CN Creatie Tehnica 2016

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
yo3lr
Mesaje: 28
Membru din: Mar Noi 17, 2015 10:34 am
Contact:

CN Creatie Tehnica 2016

Mesajde yo3lr » Lun Sep 05, 2016 12:25 pm

Stimati prieteni,

Am trimis spre publicare rezultatele pe sectiuni pentru Campionatul National de Creatie Tehnica, editia 2016 Targu - Neamt. Acestea urmeaza a fi disponibile pe radioamator.ro, hamradio.ro, precum si pe pagina Comisiei Centrale Tehnice. Cu aceasta ocazie as vrea sa mentionez noua noastra adresa, si anume: tehnic.frr.org.ro
Acest domeniu ne-a fost pus la dispozitie cu amabilitate de domnul Salagean, YO5DSG (un mare TNX pentru sprijin, Daniel). Astfel, avand spatiu mult mai generos, putem incarca materiale de interes mai multe si cu volume mai mari. Vechiul domeniu pe wordpress va ramane ca „rezerva”.
In acest an, arbitrii concursului (toti membri ai Comisiei Tehnice), au fost:
- YO2BCT – d-l Liviu Soflete (Timisoara)
- YO7CKQ – d-l Sorin Nimara (Targu-Jiu)
- YO8TK – d-l Silviu Damian (Campulung-Moldovenesc)
- ...si cu voia dvs., subsemnatul YO3FLR – Cristian Simion (Bucuresti)

Am avut placerea sa ne intalnim acolo cu constructori de marca: YO8RLK-Gicu, YO5BLA-Vasile, YO4RLN-Vali, YO5DGE - Dan....si multi altii, uniti intru aceeasi pasiune a constructiilor radio. Concursul a fost unul animat, cu lucrari destul de multe; sa speram ca si cel de la anul va fi cel putin la fel, daca nu chiar mai bun.

73,
Cristi YO3FLR

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: CN Creatie Tehnica 2016

Mesajde yo3gh » Lun Sep 05, 2016 1:18 pm

Felicitari ..un inceput foarte bun . Sunt sigur ca in fiecare an o sa fie o evolutie din ce in ce mai buna, dorita de toti radioamatorii.
Numai bine, Dan YO3GH

YO5DSG
Mesaje: 31
Membru din: Lun Noi 18, 2013 7:51 am
Contact:

Re: CN Creatie Tehnica 2016

Mesajde YO5DSG » Lun Sep 05, 2016 6:14 pm

Salut Cristi,

Placerea e de partea mea, felicitari pentru activitate (intr-un final, exista si de asta) si poti conta pe sprijinul nostru ori de cate ori ai nevoie:)

YO5DSG

YO8TFF
Mesaje: 230
Membru din: Vin Ian 10, 2014 10:43 pm
Contact:

Re: CN Creatie Tehnica 2016

Mesajde YO8TFF » Mie Sep 07, 2016 8:56 pm

Felicitări organizatorilor și în special participanților.


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori