O noua versiune experimentala Pocket RxTx Pro

Calculatorul folosit la statia radio, sisteme de operare, programe de log, site-uri utile, constructii de pagini web...
yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

O noua versiune experimentala Pocket RxTx Pro

Mesajde yo3ggx » Mar Iul 31, 2018 10:36 pm

Versiunea experimentala 3.0b1 Pro (full si fara reclame) a aplicatiei Pocket RxTx este acum disponibila pentru download. Schimbarile sunt majore, in special in modul de operare. Pentru mai multe detalii si linkurile de download, am creat un thread nou in forumul aplicatiei. Daca aveti ocazia sa o testati, va rog sa-mi trimiteti observatiile voastre. https://www.yo3ggx.ro/forum/viewtopic.php?f=15&t=612

yo8rqp
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:57 am
Contact:

Re: O noua versiune experimentala Pocket RxTx Pro

Mesajde yo8rqp » Mie Aug 01, 2018 4:42 pm

Am instalat noua variantă pe un android Huawei P20 Lite. Merge bine, grafica este net superioara precedentelor. Se operează mai ușor. Cred că este cea mai bună din câte ai produs, Dănuț. 73!

yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

Re: O noua versiune experimentala Pocket RxTx Pro

Mesajde yo3ggx » Mie Aug 01, 2018 5:19 pm

Daniel, multumesc pentru feedback. Cum nu am avut suficient timp sa o testez ca lumea, ma asteptam ca in prima zi sa primesc o gramada de reclamatii. Le astept in continuare, sigur mai are probleme ...:-)

yo8st
Mesaje: 19
Membru din: Vin Feb 10, 2012 9:59 am
Contact:

Re: O noua versiune experimentala Pocket RxTx Pro

Mesajde yo8st » Mie Aug 01, 2018 5:33 pm

Am instalat ultima versiune, design super, interfata cu utilizatorul rapida pentru configurare si alegerea statiei, functie excelenta pentru analiza spectrala care isi regleaza automat sensibilitatea in functie de zgomotul benzii (color acum), felicitari pentru rezultat, foarte stabila!

yo3ggx
Mesaje: 611
Membru din: Mar Aug 17, 2010 2:06 pm
Contact:

Re: O noua versiune experimentala Pocket RxTx Pro

Mesajde yo3ggx » Mie Aug 01, 2018 5:35 pm

Acel reglaj automat pentru Waterfall are o mica problema cu serverele care au o neuniformitate accentuata a zgomotului in banda (mic, spre 0, la capete. Inca nu am gasit algortimul optim, dar mai sap. Multumesc pentru feedback.


Înapoi la “Internet, software si calculatoare”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori