Intrebarea saptamanii

Aflati ce schimbari s-au operat la radioamator.ro. Comentariile si sugestiile dumneavoastra sunt binevenite.
yo3cen

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde yo3cen » Vin Noi 20, 2015 2:50 am

Propunere de "intrebarea saptamanii":

"Va intereseaza activitatea radioamatorilor din banda de 5Mhz si din banda de 70 Mhz? Dar in banda de 136Khz?
Aveti antene si echipamente pentru folosirea acestor benzi?

Presupun ca Ciprian o sa mai cizeleze/modifice putin aceste intrebari daca se hotaraste sa le puna la "intrebarea saptamanii".

yo4lhr

Mesajde yo4lhr » Mar Noi 01, 2016 1:58 pm

Propunere de intrebarea saptamanii :

Cu ce putere lucrati de obicei si/sau in concursuri :
1. QRP
2. sub 100W
3. peste 100w
4. doar cerul este limita

Toate bune.
orice sarma este o antena, dar sa nu exageram

YO3ITI

Mesajde YO3ITI » Sâm Noi 19, 2016 11:29 pm

n/t
Ultima oară modificat Dum Noi 20, 2016 9:41 pm de către YO3ITI, modificat 1 dată în total.

YO5VAE

Mesajde YO5VAE » Dum Noi 20, 2016 12:06 am

FRR nu este a tuturor radioamatorilor. Este a celor care fac parte din cluburile afiliate. Punct. Deci NU!

n2yo
Site Admin

Mesajde n2yo » Dum Noi 20, 2016 11:26 am

Intrebarea sugerata s-a mai pus: http://www.radioamator.ro/vot/vot_rezultate.php?id=359

73s de Ciprian N2YO

YO3ITI

Mesajde YO3ITI » Lun Sep 25, 2017 11:10 am

Salut, am nevoie de un mic ajutor cu un sondaj.

Având în vedere sprijinul și interesul minimal exprimate de comunitatea radioamatorilor, considerați că YOVHF este util sau nu ?
x Da
x Nu
x Nu mă interesează

Mulțam
73 de Miron

YO7BPC

Mesajde YO7BPC » Lun Sep 25, 2017 3:58 pm

Da, YOVHF.RO este util, pentru ultrascurtisti este chiar deosebit de util! E necesar acest site pentru a prezenta și sprijini activitatea in domeniul UUS! De necesitatea unui astfel de site nici n-ar mai trebui discutat! Așa cum n-ar mai trebui discutat de necesitatea = obligația de a folosi caracterele românești! Cine are îndoieli se cheamă că nu cunoaște ce realizări în domeniul UUS se înregistrează pe alte meridiane! N-ar trebui să ne mirăm că nu e multă înțelegere din partea organizatorilor de competiții din YO față de acest site! Avem de a face cu multă indiferență, comoditate poate chiar lehamite! Și cu toate astea acest site trebuie să existe, trebuie perfecționat, și cine va simți nevoia să-l acceseze va putea găsi ceea ce îl interesează în domeniul UUS! FELICITĂRI PENTRU YOVHF.RO !
73 de YO7BPC

YO3AOE

Mesajde YO3AOE » Sâm Ian 05, 2019 5:17 pm

Cind si-mai ales!-cum se va rezolva noua problema aparuta in legislatia noastra,cea cu inregistrarea-si pastrarea timp de un an-a legaturilor radio pe care le efectuam?

YO3DLL

Mesajde YO3DLL » Sâm Ian 12, 2019 6:22 pm

Buna seara,

Pentru ca eu dar si alti prieteni consideram ca obisnuita zi de luni pentru concursuri YO nu este tocmai optima alegere pentru o participare cat mai numeroasa si relaxanta, propun o intrebare astfel :

Preferati ziua de luni pentru concursurile YO sau sambata/duminica indiferent ora ?
Sau ceva de genul....

Motivul schimbarii zilei de luni este evident ( legat de ora, job, oboseala etc ) si nu mai insist aici.
Functie de numarul de opinii pro, poate vom face o propunere de schimbare a zilei de luni .
Eu am prins obiceiul din 1980 si de atunci asa a ramas..Ma gandesc ca o schimbare ar putea fi necesara...
73L
73 de YO3DLL - Liviu

YO3AOE

Mesajde YO3AOE » Mie Ian 16, 2019 6:35 pm

Cred ca ar fi o informatie utila publicarea pe site-ul nostru a modalitatii exacte si amanuntite de procurare a ultimei carti a lui Florin Cretu,eu am facut o comanda acum citeva luni si nu am primit nici un raspuns...

Înapoi la “Noutati, critici si sugestii (despre radioamator.ro)”