Am participat in C.I. UUS ale Romaniei!

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Am participat in C.I. UUS ale Romaniei!

Mesajde n2yo » Dum Iul 04, 2010 8:35 pm

Vreti sa anuntati scorul pe care l-ati realizat in Campionatele internationale de unde ultrascurte ale Romaniei? Vreti sa scrieti un scurt raport despre conditiile de propagare sau despre intamplari ocazionate de acest concurs?
Acest forum este locul ideal in care puteti faceti cunoscute aceste informatii.

73s de Ciprian N2YO

yo6xk
Mesaje: 59
Membru din: Mie Iul 07, 2010 7:19 pm
Contact:

Re: Am participat in C.I. UUS ale Romaniei!

Mesajde yo6xk » Joi Iul 08, 2010 8:51 am

Salut pe toata lumea.
In weekendul trecut in acelasi timp cu concursul nostru de uus au mai fost si alte concursuri ale tarilor din jur .
Stie cineva adresele de mail unde sa trimitem logurile .
Daca da sa le afiseze aici pe site
Multumesc
Andrei YO6XK

yo2lhd
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:43 pm
Contact:

Re: Am participat in C.I. UUS ale Romaniei!

Mesajde yo2lhd » Joi Iul 08, 2010 9:02 am

salut!
aici gasesti informatii: http://www.buletinukw.blogspot.com/
73 si s-auzim numai de bine!

yo2lhd
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:43 pm
Contact:

Nedumerire???!!!

Mesajde yo2lhd » Sâm Iul 10, 2010 6:52 pm

Cu 2 zile inainte de CI UUS pe repetorul zonal R1X,a aparut o statie, cunoscuta, dar fara activitate pe repetoare, care zicea ca va opera de in concurs de "la locul nostru"(expresie folosita de citeva ori), de sus de la munte.
Aici apare nedumerirea: cum si-a marcat locul, pe la tv pe Discovery si Animal Planet am vazut ceva "tehnici" de marcare, dar cei ce reclama un anume loc ca fiind al lor cum procedeaza???
P.S. de un act de proprietate nu se pune problema in cazul prezentat mai sus!
:?: :?: :?:

yo2lxb
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 7:27 am
Contact:

Re: Nedumerire???!!!Uite un raspuns???!!!....

Mesajde yo2lxb » Dum Iul 25, 2010 1:14 pm

De ce nu ai curajul sa publici indicativul si numele lui (celui care a zis pe R1X cea zis)si ce crezi a jignit pe cineva cu remarca sau mesajul spus? Sau esti prea ofticat? Da de ce crezi ca altii au acte de proprietate? Au sau nu, asta nu e treaba noastra cu atit mai putin a ta.Din punctul meu de vedere nu ma intereseaza aceste acte de proprietate nici de unde lucra fiecare,dar vad ca tu esti tare interesat.Apropo...de unde ai lucrat tu ai avut tu, sau altii acte de proprietate? Vezi? Uitate in gradina ta si in viitor publica posturi care sa nu jigneasca......oare de ce crezi ca am fost singurul care a dat replica?...ia puneti intrebarea...

yo2lxb
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 7:27 am
Contact:

Re: Nedumerire???!!!Uite un raspuns???!!!....

Mesajde yo2lxb » Dum Iul 25, 2010 1:26 pm

yo2lxb scrie:De ce nu ai curajul sa publici indicativul si numele lui (celui care a zis pe R1X cea zis)si ce crezi a jignit pe cineva cu remarca sau mesajul spus? Sau esti prea ofticat? Da de ce crezi ca altii au acte de proprietate? Au sau nu, asta nu e treaba noastra cu atit mai putin a ta.Din punctul meu de vedere nu ma intereseaza aceste acte de proprietate nici de unde lucra fiecare,dar vad ca tu esti tare interesat.Apropo...de unde ai lucrat tu ai avut tu, sau altii acte de proprietate? Vezi? Uitate in gradina ta si in viitor publica posturi care sa nu jigneasca......oare de ce crezi ca am fost singurul care a dat replica?...ia puneti intrebarea...

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Am participat in C.I. UUS ale Romaniei!

Mesajde yo8cln » Mie Sep 08, 2010 9:05 am

Pe Radioamator.ro a aparut un anunt referitor la rezultatele de la C.I uus.Am accesat pagina respectiva si am vazut o insiruire de fise in diferite formate.Vede cineva altceva?
73! de yo8cln

yo4btb
Mesaje: 75
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:49 am
Contact:

Re: Am participat in C.I. UUS ale Romaniei!

Mesajde yo4btb » Mie Sep 08, 2010 8:43 pm

Desi nu am participat la concurs am descarcat/dezarhivat fisierul respectiv si este un PRINT SCREEN al listingului cu indicativele de la care s-a primit logul, lucru mentionat in anunt.
Probabil ca rezultatele mai dureaza.

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Am participat in C.I. UUS ale Romaniei!

Mesajde n2yo » Joi Sep 09, 2010 6:52 am

Intr-adevar dintr-o eroare am anuntat ca ar fi fost publicate rezultatele. De fapt sunt listele cu logurile primite.

Cu scuze,
73s de Ciprian N2YO


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori