Concursuri interne si taxele.

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Concursuri interne si taxele.

Mesajde yo9rij » Sâm Dec 31, 2016 10:16 am

YO4BKM si YO9YUL... si sa facut tacere!! Felicitari !Nu il mai aud nici pe Pit YO3JW, nici pe alti inversunati sustinand ca "noaptea e ca ziua" si ca nu vedem noi bine! Hi! LA MULTI ANI! 73!

YO9GJX
Mesaje: 284
Membru din: Mie Iul 28, 2010 9:33 am
Contact:

Re: Concursuri interne si taxele.

Mesajde YO9GJX » Sâm Dec 31, 2016 11:23 am

Și toate acestea se întâmplă în România secolului XXI, o țară " normală " unde un reputat fizician, om de știință laureat al premiului Nobel, nu se poate angaja la laserul de la Măgurele pentru că nu poate prezenta diploma de Bacalaureat.

Ha Ha Ha! Deșteptarea lupilor!

http://www.ziare.com/scoala/universitat ... la-1439501

http://www.evz.ro/superlaserul-de-la-ma ... e-bac.html

YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Concursuri interne si taxele.

Mesajde YO3JW » Sâm Dec 31, 2016 11:28 am

Salut
Vad Petrica ca iti este dor de mine.
Deabea s-a linistit lumea in ajun de anul nou ca vii cu batul prin gard...
Tin sa reamintesc ca si la ARR, cat si la EURAO se cer taxe!
Si nu numai la voi sau la FRR...ci si la case mai mari, cu traditie.
Va doresc un an nou 2017 cu propagare cat sa satisfaca pe fiecare dintre noi si participarea la activitatile organizate de radioamatorii romani, indiferent sub care steag defileaza!
Pit YO3JW

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Concursuri interne si taxele.

Mesajde yo9rij » Sâm Dec 31, 2016 2:04 pm

Da, sincer Pit, imi era tare dor de tine! LA MULTI ANI!
Acum revenind la subiect, nu era vorba de taxa de membru (pe care A.R.R nu o percepe de la membrii care se implica in activitatile din calendar), ci de taxa de participare in competitiile FRR! Ma intreb cum o sa procedeze FRR cand va cere, la recomandarea MTS, si taxa de participare la CQ WW, CQ WPX, etc, concursuri (nu competitii) care in scriptele MTS, la recomandarea FRR, conteaza pentru acordarea unor titluri sportive (Maestru al sportului)!???? Merg mai departe si atrag atentia ca sau aratat in postarile de mai sus cateva link/uri cu sume considerabile cheltuite pe nimic, sau mai bine spus, cheltuite la Oglinzi pe participatia a 10 copii si restul SENIORI cat incape. Hi! Nu stiu ce sa zic, dar nu ti se pare ca sa cheltui peste un miliard lei vechi pe o simpla actiune, spunand ca faci radioamatorism, e cam mult? Gurile rele spun ca banii au fost folositi in alte scopuri! Stii ceva? La asta se referea postarea mea! 73 si La Multi Ani!

YO3JW
Mesaje: 576
Membru din: Joi Noi 15, 2012 9:12 am
Contact:

Re: Concursuri interne si taxele.

Mesajde YO3JW » Sâm Dec 31, 2016 4:31 pm

Buna Petrica!
Ce ar fi daca fiecare organizatie isi va gestiona propria activitate.
Asa cum am scris in mesajul anterior, ar fi bine ca sa se participe la actiunile organizate de radioamatori indiferent de culoarea steagului pe care-l flutura.
La urma urmei toti posedam o autorizatie de la ANCOM!
Pe acea autorizatie nu scrie nimic altceva decat ca poti activa ca radioamator conform Regulamentul de radiocomunicatii pentru serviciul de amator din Romania.
Daca unul doreste sa fie parte dintr-o anume forma organizatorica, are libertatea de alege.
Asta nu inseamna ca este mai radioamator decat colegul sau.
LA MULTI ANI 2017 ca se aproprie repede....
73 Pit YO3JW

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Concursuri interne si taxele.

Mesajde yo9rij » Dum Ian 01, 2017 5:59 pm

Buna seara Pit,
A recomanda "ca fiecare organizatie isi va gestiona propria activitate." in acest caz, echivaleaza, dupa parerea mea, cu o rugaminte de a pune "batista pe tambal"! Citez pe un renumit membru al CA al FRR: 'lasa ma, ca nu tre' sa stie toti despre astea!" 'Daca tie ti se pare corect,atunci e clar! Conducerea are de dat muuuulte explicatii cu privire la astfel de situatii. Din cate stiu nu este o situatie singulara! Faptul ca nu transpira nimic pentru "muritorii de rand" confirma faptul ca problemele generate de organizatia pentru care pledezi, ne afecteaza pe toti indiferent carei organizatii suntem afiliati. Un an nou cu multe lamuriri iti doresc! 73!

yo9yul
Mesaje: 49
Membru din: Vin Mai 20, 2016 7:12 pm
Contact:

Re: Concursuri interne si taxele.

Mesajde yo9yul » Dum Ian 01, 2017 6:12 pm

F.R.R este finantata din bani publici, asa ca fiecare platitor de taxe, radioamator sau nu, membru F.R.R. sau nu, are dreptul sa fie informat pe baza accesului la informare publica la modul de cheltuire a banilor.
Daca consiliul de administratie F.R.R. nu realizeaza schimbarea timpurilor, poate usor da cu subsemnatul cu privire la modul de cheltuire a banilor. Totul apare pe net si i se poate lua urma....trebuie doar sa urmaresti traseul banilor.
73 de YO9YUL
Iulian


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Google [Bot] și 23 vizitatori