Statie lipit Solomon SL-20

Circuite electronice, echipamente home made, aparatura de masura si control, scheme...
YO3AOE
Mesaje: 1117
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Statie lipit Solomon SL-20

Mesajde YO3AOE » Vin Ian 18, 2019 4:34 pm

Am primit de la cineva o statie de lipit de tipul Solomon SL-20 care pare a fi reparabila,dar care nu mai are nici un capacitor electrolitic,toate sint lipsa fiind scoase,probabil in vederea masurarii si/ sau schimbarii lor.Nu am nici un fel de documentatie tehnica,iar singura schema electrica de principiu pe care-dupa indelungate cautari-am gasit-o nu are exact ceea ce aveam nevoie-hi!,adica valorile acestor capacitoare.Rog mult daca are cineva o schema cu valorile respective,sau macar lista de piese componente a statiei,daca nu este un deranj prea mare sa mi le remita si mie.Cu multumiri anticipate,Nelu

Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Statie lipit Solomon SL-20

Mesajde yo3fhm » Vin Ian 18, 2019 7:19 pm

https://elektrotanya.com/solomon_sl-20_forraszto_allomas_sch_ru.gif/download.html

Dupa accesare, derulati in partea de jos si asteptati ca mesajul "This file is downloadable free of charge: ...processing..." de sub fereastra de document preview sa se schimbe in "This file is downloadable free of charge: Download" . Apasati pe Download si se va descarca schema.

Spor la depanare!
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

YO3AOE
Mesaje: 1117
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Statie lipit Solomon SL-20

Mesajde YO3AOE » Sâm Ian 19, 2019 7:06 am

Multumesc! pentru trimitere,pe-asta o gasisem si o am si eu,dar-din pacate!-nu are trecute valorile capacitoarelor electrolitice,adica exact ceea ce cautam-hi!.Oricum,nu mai este necesar,mi-a trimis cineva prin E-mail schema cu valorile cautate,deci s-a rezolvat,subiect inchis.73!,Nelu


Înapoi la “Constructii electronice”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori