Atitudine de organizator

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
YO3JW
Mesaje: 577
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Atitudine de organizator

Mesajde YO3JW » Dum Dec 06, 2015 12:27 am

Pentru prietenul meu Lucian, YO8SSB
Poate sti ca am barba!
In Bucuresti se mai circula si cu tramvaiul. La inghesuiala mai apareau discutii. Atunci cand un interlocutor nu mai avea argumente se lega de barba.
Era in ton cu vremurile!
In urma cu 26 de ani probabil ca erai inca la scoala. Poate cu 36 de ani nici nu erai conceput!
Acum esti matur.
Am mai intrebat odata: cu ce te poti lauda onorabile.
Daca numai cu trimiteri la ceea ce a facut altcineva, chiar imi pare rau pentru tine
Personal eu unul nu am dece sa-mi fac reprosuri.
Iti doresc sa ai parte de sanatate si bucurii!

Pentru YO2LOJ, Marius
Eu unul mai particip la unele concursuri si cred asi putea sa fiu indreptatit sa comentez. Dar asa de pe margine, doar de a chibita.....
Esti dispus sa pui la bataie un amarat de calculator + anexe, cu programe, care sa fie folosit in acest scop de la tine de acasa?

Pit YO3JW

YO8SSB
Mesaje: 216
Membru din: Lun Iul 08, 2013 8:29 pm
Contact:

Re: Atitudine de organizator

Mesajde YO8SSB » Dum Dec 06, 2015 1:27 am

Pentru Pit_YO3JW, dosarul tau spune multe despre tine, chiar mai ai curaj sa tii lectii de morala ??? Dupa ce ai turnat la greu radioamatorii YO si nu numai!!! De ce nu spui exact ce trecut ai ????
Sper, acum cu noul ministru de la sport, sa apara si schimbari noi, atat de oameni cat si de atitudini.
Federatia Romana de Radioamatorism este condusa si coordonata clar de fosti securisti, cu doasare clare, care apar rand pe rand.
Tu cu ce te poti lauda? Cu o revista distrusa, cu actiuni sterile de la iarba verde.....
Daca doresti sa-ti trimit un cv cu cele facute de mine si realizate pana acum, cu mare drag!

Nu vreau sa te judec, nu-i treaba mea, dar nu imi spune mie de moralitate si chiar nu sunt curios de lectiile tale ieftine de viata si de radio!!!
Nu imi vine sa cred cate note informative ai scris!!!

YO8SSB
Mesaje: 216
Membru din: Lun Iul 08, 2013 8:29 pm
Contact:

Re: Atitudine de organizator

Mesajde YO8SSB » Dum Dec 06, 2015 1:33 am

P.S Pentru YO3JW, doasarul tau: R 302441, vorbesc cu hartii oficiale in fata!

yo8rcw
Mesaje: 65
Membru din: Lun Iun 28, 2010 2:18 pm
Contact:

Re: Atitudine de organizator

Mesajde yo8rcw » Dum Dec 06, 2015 2:08 am

Pentru yo8ssb!
Hai sa-i dam Cezaruui ce-i al cezarului!!
Pit a facut pentru radioamatorismul YO ce sincer sa fiu nu o sa poti face niciodata!! Nu pentru ca nu o sa poti ci ca nu o sa vrei!! Pit este un luptator si daca ii urmaresti activitatile nu o sa te cramponezi de faptul ca.. ai tu date de dosar..
Sa fim seriosi, eu il cunos pe Pit din ani 70 si.... Aveam in el o "balizsa" cu care ne calibram statiile la concursurile de UKW! Si multe multe altele!!! Oricum PIT E PIT!
Si o ultima remarca.. Nu poti sa-i spui asa nepoliticos tu!!!!!!!

YO8SSB
Mesaje: 216
Membru din: Lun Iul 08, 2013 8:29 pm
Contact:

Re: Atitudine de organizator

Mesajde YO8SSB » Dum Dec 06, 2015 2:56 am

Ptr. YO8RCW-in 1970 ..... este 2015, iar lucrurile merg intr-o directie gresita, eu nu traiesc in trecut, trecutul are istoria lui.
Nu poti vb de rezultate atat timp cat de pe urma ta, oameni simplii au suferit cumplit, ptr ca cineva a turnat de buna voie! Populatia a suferit cumplit pe timpul lui Ceausescu, au murit oameni ptr libertate, de ce sa-l laud pe cineva care a contribuit la atat de multa suferinta??? Da-mi un motiv concret!
Sefii de radioclub de pe timpul comunistilor nu te lasau sa atingi butonul de acord de la TRX..... Ma opresc aici, cred ca-i mai bine!
Dovezi despre hotia din FRR sunt multe, la vremea potrivita vin cu chitante asa cum a cerut YO3JW, sa nu creada ca vin doar cu povesti!

YO5PQQ
Mesaje: 299
Membru din: Sâm Mai 30, 2020 2:07 pm
Contact:

Re: Atitudine de organizator

Mesajde YO5PQQ » Dum Dec 06, 2015 7:33 am

YO8SSB, mi-e rusine sa fiu radioamator si roman intre oameni ca dvs, indiferent daca aveti sau nu dreptate in speta de fata.
de curiozitate am introdus numarul cu pricina in google si am dat peste acest document .
daca despre acest document este vorba atunci dvs. se pare ca aveti selectivitate foarte buna la vedere si ati omis ultima pagina.
de ce nu ne ridicam niciodata mai mult? pentru ca la balacareala ieftina si la lamentat romanii sunt campioni. si e si gratis pe de-asupra.

PS.
Il cunosc pe domnul Fenyo din vedere si din auzite. L-am vazut o singura data, la Cluj in aceasta toamna, dar nu mi-am permis sa il opresc din motive de respect. Am primit o singura data un email de la cineva, care trecuse si pe la dl. Fenyo. Cam atat am de-a face cu dl. Fenyo (momentan), asta in caz ca se mai gaseste vreun istet sa-mi spuna ca sunt aservit unor interese si grupuri obscure.

YO5PQQ Sorin.
Fişiere ataşate
Untitled.png
Untitled.png (208.25 KiB) Vizualizat de 5625 ori

yo9fdx
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Iun 26, 2010 7:38 am
Contact:

Re: Atitudine de organizator

Mesajde yo9fdx » Dum Dec 06, 2015 9:13 am

Pentru YO8SSB
Citindu-ti postarile din acest topic, vad ca deviezi de la subiect.
Daca esti asa de bun si ai asa de multe dovezi(un dosar intreg) de ce nu deschizi un topic cu acest subiect. La improscat cu noroi vad ca te pricepi . Oare asta sa fie o alta latura a radioamatorismului pe care dumneata ai descoperit-o???
Iti recomand sa citesti poezia " RIPOSTA" de George Topirceanu, sa vezi cu care personaj te asemeni. :lol:

Romica YO9FDX.

yo8rcw
Mesaje: 65
Membru din: Lun Iun 28, 2010 2:18 pm
Contact:

Re: Atitudine de organizator

Mesajde yo8rcw » Dum Dec 06, 2015 11:19 am

pentru SSB
[quote="YO8SSB"]Ptr. YO8RCW-in 1970 ..... este 2015, iar lucrurile merg intr-o directie gresita, eu nu traiesc in trecut, trecutul are istoria lui.



De curiozitate de cati ani il cunosti pe Pit, la cate activitati ai fost cu el?
Si ca sa pun gaz pe foc cati ani aveai in ani in care il acuzi pe Pit ca era colaborator al securitati sau cati ani aveai in 89 ? Ce activitate aveai atunci??

Repet, nu prea intervin aici dar cand vad ca cineva CARE NU ARE NIMIC IN EL DIN CEEA CE AU ALTI se iau de radioamatori care au facut istoria acestui hoby parca mi se scoala paru pe mine!!!!

Hai sa fim mai realisti!!

Eu admit activitatea celor din 8 de la voi, dar voi de ce nu va vedeti de treaba voastra!! (8SSB)

73

yo2loj
Mesaje: 343
Membru din: Dum Iul 30, 2017 7:06 pm
Contact:

Re: Atitudine de organizator

Mesajde yo2loj » Dum Dec 06, 2015 3:56 pm

YO3JW scrie:...
Pentru YO2LOJ, Marius
Eu unul mai particip la unele concursuri si cred asi putea sa fiu indreptatit sa comentez. Dar asa de pe margine, doar de a chibita.....
Esti dispus sa pui la bataie un amarat de calculator + anexe, cu programe, care sa fie folosit in acest scop de la tine de acasa?

Pit YO3JW


Nu numai ca sunt dispus, dar am si pus la bataie un nu atat de amarat server de la mine de acasa, care este portal APSR, DX cluster, server de web, server de mail, gateway AMPR, server de VOIP, echolink, forum si multe altele, accesibil pentru TOTI radioamatorii care doresc, si asta exclusiv pe barba mea figurativa si pe banii mei. Si asta de vre-o 3-4 ani.
Deci da, adaugarea unei adrese de mail si un robot nu ar trebui sa ridice probleme majore.

Insa daca FRR ar avea un pic de ambitie, nu cred ca nu s-ar putea gasi o solutie de finantare exact de la mult laudatul si pupatul MTS pentru acest scop. Sau chiar niste bani europeni. Dar asta presupune un pic mai mult in afara de zacutul pe scaune la sedinte trimestriale si datul cu parerea.

Si acum vin si eu cu o provocare: Care din membrii conducerii FRR sunt dispusi sa "contribuie" cu banii proprii intr-un asemena sistem, care sa functioneze la ei acasa, pe banii lor?
Hai sa mai plusez un pic: eu pun la bataie un server, gratis. Cine din conducerea FRR se angajeaza sa-l tina functional 24/7, pe banii lor, acasa? Asa, de vre-o 300 kWh/luna. Macar 1 an - doi.
Va dau eu raspunsul: NIMENI. Pentru ca nimeni nu s-a bagat acolo sa dea bani. Pentru ca, de obicei, mojicia si dorinta de putere este motorul ascensunii in organele de conducere, indiferent de nivel, si in nici un caz dorinta de a face sau de a darui.
Ultima oară modificat Dum Dec 06, 2015 5:33 pm de către Anonymous, modificat de 11 ori în total.

yo9ceb
Mesaje: 47
Membru din: Joi Mar 08, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Atitudine de organizator

Mesajde yo9ceb » Dum Dec 06, 2015 4:34 pm

Iata un adevarat '' SECURIST'' care stie tot.
BRAVOOO,domnule.Esti tare pe cine mai ai s-a reclami :lol:


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori