gandesc, dar poate se mai gandesc si "ceilalti". 73!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

yo8cev
Mesaje: 22
Membru din: Vin Ian 21, 2011 6:40 pm
Contact:

Re: Date de contact FRR

Mesajde yo8cev » Dum Mai 29, 2016 10:08 pm

crezi ca sa schimbat ceva ?daca afli anunta-ma si pe mine.... :cry:

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Date de contact FRR

Mesajde yo8cln » Lun Mai 30, 2016 8:23 am

Dar componenta comisiei de US sau a comisiei de UUS se afla undeva ! Mni tnx, 73 ! de yo8cln.
P.S. pt. cei care nu pot face teaba exista si varianta demisiei !

yo4rln
Mesaje: 23
Membru din: Mar Dec 06, 2011 4:24 pm
Contact:

Re: Date de contact FRR

Mesajde yo4rln » Lun Mai 30, 2016 9:11 am

Personal vreau sa cred ca se lucreaza la noul site, dupa cum a promis yo3gw
Reamintesc ca in Ședința CA din 12 Martie 2016
i) Domnul MOCANU ADRIAN-YO3GW s-a angajat ca într-o săptămâna sa realizeze o noua macheta pentru pagina de web a FRR.
si toata atentia a fost concentrata pe noul site iar cel vechi a ramas pe loc secund, dar... vad ca in ultima perioada a fost completat cu diverse informatii
( crede si nu cerceceta ) :shock:

Sau se pare ca in interior sunt tensiuni interne atat timp cat comisia de Creatie Tehnica Centrala (am fost corectat si trebuie sa folosesc denumirea completa) si-a luat inima in dinti si a construit un site total separat, ba chiar au solicitat FRR si sumele necesare pt domeniu (250lei). Tin sa precizez ca se poate folosi pt acet site si sub domenii de genul : http://frrtehnic.hamradio.ro sau
http://CTC.hamradio.ro sau (comisia tehnica centrala)
http://CT.hamradio.ro sau
http://tehnic.hamradio.ro sau sau sau

Chiar nu vreau sa cred ca Adrian yo3hot nu se va tine de cuvant cand a zis ca situl hamradio.ro va fi inbunatatit.
Au trecut 10 ... luni si se pare ca cei de la comisia tehnica centrala a luat o alta decizie ...
Si la final intreb dece nu sunt datele de contact modificate ?
Un posibil raspuns ar fi ca se lucreaza la un nou site ... sau ...

73 de yo4rln

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Date de contact FRR

Mesajde YO4BKM » Lun Mai 30, 2016 11:47 pm

@YO8CLN, mai este o varianta la demisie, este atat de probata incat a intrat in legenda. Este chestia cu scrierea celor trei plicuri care contin sfaturi si pe care le lasi celui care iti ia locul pentru a fi deschise numai in caz de nu merge treaba: in primul plic ii arati cum sa dea vina pe vechea conducere, in al doilea plic ii arati ca trebuie sa-si ia angajamente, in al treilea plic ii ceri sa scrie si el trei plicuri. Se pare ca acum este abia la inceput faza cu al doilea plic.
@YO4RLN, indiciile arata ca este vorba de acel ... sau ... La noul site se lucreaza, dar apar date pe cel vechi, numai ca datele sunt eronate in privinta unor concursuri (concursul "Lucian Blaga", Cupa Brailei), acest lucru arata ca cineva il actualizeaza, chiar si gresit, dar nu si la datele de contact. Pe vremuri mai circula o vorba: un lucru care nu trebuie sa fie facut, nu trebuie nici sa fie facut bine. 73!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori