Site-ul FRR

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Site-ul FRR

Mesajde yo8cln » Mar Mai 20, 2014 3:41 pm

Pe pagina oficiala a frr, ultimele anunturi importante care apar (perioada 23.04 pina in prezent) sint cele referitoare la qtc-ul saptaminal ! Oare chiar nu au fost evenimente in viata ham radio yo ?
Oare exista vreo taina pt. care nu se cedeaza aceasta pagina cuiva competent sau este o problema de bun..... 73 ! de yo8cln.

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Site-ul FRR

Mesajde yo8cln » Vin Iul 18, 2014 8:57 am

Cautind inregistrarea qtc-ului din 16.07.14, pe site-ul frr am gasit o informare despre procesele acestei organizatii ?! Nu tu impresii despre IARU contest, nu tu YO VHF/UHF dx contest, nu tu...
Vai de mama... 73 ! de yo8cln

yo8cgr
Mesaje: 46
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 5:59 am
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde yo8cgr » Vin Iul 18, 2014 9:17 am

Se pare ca foarte curand, seful guvernului v-a pune impozit si pe aceasta activitate de radioamatorism.Asta ca sa traim bine. Care frr? Mai exista? Daca exista o fac doar pentru functii si salarii nerusinate. Cei care sustin conducerea frr, sa se mai intereseze prin tara sa auda ce salarii au oamenii ce muncesc, in comparatie cu salariile celor din capitala (care dorm in parlament sau fac afaceri necurate).

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde yo5ajr » Vin Iul 18, 2014 9:28 am

Asa e dr om Ghita. Parca cu totii suntem blestemati. O paruiala generalizata peste tot. Ma simt pemanent obosit si deznadajduit de aceasta atmosfera mereu beligeranta in care bunul simt a decedat. Fii linistit - surse "neconfirmate" vorbesc de cca. 18 millioane de pct. ale echipelor YR0HQ, ce a ce nu ar fi chiar asa de rau dar oare pe cati intereseaza? Procese - certuri - ciupituri.....chiar deunazi am fost amenintat de YO5LE ca deschide proces din cauza ca am spus aia dreapta, adica nu a asigurat finalul la echipa din care facea parte si i-a lasat in izbeliste colegii, mergand acasa. Tehnica instalata de colegii lui, antenele reusite nu au putut sa exploateze pentru un scop comun. O munca imensa depusa de enthuziasti s-a dus pe apa sambetii. Cuvantul dat si nerespectat fiind o stare "normala" si devine un mod de viata la unii. Doamne....unde a disparut spiritul filmului "Daca toti tinerii din lume"? 73 de yo5ajr Miki

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde yo8cln » Vin Iul 18, 2014 3:24 pm

M-as bucura sa fie 18 MIL , dar si anul trecut se vorbea de 19 mil si nu au fost numai 15. Dar asta este , pt. noi ( mine) ramine consolarea, ca, am fost cindva ! 73 ! de yo8cln

YO8SKY
Mesaje: 75
Membru din: Vin Sep 10, 2010 11:12 pm
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde YO8SKY » Vin Iul 18, 2014 4:51 pm

Ar cam trebui sa fie 18 milioane de puncte. Eram la statie la YO8KGA la ora incheierii concursului si punctajul era foarte aproape de 16 milioane. Si asta fara legaturile din 160m si fara cele din 20m CW daca nu ma insel. Eu cred ca punctajul va fi binisor peste 18 milioane. Sunt si eu nerabdator sa aflu...

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Site-ul FRR

Mesajde YO9CHO » Vin Aug 15, 2014 6:30 am

Astazi am facut o cautare in http://www.hamradio.ro, cautand radiocluburi afiliate FRR. Daca in urma cu, cateva luni, erau afisate numai 3-4 cluburi acum am gasit 61. Un lucru imbucurator. S-a facut up-date.Lucrurile merg spre bine.

Am de facut urmatoarele remarci:

1.Am marcat in galben, in fisierul atasat, o curiozitate (doua cluburi la aceeasi adresa coordonate de aceeasi persoana care raspunde la aceleasi telefoane...mie mi se pare straniu, dar , in fine....totul poate fi logic in in virtutea formulei consacrata:

Ca românu’ nu-i niciunu’: unde-s mulţi, putea fi unu’!


2.Tot in galben , alta curiozitate , "Asociatia Judeteana de Radioamatorism Satu Mare" un club fara adresa, sef, numere de contact si indicativ.....dar CU NR DE IDENTIFICARE :lol: :lol: SM/B/00004/2002
si
3. CS de radioamatorism Universitatea Brasov, condus de YO6AWR (Odihneasca-se in pace!)
Imagine

la care persoana de contact poate fi chemata numai prin sedinte de spiritism....(scuze pentru umorul negru, dar cat se poate de adevarat)....

In concluzie, 61 de cluburi x aproximativ 20 persoane per club = 1220 SPORTIVI(or fi atatia?)! Felicitari si multe medalii de aur !

P.S. "Mea culpa...." acum am vazut ca nici: "CS Muresul Tg. Mures" n-au nici un "Dzeu"... nu tu sef, nu tu posibilitati de contact, etc....Alo FRR, dumneavoastra va cunoasteti "adrentii" ???
Fişiere ataşate
Cluburi Federale.xls
(47 KiB) Descărcat de 300 ori


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori