Antene speciale

Antene HF/VHF/UHF/SHF, piloni, analiza, proiectare, constructie, impamantare, feederi...
YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Antene speciale

Mesajde YO3AOE » Lun Mai 18, 2015 4:09 pm

Da,am inteles,perfect de acord! cu cele scrise,felicitari! pentru dotare si auto-dotare,dar-pina la urma-totul se reduce-din pacate!-la bani,respectiv la sumele investite in toate cele descrise,dar si la posibilitatile practice de montare ale unei antene.Aici unde locuim noi,chiriasi la stat in demisolul unei cladiri gen vila destul de veche si darapanata,pe care nimeni-de la stat-nu vrea s-o repare din motive-chipurile!-legate de lipsa de bani disponibili si de lipsa acuta de echipe de constructori-reparatori,am conditii foarte proaste de/pentru antene.Nu avem deloc curte,iar acoperisul este partial compromis, tiglele au inceput sa cada prin lateralele cladirii,ne este si frica cind iesim si intram in locuinta,deci despre ceva pus acolo nici vorba.Singura posibilitate ar fi in podul casei care este destul de mare,si care mi-ar permite instalarea unei antene cadru mare orizontal de tip bucla patrata inchisa,din care am la casa noastra "batrineasca"-hi! de vacanta de la tara,care merge foarte bine multiband,si de care sint de-a dreptul incintat!,cu toate ca nu este nici ea pusa in cele mai bune conditii,dar asta este,ne descurcam cum putem,in masura posibilitatilor existente.Cu stima si 73!,Nelu-YO3AOE

yo5cbn
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iun 20, 2010 10:20 am
Contact:

Re: Antene speciale

Mesajde yo5cbn » Lun Mai 18, 2015 9:03 pm

Nelule salut. Intra pe sjteul lui iz7 DJR la antennas si poate gasesti ce te intereseaza Multe 73 Nelu yo5cbn

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Antene speciale

Mesajde YO3AOE » Mar Mai 19, 2015 7:16 am

Multam! pentru adresa,am sa intru sa vad.73!,Nelu-YO3AOE


Înapoi la “Antene”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori