Cabluri de intindere antene filare (fara insertie metalica)

Antene HF/VHF/UHF/SHF, piloni, analiza, proiectare, constructie, impamantare, feederi...
yo5tc

Re: Cabluri de intindere antene filare (fara insertie metali

Mesajde yo5tc » Lun Noi 16, 2015 6:22 pm

Boyz,
Nu vreau sa dau lectii. Fiecare poate decide pentru sine.
Am lucrat mult in productie. Am invatat in timp ca un acelasi material poate avea multiple intrebuintari si implicit multiple denumiri comerciale. De asemenea multiple preturi in functie de bransa in care este folosit.
Exemplu; miezurile Amidon produse de Fair Rite daca nu gresesc.
Deltex; Nu tin minte detalii dar a fost o discutie absurda. :)
Sorin, cand ajung in Floresti o sa verific si fisa tehnica. Intr-adevar daca ar fi PP nu este ok dar omul mi-a confirmat ca vorbim de poliester(ei il numeau Deltex cam cum numim noi Adidas orice pantof de sport) monofilament.
Gordius; am colaborat cu ei de cand s-au infiintat.Cumparam mult snur de la ei cand faceam echipament de munte. Ultimul snur de 4 mm mi-a murit acum vreo luna dupa 3 ani de stat in soare. Mai am cam 300 de metri daca nu mai mult. Daca ai nevoie... e gratis
Asa zisul Deltex de la noi este cel mai probabil facut in China

yo5ptd

Re: Cabluri de intindere antene filare (fara insertie metali

Mesajde yo5ptd » Joi Dec 31, 2015 11:15 am

Eu am cumparat snur o rola de 300m de la gordius (producator din YO), poliester crosetat de diam 4mm, teoretic rezista la 400kgf. Cel alb ofera si o mare rezistenta la raze UV.

Nu stiu inca cum se comporta in timp, deoarece este utilizat din Noiembrie 2015. Mi-am schimbat si sforile de uscat rufe cu acest snur foarte rezistent cel putin la rupere. 8-)

La ~60 bani metrul cred ca se merita. Mi-au ramas inca vreo 200 metri, daca cineva doreste...

Înapoi la “Antene”