cq ww wpx ssb 2019

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

cq ww wpx ssb 2019

Mesajde yo8cln » Mar Apr 02, 2019 12:09 pm

A trecut etapa de ssb din acest mare concurs . Incintarea mea a fost sa vad din nou o echipa a CSTA Suceava "la lucru ". Rezultat bun , aproape 6.500.000 puncte la cat M/S . Multumesc echipei:
yo4riu , yo4rxx , yo8sky , yo8ttt , yo8xba . 73 !

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: cq ww wpx ssb 2019

Mesajde yo9rij » Mar Apr 02, 2019 10:17 pm

Bravo Dr OM Ghita! Sa pui cu indarjire "jucariile" la dispozitia ham-ilor mai mult sau mai putin incepatori mi se pare "real HAMSPIRIT"! Felicitari!
Nu sunt un SSB-ist convins dar nu am putut rata un concurs atat de frumos! In principal dupa recordul national in 160m realizat, dintr/o joaca anul trecut, am cautat ca in acest an sa imi maresc numarul de tari lucrate in 80m. Participarea in concurs a fost situata sub semnul unei gripe si a unui volum de munca important in saptamana de dinaintea concursului. Deci "viata 2%" Hi!! Doua variabile cu un efect devastator pentru a putea realiza un numar important de QSO-uri in acest concurs! Totusi dorinta de a experimenta un Beverage pe directia E-W de 1WL in banda de 80m m/a facut sa uit de toate! Pot confirma ca nimic nu se poate compara cu un Beverage la receptie! Hi! Am auzit si lucrat de toate! 73!
Un material mai detaliat despre aventura CQ WPX SSB 2019, voi posta pe site-ul ARR-ului in curand, unde voi impartasi din experientele traite si mai ales despre ce retete folosesc in atingerea unui scor cat mai mare in astfel de concursuri!
73! de YO9RIJ/YP9J Petrica


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori