Brunei 2012 - Impresii dupa expeditia V84SMD

Statii DX auzite, expeditii anuntate sau in desfasurare, QSL info, tehnici de trafic DX...
Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Brunei 2012 - Impresii dupa expeditia V84SMD

Mesajde YO9CHO » Vin Noi 15, 2013 7:27 am

Felicitari lui Pino, un adevarat prieten al radioamatorilor YO si evident , echipei care a reprezentat YO in Brunei!
Sunt convins ca este mult mai mult de povestit.Inteleg din articol ca ati avut o prima oprire in Singapore si cred ca este vorba de Changi. Cred ca este unul din cele mai frumoase pe care le-am vazut.De departe "il taie " pe vechiul Charles de Gaulle.
Succes in noua expeditie in care va aflati!
73!

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Brunei 2012 - Impresii dupa expeditia V84SMD

Mesajde YO9CHO » Vin Noi 15, 2013 7:40 am

Cred ca undeva este o eroare....
Pe data de 10 noiembrie am decolat din Milano, iar dupa 14 ore de mers am ajuns in Singapore; dupa o pauza de cateva ore am plecat spre Brunei, unde dupa 2 ore si jumatate am ajuns pe aeroportul din capitala Bandar Seri Begawan.

Iar pe fotografii vad ca ati oprit in Malaezia la Kuala Lumpur....nu in Singapore...Sigur a fost Singapore? :lol: :lol: :lol:
P.S. Cred ca ati confundat compania aeriana (Singapore Airlines) cu aeroportul de prima destinatie.... :shock:
Oricum, nu are mare importanta , bine ca totul a fost ok.
Cele bune !

Imagine

http://qsl.ro/yo3ccc/Brunei%202012%20-% ... es/038.JPG

Cred ca la intoarcere a fost Changi.Misterul numai Ovidiu il poate dezvalui. 8-)

yo3ccc
Mesaje: 5
Membru din: Mar Iun 05, 2012 10:29 pm
Contact:

Re: Brunei 2012 - Impresii dupa expeditia V84SMD

Mesajde yo3ccc » Vin Noi 15, 2013 11:48 am

Salut Florentin,
O sa vorbesc despre ce ai spus cand se intoarce Ovidiu din Bangladesh. Deocamdata, trebuie sa mai asteptam, pentru ca de-abia ieri noapte l-am condus la aeroport. Hi!
73! Nini YO3CCC

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Brunei 2012 - Impresii dupa expeditia V84SMD

Mesajde yo9rij » Vin Noi 15, 2013 2:29 pm

Dr OM Nini, suntem in 2012 sau 2013? :o
Eu stiu ca suntem in noiembrie 2013, iar plimbarea in V8 a avut loc in 2012. Pot sa intreb de ce a durat atat de mult publicarea celor catorva randuri? Banuiesc ca intervievatul avea nevoie de ceva reclama avand in vedere ca a scazut rau in sondaje! Hi! Te rog sa nu imi spui ca intervievatul a fost timid in fata pixului si a bucatii de hartie! Poate aveti mila si publicati interviul despre S2 in 2016, asa vom uita operarea dezastruoasa pe care o are "Tov vicepresedinte" in pile-up, asa cum remarca radioamatorii pe forumurile de DX. Apoi este nedrept sa nu mentionezi sponsorii atat de generosi care au suportat cheltuielile pentru doua participari, avand in vedere ca este vorba de cel putin 5000Euro daca nu mai mult. Ma indoiesc serios cand aud ca "vicele" este reprezentativ pentru FRR? Oare chiar este reprezentativ? Hi!
Viata lunga si multe articole iti doresc!
O zi buna! 73!

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Brunei 2012 - Impresii dupa expeditia V84SMD

Mesajde YO9CHO » Sâm Noi 16, 2013 12:28 pm

Salut Nini,
Acum am vazut mesajul tau. Nu este nici o graba dar, m-au facut curios. Hi! Cred ca la intoarcere au trecut prin Singapore.In fine, nu este foarte important.
73!


Înapoi la “Activitati DX”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori