Remember revista R&R

Un proiect care vizeaza reaparitia periodica a unei reviste tiparite dedicata radioamatorismului YO
yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Remember revista R&R

Mesajde yo8cln » Lun Feb 29, 2016 2:32 pm

Am scanat ultima revista R&R nr. 6/2012 "produsa" la CSTA Suceava . Daca o rasfoiti o sa vedeti autori de articole de mare tinuta , iubitori de radio adevarati si hami deosebiti. Pacat ca, atunci s-a luat decizia de a se lua editarea revistei de la Suceava (oare de cine si de ce , este o intrebare care ar merita raspuns). In 3 ani jumatate s-a mai distribuit o singura revista ! Se pune vina pe cluburi, care nu s-au implicat... ! Financiar revista costa/an max. 10% din bugetul frr din 2016 , din care o parte se recupera din abonamente. Poate noul CA al frr va cugeta... mai mult... 73 ! de yo8cln.
Fişiere ataşate
DOC290216-revista R£R 6-2012.pdf
(7.54 MiB) Descărcat de 448 ori

YO8SSB
Mesaje: 216
Membru din: Lun Iul 08, 2013 8:29 pm
Contact:

Re: Remember revista R&R

Mesajde YO8SSB » Lun Feb 29, 2016 3:06 pm

C.S.T.A SUCEAVA/ YO8KGA- este si ramane un club de elita din Radioamatorismul YO si nu numai. Din pacate este pus mereu la zid. Sunt membru in acest club si ma bucur sa am colegi de mare caracter.
Daca revista era editata la Suceava si acum era tiparita luna de luna!


YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Remember revista R&R

Mesajde YO3JW » Mar Mar 01, 2016 12:06 am

Consider ca activitatea de la CSTA Suceava este una in care grupul de la AS DORNA DX isi aduce o contributie majora prin aportul financiar mijlocit de YO8CLN.(Tnx YO8CLN)
Trebuie sa recunosc ca sunt si alte cluburi care desfasoara activitati deosebite si care se autofinanteaza. As da exemplu in acest caz pe CS Silver Fox de la Deva. Si nu este singura.
De asemenea cluburile CSM au o activitate deosebita. Se pot da note mai mari sau mai mici, unele chiar la limita inferioara.
Cat priveste revista. Daca echipa de la CSTA Suceava doreste cred ca este o posibila trecere in gestiunea lor realizarea revistei. In acest fel FRR ar avea un ajutor substantial,eventual in baza unei intelegeri pentru a prelua realizarea revistei, ceea ce ar fi un lucru excelent.
In acest scop propun CSTA Suceava sa vina cu propuneri concrete, iar FRR sa decida daca poate accepta oferta venita de la CSTA Suceava prin reprezentantul ei, Lucian, YO8SSB.
73
Pit.YO3JW

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Remember revista R&R

Mesajde yo8cln » Mar Mar 01, 2016 8:38 am

Interesanta propunere , Pit ! Popular se spune : " dupa ce ma re(bip) i-mi iei si banii ! Revista a fost aici ! Nu ar fi corect sa aflam cine si mai ales de ce a tinut neaparat sa desfiinteze revista. De acord OM Vasile (yo6ex) dar totusi parca ar fi mai corect sa aflam cine au fost "cioclii". 73 ! de yo8cln.
P.S. Parca noul CA al frr are "ofiter" de presa ! Sau este ca si cel dinainte? Si, Lucian yo8ssb este membru CSTA SV nu purtator de cuvint !

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Remember revista R&R

Mesajde yo8cln » Mar Mar 01, 2016 10:48 am

Mai postez doua coperti de revista R&R . Una pe care am scris aceea fraza si care i-mi provoaca o tristete fara margini si una care la momentul respectiv i-mi dadea mari sperante. Cu asta inchei subiectul " R&R" si nu mai revin numai in cazul unor eventuale intrebari. 73 ! de yo8cln.
Fişiere ataşate
DOC010316-reviste 12-11, 01-`12.pdf
(1.8 MiB) Descărcat de 401 ori

yo8rqp
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:57 am
Contact:

Re: Remember revista R&R

Mesajde yo8rqp » Mar Mar 01, 2016 1:49 pm

Lucian YO8SSB,sunt putin contrariat. In 2009, cand ai fost pe la mine si ai luat IC 729 erai membru al radioclubului Neamț. Si nu aveai prea multe cuvinte de laudă pentru cei de la 8KGA,în special pentru Adi Zait. Dimpotrivă. De unde aceasta schimbare de atitudine? Membrii 8KGA au ramas, sensibil, cam aceeasi. Imi poți explica de ce 8KGA este "un club de anvergură" ACUM pt tine? Te rog sa nu-mi dai un raspuns aici. Adresa de email o gasesti pe qrz. com.

YO8RAA
Mesaje: 448
Membru din: Mie Sep 21, 2011 8:30 am
Contact:

Re: Remember revista R&R

Mesajde YO8RAA » Mar Mar 01, 2016 2:37 pm

YO3JW scrie:...
... sa vina cu propuneri concrete, iar FRR sa decida daca poate accepta oferta venita de la CSTA Suceava prin reprezentantul ei, beep, YO8 beep.
73 Pit.YO3JW

Ai gresit foaia la calendar Pit-YO3JW
...azi e 1 Martie...mai avem o luna pana la 1 APRILIE
:lol:

YO8SSB
Mesaje: 216
Membru din: Lun Iul 08, 2013 8:29 pm
Contact:

Re: Remember revista R&R

Mesajde YO8SSB » Mar Mar 01, 2016 8:04 pm

Ptr YO8RQP - Daniel, asa este am fost membru la Ceahlau Piatra Neamt, un club pe care il stimez si am numai cuvinte de lauda, am plecat din motive pur personale.
Sunt membru la A.S DORNA DX GRUP, deci implicit sunt membru si la CSTA Suceava. La YO8KGA am intalnit super radioamatori, cu care fac echipa fff buna in concursuri. Am avut cateva discutii cu YO8OW , dar le-am rezolvat direct cu el , barabateste. Daca vrei detalii mai multe iti scriu si pe mail-ul personal.

yo8rqp
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:57 am
Contact:

Re: Remember revista R&R

Mesajde yo8rqp » Mar Mar 01, 2016 8:54 pm

Nu sunt mulțumit de răspuns, dragă Lucian. Tu ai făcut un mare deserviciu pentru 8KGA in 2008-2010.Ai denigrat acest club. De ce îl venerezi acum?


Înapoi la “Revista radioamatorilor YO”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori