Intrebarea saptamanii

Aflati ce schimbari s-au operat la radioamator.ro. Comentariile si sugestiile dumneavoastra sunt binevenite.
yo6aei
Mesaje: 22
Membru din: Mar Aug 22, 2017 6:28 pm
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde yo6aei » Dum Aug 28, 2011 10:14 pm

Ar fi de actualitate, pentru contestmeni, intrebarea:
Cum procedati in concursuri?
1.Imi aleg o frecventa si lansez apeluri de concurs.
2.Caut statii care lanseaza apel,si raspund la chemari.
3.Primele variante,le practic alternativ,functie de situatie.
4.Alte strategii ( daca e cazul) .
73,Succes la toate, Misi

n2nnu

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde n2nnu » Joi Dec 08, 2011 7:58 pm

Urmatoarea intrebare ar fi utila tuturor:

CE ATI INVATAT AZI?

YO3DLL
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 17, 2011 9:14 pm
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde YO3DLL » Joi Dec 08, 2011 9:14 pm

Buna seara,

Pentru N2NNU
Draga Alex, pentru azi, noi am invatat ca exista oameni care nu au ce face, ce vorbesc doar sa faca zgomot , pe toate meridianele globului, chiar si in SUA .. :))
Ultima oară modificat Joi Dec 08, 2011 10:20 pm de către YO3DLL, modificat 1 dată în total.
73 de YO3DLL - Liviu

n2nnu

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde n2nnu » Joi Dec 08, 2011 9:32 pm

3DLL

Depinde de definitia ta de ZGOMOT. Tie ti-o fi placind manelele si rap dar pentru mine ele sint zgomot.

Deci, ce zici de putin Motzart? Sau Bethoven? :):):)

Stii sa cinti la pian? Am un old WEBER grand piano -125 de ani vechi- si cind ma apuc de "Fur Elise"
nevasta mea incepe sa plinga :) Vrei un MP3? Cu autograf cu tot :)

Cu ce "ZGOMOT" poti tu sa te lauzi?

YO3DLL
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 17, 2011 9:14 pm
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde YO3DLL » Joi Dec 08, 2011 10:18 pm

Pentru Alex - N2NNU,

:lol: Te cred ce spui Alex si sunt sigur ca incepe sa planga sotia ta dar si vecinii , insa din cu totul alte motive decat crezi tu, este de inteles, te protejeaza si nu vor sa-ti spuna adevarul, dar am sa ti-l spun eu , elegant insa !! :lol: :lol:

Oricum nu la acest " zgomot " ma refeream, care se numeste arta muzicala clasica si care se canta chiar si aici, pe inferioarele plaiuri mioritice de la noi, nu numai acolo pe celeste meleaguri, cu piane obisnuite , nu cu valori vechi, superioare evident si de renume , ma refeream la zgomotul pe care tu il faci zi de zi aici , cu remarci rautacioase si provocatoare , cu superioritatea falsa pe care nu scapi prilejul sa o afisezi de fiecare data, dovada fiind chiar si acest utim mesaj al tau... Ma mai refer si la zgomotul ce bantuie prin unele minti imbatranite si deformate natural de vreme ..Trebuie sa recunosc ca zgomotul asta ma deranjeaza , ba imi provoaca chiar o oarecare neplacuta stare ... Si ar mai fi , dar nu vreau sa fac zgomot si eu aici, nu vreau sa-i fac sa planga pe cititorii nostri atat de rabdatori :lol: :lol: .. Vrem doar liniste in durererea noastra locala ... Sa ne lasi .

Cu doar politicoasa consideratiune ...Liviu YO3DLL
Ultima oară modificat Joi Dec 08, 2011 10:50 pm de către YO3DLL, modificat de 7 ori în total.
73 de YO3DLL - Liviu

n2nnu

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde n2nnu » Joi Dec 08, 2011 10:26 pm

Draga 3DLL
esti OFF TOPIC rau.... cred ca cel mai bine ar fi sa-ti raspund "in privata" :):);)
Ce zici ? De acord?

yo3icw
Mesaje: 8
Membru din: Mar Iul 27, 2010 12:48 am
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde yo3icw » Vin Dec 09, 2011 2:34 pm

Domnule Alexander Sandbrand alias N2NNU, nu este topic unde sa nu va bagati nasu' incercind din rasputeri sa va impuneti punctul de vedere cu inteligenta dvs mediocra.Nu ati putea sa ne lasati cu figurile astea de Bronx?Asta asa ca sa fiu in ton cu noua dvs tarisoara...
Du-te domnule si demonstreaza-ti inteligenta pe la NASA ca tot esti aproape de ei si mai lasa oamenii astia in pace ca nu mai avem loc de dumneata pe aici....

P.S Nu am nevoie de un raspuns la acesc mesaj...

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde YO9CHO » Sâm Ian 14, 2012 3:57 am

Propun, ca fiind o tema "calda" , la "Intrebarea saptamanii", urmatorul chestionar:

Ce este radioamatorismul?
1. Hobby
2. Sport
3. Si hobby si sport
4. Altceva

73!

yo6mt
Mesaje: 61
Membru din: Lun Feb 28, 2011 6:17 pm
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde yo6mt » Sâm Ian 14, 2012 9:59 am

Sondajul este prea teoretic fara finalitate practica. Ce este fotbalul? Este cel mai cunoscut sport. Daca ne uitam in multe CV lumea trece la rubrica hobby fotbalul. Atunci ce este fotbalul? Un sondaj care sa ne ajute ar suna cam asa:

1.Doriti o asociatie de radioamatorism cu caracter sportiv in forma FRR de astazi.
2.Doriti o asociatie de radioamatori individuali fara caracter sportiv tip UE.
3.Altceva.

Trebuie spus ca varianta 2 presupune taxarea cu 2 cotizatii , la club ci la centru. Trebuie stiut faptul ca se incearca acum legitimarea individuala care presupune carnet si o viza anuala de plata a cotizatiei care se va varsa la FRR, nu se stie inca in ce cota.
73 de YO6MT Cornel

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde YO9CHO » Joi Feb 09, 2012 7:44 am

Intrebare :

1.Sunteti interesati de o noua formula de asociatie a radioamatorilor la nivel national?

CATEGORIC, DA/CATEGORIC, NU/Nu ma intereseaza/Nu ma pot pronunta inca :roll:


Înapoi la “Noutati, critici si sugestii (despre radioamator.ro)”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori