Modificari la Radioamator.ro (Forum si Mica publicitate)

Aflati ce schimbari s-au operat la radioamator.ro. Comentariile si sugestiile dumneavoastra sunt binevenite.
Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: Modificari la Radioamator.ro (Forum si Mica publicitate)

Mesajde yo6rk » Lun Iul 02, 2018 4:44 pm

Salut Emil,

Persoanele neagreate nu trebuiesc aprobate de nimeni. Odata adaugate in lista neagra daca au postari pe forum, nu vei vedea postarile lor, iar daca au postari (anunturi) pe mica publicitate... nu vei vedea acele anunturi.

Cum ziceam, e obligatoriu sa fii autentificat pe site! Adica ca si cum ai fi nevoit sa postezi un anunt, sa scrii un comentariu...
Daca nu esti logat, vei vedea anunturile ca si cum nu ai avea lista neagra.

Am testat de pe mozila si ie, atat pe user de radioamator cat si de pe user de neradioamator; totul e ok la mine. Acum se cam termina programul de job si plec spre casa, mai tarziu, daca nu functioneaza ok la tine, am sa vad care e problema, sa testez si eu.

Numai de bine!
73! to all
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku

yo8rac
Mesaje: 65
Membru din: Sâm Iun 26, 2010 3:30 pm
Contact:

Re: Modificari la Radioamator.ro (Forum si Mica publicitate)

Mesajde yo8rac » Lun Iul 02, 2018 5:20 pm

Facilitatea este aplicata la toate listele de mica publicitate?
Eu am incercat, s-a generat lista neagra, dar nu se aplica la meniul tuburi de exemplu.

Multumesc,
73 de YO8RAC (Codrut) !

Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: Modificari la Radioamator.ro (Forum si Mica publicitate)

Mesajde yo6rk » Lun Iul 02, 2018 6:11 pm

Buna observatie yo8rac, scuze de omisiunea numelui, dar nu mi-l amintesc si nici in profil nu e completat.

Regula e valabila la toate clasele (vanzari, cumparari, diverse) cat si la toate categoriile, mai putin la cele 3 care nu apar la vizualizarea directa (adica tuburi de uz general, aparatura de colectie si aparaturia CB).

In curand am sa fac modificarile de rigoare pentru a include si cele 3 categorii specificate.

Multumesc de feedback si completare!

73's de Marius - yo8rku

LE: am facut modificarile de rigoare, acum functia se aplica si in cazul cautarii pe categorii (inclusiv in cele 3 mentionate mai sus).
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku

YO6HEM

Re: Modificari la Radioamator.ro (Forum si Mica publicitate)

Mesajde YO6HEM » Lun Iul 02, 2018 10:45 pm

Super...functioneaza perfect acum! :D :D :D Multumim,toate cele bune.

Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: Modificari la Radioamator.ro

Mesajde yo6rk » Vin Oct 19, 2018 7:04 pm

Dupa ultimele modificari, in special la sectiunea de mica publicitate, cred ca utilizatorii cei mai activi au observat ultima modificare in sectiunea de call book. Nu voi mai insista pe acest aspect intrucat exista un articol (tutorial) pe aceasta tema.

Acum as vrea sa va anunt ca de astazi, exista posibilitatea de a va "urmari" comentariile nou aparute la articole si la pagina cu sondajul (vot).
Practic orice utilizator ce posteaza un comentariu, va fi abonat automat si ulterior va primi notificari prin E-mail cand un alt utilizator posteaza un nou comentariu (acolo unde a postat si el).
Utilizatorii care nu posteaza nici un comentariu au si ei posibilitatea de a se abona "manual" la notificari, prin simpla accesare a link-ului "Aboneaza-ma la comentarii".
Daca nu mai doriti sa primiti notificari cu noi comentarii postate la un anume articol, puteti oricand sa va dezabonati prin accesarea link-ului "Dezaboneaza-ma de la comentarii".

In cazul in care doriti sa nu mai primiti nici un fel de notificari atunci cand alti useri posteaza la diferite articole unde sunteti abonat deja, exista posibilitatea de a dezactiva total aceste notificari. Pentru a activa/dezactiva, dupa autentificare mergeti in meniul personal (cel vertical, sub userul dvs. de langa pictograma "Acasa") la sectiunea "Administrare" > "Administrare cont". In aceasta pagina puteti sa activati sau nu notificarile prin E-mail cand se posteaza noi comentarii.

As vrea sa reamintesc ca tot in aceasta pagina "Administrare cont" puteti sa va schimbati adresa de E-mail si sa completati profilul, in special numele dvs..
Numele este obligatoriu in cadrul postarilor (comentariilor, la mica publicitate) si el este preluat automat.
Asa cum in traficul radio, pe langa indicativ va prezentati si cu numele, si aici in mediul virtual, pe langa username (indicativ pentru radioamatori), va prezentati cu un nume.

In final, aceeasi rugaminte, daca observati probleme tehnice, daca aveti sugestii, critici si imbunatatiri, cu placere va stau la dispozitie!

Multumesc,
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku

Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: Modificari la Radioamator.ro

Mesajde yo6rk » Joi Noi 01, 2018 12:49 pm

Salut,
Incepand de azi, comentariile postate (la articole si vot) au posibilitatea de a fi editate, in limita a 5 minute.

Aceeasi rugaminte, daca observati anomalii si/sau alte probleme, rog sa-mi spuneti pentru a fi remediate.

LE:
A fost adaugat si sistemul de votare pentru comentarii.
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku


Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1043
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Modificari la Radioamator.ro (Forum si Mica publicitate)

Mesajde YO6EX » Joi Noi 01, 2018 7:40 pm

Cand vreau sa postez un mesaj mai lung, primesc acest mesaj:

Forbidden

You don't have permission to access /forum/posting.php on this server.

Apache/2.2.15 (CentOS) Server at http://www.radioamator.ro Port 443

Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: Modificari la Radioamator.ro (Forum si Mica publicitate)

Mesajde yo6rk » Joi Noi 01, 2018 7:44 pm

Vasile, in ce forum vrei sa postezi? Vreau sa verific daca nu cumva e vre-o setare sau... o fi o problema pe ramura de https://.

Multumim de feedback!
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku



Înapoi la “Noutati, critici si sugestii (despre radioamator.ro)”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori