Votare articole si comentarii

Aflati ce schimbari s-au operat la radioamator.ro. Comentariile si sugestiile dumneavoastra sunt binevenite.
Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1003
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Votare articole si comentarii

Mesajde n2yo » Sâm Ian 04, 2020 6:15 am

Pentru VE7LCG:

Inainte sa faceti afirmatii bazate pe presupuneri (a cui este "gaselnita" si ce scop are), ar trebui sa fiti mai rezervat in ceea ce scrieti. Punctele de vedere de adevarata valoare nu se fac subliniind si ingrosand propozitii.

Pentru transparenta ar trebui mentionat ca printre cei care au votat va numarati si dumeavoastra cu 169 click-uri, asa ca v-ati "fraierit", "nu stiti nimic despre cum se face un website si despre computere, in general". Nu fac altceva decat sa citez caracterizarea pe care o faceti celor care "care isi pierd timpul cu asemenea click".

Recomand comentarii ulterioare la continutul acestui site sa se faca intr-un topic deschis separat.

In final trebuie sa va atentionez sa fiti mai precaut si mai rezervat in tonul pe care il folositi in postarile pe acest website. Trolling-ul este descurajat la Radioamator.ro. Pentru a va documenta ce se intelege prin trolling, va recomand acest excelent articol scris de YO4PX: http://yo4px.blogspot.com/2013/07/despr ... atiul.html

73 de Ciprian N2YO

ve7lcg

Re: Votare articole si comentarii

Mesajde ve7lcg » Sâm Ian 04, 2020 6:52 am

Bineinteles ca am dat si eu click. Am zis eu ca nu?

Habar nu am de ce te superi. Toti incercam sa dam impresia ca website-urile noastre au mai mult trafic decat au. Chiar habar nu am de ce te superi - e o practica comuna.

Ai dat posibilitatea de formatare de text, pentru a fi folosita. Si atunci am folosit-o. Chiar nu am crezut sa te superi, si imi cer scuze ca te-am suparat. Esti un profesionist in chestii din astea tehnice, asa ca habar nu am de ce te superi.

Tot ce te supara e numit trolling, desi e clar ca iti mareste traficul pe website, nu? Repet ca esti un profesionist, nu un amator. Ce este cu aceste suparari pe care nu le inteleg si nu le astept de la un profesionist?

ve7lcg

Re: Votare articole si comentarii

Mesajde ve7lcg » Sâm Ian 04, 2020 7:24 am

Nu trebuia sa scrii "169 de clicks".

Si altii fac website-uri, so tocmai le-ai spus ca nu poti monitoriza de unde provin clickurile. Repet ca esti un profesionist, nu amator.

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1003
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Votare articole si comentarii

Mesajde n2yo » Sâm Ian 04, 2020 7:35 am

Nu stiu unde ati citit ca nu se poate monitoriza cine a dat clic. Probabil ati observat ca nu se poate da clic decat daca sunteti autentificat si de asemenea ca nu puteti da clic de doua ori la acelasi comentariu. De aici puteti deduce imediat ca undeva se stocheaza identitatea celui care voteaza. Ceea ce nu se afiseaza la fiecare postare este lista celor care au dat thumbs up si down. Dar nu pentru ca nu ar exista aceasta informatie.

73 de Ciprian N2YO

ve7lcg

Re: Votare articole si comentarii

Mesajde ve7lcg » Sâm Ian 04, 2020 8:17 am

Nu am intentia sa te subminez, asa ca nu voi continua sa impartasesc statistici de pe website-ul tau, pe care tu le cunosti si intelegi mai bine. Asa sper, cel putin.

Repet ca este o mare realizare Radioamator.ro.

Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: Votare articole si comentarii

Mesajde yo6rk » Sâm Ian 04, 2020 10:08 am

Offtopic:
Daca unii credeti ca Ciprian se imbogateste din traficul de pe radioamator.ro... atunci pot sa-si faca singuri banca si sa scoata bani din asa ceva.
Poate ati observat ca reclamele sunt numai in cateva pagini pe site si pentru asta ar trebui ca toti sa multumim ca nu suntem sufocati si aici cu publicitatea.

Sa nu uitam ca un portal nu e gratis, el aduce cheltuieli cu hostingul, cu (mai nou) plata domeniului; nu punem la socoteala munca de intretinere si dezvoltare, care este... benevola iar cateodata si cu cheltuieli, pentru ca unele sectiuni din cod pot exista aici, decat daca sunt cumparate!

Un an cu bucurii si realizari doresc tuturor!
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku

ve7lcg

Re: Votare articole si comentarii

Mesajde ve7lcg » Dum Ian 05, 2020 7:51 pm

Toti de aici apreciem munca lui Ciprian Sufitchi. Simplu fapt ca suntem aici este o dovada. Poate uneori nu ne exprimam aprecierea intr-un mod clar si care eventual sa ii placa lui Ciprian.

Doar de dragul tehnicii, nu este vorba de un portal, ci de un server, standalone. Nu este backed up in real time de un al doilea server, ci este unul singur "in viata", in standalone. Dar asta spun eu de la cateva mii de kilometri distanta, fara sa am nici o informatie de la Ciprian.

Chiar ii scriam - in gluma - ca daca unul din articolele anterioare a ajuns sa aibe 130000 de accesari (130 de mii) poate si articolul meu despre orga de lumini va ajunge brusc sa aibe 150000 de accesari, din toata lumea, in cateva ore, folosind cu modestie "WEB Auto Traffic Generator Ultimate", unul din programele dedicate la asa ceva.

Sincer cred ca click-urile sunt o prostie. Mie mi-au dat click-uri negative la fiecare articol acelasi grup de indivizi, fara sa adauge nici un comentariu. Ce am castigat eu ca autor din aceste click-uri? Voi scrie articole mai bune, daca nu mi se spune nimic? Ce au castigat cititorii din aceste click-uri? Au vazut doar ca a trimite articole la Radioamator.ro este "o treaba periculoasa" (LOL), si nu mai trimit articole.

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1043
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Votare articole si comentarii

Mesajde YO6EX » Dum Ian 05, 2020 8:35 pm

Românii au un proverb:
Ajunge o bâtă la un car de oale.

Cine pricepe bine cine nu, iar bine. :mrgreen:

Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: Votare articole si comentarii

Mesajde yo6rk » Dum Ian 05, 2020 9:17 pm

Ultimele 2 mesaje au fost inactivate.
Ultimul apel... rog pastrarea discutiei pe subiect!

Multumesc!
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1003
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Votare articole si comentarii

Mesajde n2yo » Dum Ian 05, 2020 10:22 pm

Din pacate, asa cum se anticipase, discutiile au luat-o razna. Subiectul este inchis.

73 de Ciprian N2YO


Înapoi la “Noutati, critici si sugestii (despre radioamator.ro)”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori