Router cu Nokia 2.2

Calculatorul folosit la statia radio, sisteme de operare, programe de log, site-uri utile, constructii de pagini web...
Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Router cu Nokia 2.2

Mesajde YO4BKM » Vin Iun 05, 2020 5:45 pm

Buna ziua,
Am un telefon Nokia 2.2, sistem de operare Android, este prevazut cu "Date mobile" si cu "Hotspot - Tethering" pentru a-l folosi si ca router pentru internet pe calculator. Functia "Date mobile" este activa, pot accesa internetul pe telefon si, cand activez ambele functii, vad pe calculator ca apare semnal de la Nokia 2.2, dar este securizat. Pentru conectare imi cere sa introduc "Network security key". Acelasi lucru mi se cere si cand il conectez la calculator prin USB si-l setez ca atare. De unde pot afla cheia de securitate?
TNX si 73 de Tavi YO4BKM!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

YO2MML
Mesaje: 6
Membru din: Mar Noi 29, 2011 6:28 pm
Contact:

Re: Router cu Nokia 2.2

Mesajde YO2MML » Vin Iun 05, 2020 9:21 pm

Buna, in mod normal trebuie sa mergeti in sectiunea Setari-Retele-Tethering si hotspot portabil-Hotspot WiFi portabil-Configurare Hotspot-tip criptare. De acolo puteti seta o parola sau puteti sa lasati fara parola. In mod normal, la prima utilizare, nu exista parola setata.
Sper ca va ajuta acest comentariu. In caz contrar ma puteti contacta pentru alte detalii.
Succes
Viata-i dura dar e grea....

yo3luo
Mesaje: 82
Membru din: Lun Ian 23, 2012 10:11 pm
Contact:

Re: Router cu Nokia 2.2

Mesajde yo3luo » Vin Iun 05, 2020 9:32 pm

Nu am intilnit pina acuma situatie in care telefonul sa nu aiba o parola implicta setata, dar este vizibila din meniul de configurare al hotspot-ului!

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Router cu Nokia 2.2

Mesajde YO4BKM » Sâm Iun 06, 2020 8:13 am

Multumesc pentru info. Nu am mai manevrat pana acum hotspot etc, acum merge.
GL & 73 de Tavi YO4BKM!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!


Înapoi la “Internet, software si calculatoare”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori