Maraton YO VHF-UHF

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
yo8tvd
Mesaje: 18
Membru din: Lun Aug 09, 2010 11:45 pm
Contact:

Maraton YO VHF-UHF

Mesajde yo8tvd » Dum Mar 21, 2021 1:41 pm

Ma pune pacatul azi sa trag cu urechea la ce se mai aude prin banda si dau de o statie ce lucreaza cu alt indicativ " imprumutat " sa fie pentru intreg tribul . Ma surprinde neplacut , pentru ca pentru mine acel ce a " imprumutat " indicativul era un exemplu de verticalitate pentru mine .
Scuzati-mi vulgaritatea insa in pat tot cu " scula altuia " se descurca unii pt ca mai apoi sa apara bine in " clasamente "
In asteptarea unei executii publice , va urez succesuri . De preferat cu resurse proprii

yo2ya
Mesaje: 129
Membru din: Vin Iul 22, 2011 10:34 pm
Contact:

Re: Maraton YO VHF-UHF

Mesajde yo2ya » Dum Mar 21, 2021 4:53 pm

In aceeeasi nota, acum citiva ani am propus o intreabare la 'intrebarea saptaminii": aici pe radioamator.ro , ce parere aveti despre realizarea normelor ptr YO DX ClUB doar de la statia personala sau de la statia unui prieten "bine dotat", e acelasi lucru? Si acum a venit comparatia plastica cu "scula altuia"...HI HI!
Ramine intrebarea.... stiu caz concret al unui amic ce are o sirma intre 2 blocuri si prietenii ii lucreaza DX-uri contra unor comisioane, QSL-uri tiparite,etc ,gratie carora e in top300 YO DX CLUB.
Unde e fair play-ul?
73 si s-auzim numai de bine!


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori