Radio-Club Craiova-CV5

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
YO9HP
Mesaje: 96
Membru din: Joi Iul 08, 2010 11:06 am
Contact:

Re: Radio-Club Craiova-CV5

Mesajde YO9HP » Joi Apr 01, 2021 11:00 am

Gabriel,

Nu era mai simplu sa te adresezi, mai intai, direct organizatorului sau arbitrului si abia dupa aceea sa declari ca "nu vei mai participa..."?
Eu ii multumesc lui YO9HG pentru devotamentul sau pentru concursurile radio (participant, creator de soft, arbitru etc), la cei 84 ani ai sai...
Pe de alta parte, ma uit la formatul decent si logic in care apare clasamentul trimis de YO9HG (efort voluntar, ca de obicei). In comparatie cu majoritatea clasamentelor de pe site-ul FRR (soft achizitionat, dupa cate stiu eu): prima categorie este CHECKLOG (cea mai importanta din concurs???!!), apoi statistica unei statii depaseste un singur rand, tot clasamentul supraaglomerat, foarte greu de comparat scorurile participantilor etc).
Din cate stiu eu, programele de arbitrare ne furnizeaza acele date si formate pe care le cerem noi, daca stim ce sa cerem.

73, Alex YO9HP

yo4nt
Mesaje: 9
Membru din: Mar Iun 29, 2010 6:46 am
Contact:

Re: Radio-Club Craiova-CV5

Mesajde yo4nt » Joi Apr 01, 2021 12:00 pm

Buna ziua,

da, ar fi trebuit sa astept raspunsul la contestatie si apoi sa postez, daca mai era cazul.
Mea culpa.
Am fost foarte afectat la prima ora cand am vazut clasamentul.
Imi cer scuze pentru reactia mea nepotrivita.
Caz inchis.

73 de Gabriel
YO4DG

YO7CKP
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:14 am
Contact:

Re: Radio-Club Craiova-CV5

Mesajde YO7CKP » Vin Apr 02, 2021 9:26 am

Dragi colegi,
Vă mulțumim pentru participarea la concursul omagial "Radio-Club Craiova-CV5" organizat în memoria radioamatorilor care în urmă cu 95 de ani au înființat la Craiova asociația radiofoniștilor "Radio Craiova", ulterior "Radio-Club Craiova".
Avem plăcerea de a vă prezenta clasamentul acestui concurs și a vă felicita pentru locurile obținute.
Fişiere ataşate
CLASAMENT RADIO-CLUB CRAIOVA - CV5.pdf
(46.75 KiB) Descărcat de 218 ori

YO3CD
Mesaje: 9
Membru din: Mie Aug 30, 2017 6:21 pm
Contact:

Re: Radio-Club Craiova-CV5

Mesajde YO3CD » Vin Apr 02, 2021 7:25 pm

Buna ziua YO7CKP !
In urma cu exact 10 zile am trimis pe adresa electronica a dumitale cât si a clubului YO7KAJ un mesaj.
Ma asteptam la un raspuns sau o confirmare de primire a mesajului de origine. Nimic din toate acestea. Sa cred oare ca în YO nu se stie raspunde la un mesaj ? Chiar daca mesajul vine din strainatate ? Presupun ca mailul meu a fost dirijat catre dosarul "spam" - poate veti cauta acolo si sper, tardiv chiar, la un onorabil raspuns din Cetatea Baniei !
Salutari si 73,
Marius ON4RU/YO3CD

YO7CKP
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:14 am
Contact:

Re: Radio-Club Craiova-CV5

Mesajde YO7CKP » Sâm Apr 03, 2021 12:06 pm

Buna ziua,
Am primit emailurile, dar m-am abtinut sa va raspund (destul de riscant!), intrucat avem in pregatire o surpriza placuta, cred. Speram sa fie gata mult mai devreme...intr-un timp rezonabil...
Imi cer scuze de intarzierea mare a raspunsului meu!
Sper ca in cateva zile sa primiti inca un email de la mine/club.
Cu stima, Marian Trincu, YO7CKP

YO7CKP
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:14 am
Contact:

Radio-Club Craiova-CV5

Mesajde YO7CKP » Vin Apr 16, 2021 2:20 pm

Avem plăcerea de a vă anunța rezultatele tragerii la sorți pentru oferirea a cinci premii surpriză, conform regulamentului concursului ”Radio-Club Craiova – CV5”.
Au fost inițial 77 de bilețele cu indicativele tuturor stațiilor participante în concurs, din care Ciprian, QRPP-ul lui YO7SR, a extras cele cinci indicative câștigătoare: YO2BLX, YO2CMI, YO3GNF, YO7HBY și YO7MDE.
Mulțumesc inițiatorului acestei premieri, YO4SI !
Sperăm să reușim postarea în bune condiții a înregistrării video a extragerii.
Cu stimă, Marian Trincu, YO7CKP

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Radio-Club Craiova-CV5

Mesajde YO4SI » Mie Apr 28, 2021 9:49 pm

Multumesc si eu pentru acceptarea propunerii. Felicitari lui YO7SR pentru procurarea stickurilor si organizarea extragerii. Ciprian, qrpp-ul lui, in varsta de sase ani a fost la inaltime !Felicitari pentru organizare si multumiri tuturor participantilor ! 73s ! Mircea = yo4si.
Fişiere ataşate
STICK64Gb.JPG
E bun la casa OMului !...
STICK64Gb.JPG (35.29 KiB) Vizualizat de 11848 ori


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori