Anunturi multiple inutile

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO5PQQ
Mesaje: 299
Membru din: Sâm Mai 30, 2020 2:07 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde YO5PQQ » Sâm Dec 31, 2016 8:03 pm

o căutare după OT100 arată că
1. TASEH are anunțuri cu aceste tuburi din 30.12, 29.11, 13.11, 25.10, 12.09, 09.08 samd
2. adriantoma233 are aceste tuburi în anunțuri din 29.12, 09.12, 07.12 (șters de el - sancționabil).
Nu mai văd la cineva recent la vânzare OT100. Căutând după OT 100 - cu spațiu, avem anunțuri din 2013, cele mai noi.
Mai sus sunt și anunțuri care sunt inactivate, vă sunt acum înafara posibilității de căutare prin motorul obișnuit de la MP. Va trebui să mă credeți pe cuvânt cu aceste date cronologice. Dacă totuși există suspiciuni, vă pot furniza o captură de ecran, la cerere, pe email.

Doriți să-mi arătați anunțul pus de aceeași persoană cu acest OT100 care se repetă deranjant înainte de 7 zile pentru a-mi putea face o autocritică minuțioasă?
Nu contest că există posibilitatea unor greșeli... errare humanum est, perseverare radioamatoricum.
Din nou precizez că există persoane care stau geană pe calupul de anunțuri și care trebuie să verifice dacă se repetă vreun anunț contrar cu regulamentul. Uneori mai scapă și greșeli. Dar ideea generală trebuie reținută că aceste persoane fac această treabă tocmai pentru ca Dvs. să vă fie mai confortabilă navigarea printre anunțuri. Și cu siguranță aceste persoane nu apreciază derapajele de printre anunțuri, derapaje care doresc să impună propria justiție văzută prin ochii cuiva.
Vă asigur că au fost avertismente și chiar interdicții de a pune anunțuri / de a accesa site-ul. Unele dintre ele au fost chiar răsunătoare.
Ce este interesant este că atunci când se încalcă regulamentul pe care cei care pun mesaje se angajează tot ei să-l respecte, semnând cu bifă, nu se recunoaște decât foarte rar în mod bărbătesc greșeala. Aproape întotdeauna se împroașcă cu rahat în sistem, în cei care le-au moderat anunțul, în administrator, în Băsescu, în FRR - dar despre ei înșiși niciodată nimic. Tipic românesc.
Personal mă lovesc de suferințe de pe urma acțiunilor mele de la MP în te miri ce locuri și momente, pe FB, pe 3705 etc. Îi salut pe această cale și le mulțumesc că mă iubesc.
La celălalt pol, sunt unii care "ne bombardează cu anunțuri cu vechituri" și care dau impresia prin asta că ar fi niște nesimțiți, nu? ... dar care credeți-mă că atunci când sunt atenționați manifestă o cooperare și un bun simț lăudabil și demn de urmat. Știu ei despre cine vorbesc. Ne-am dori să avem de-a face cu mai mulți ca ei.
Cu bune, cu rele, tuturor HNY și 73.

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde YO6EX » Sâm Dec 31, 2016 8:18 pm

Aha, acum aflam ca YO5PQQ este moderatorul... ;)

pentru mine subiect inchis.



La multi ani la toata lumea
.

YO8RFS
Mesaje: 125
Membru din: Lun Iun 21, 2010 9:06 am
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde YO8RFS » Sâm Dec 31, 2016 9:00 pm

Crezi ca cei din DL m-au mustrat, rugat, atentionat??? Nu....Au aplicat simplu si eficace regulamentul. Punct.
Sincer, nu sint din cei ce stau geana pe vinzarile de pe acest site.Daca vreau sa cumpar ceva dau cautare si aleg vinzatorul. Evit pe cit posibil samsarii de vechituri sau cei cu anunturi repetate in nestire 10 ani. Cumpar din afara de pe ebay, decit de aici cu pret dublu.
Cit priveste povestea cu OT 100 ....Am dat-o ca generic.....Sincer nu mi-am propus sa fac munca altora, sau sa dau sfaturi celor ce nu le vor.
Dar e gata anul asta...cu bune si rele...
Sa fim sanatosi si sa ne bucuram de pasiunea noastra cit mai mult.
La Multi Ani 2017
Tic, YO8RFS

yo3irm
Mesaje: 54
Membru din: Mar Apr 14, 2015 9:50 am
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo3irm » Mie Ian 04, 2017 10:20 am

Aveti idee de ce nu mai functioneaza optiunea "Numai de la radioamatori" in sectiunea de Vanzari?
Pana acum totul a fost ok, acum vad ca este de-bifata, daca o bifez, dupa 1 sau 2 secunde pagina face refresh si bifa dispare ceea ce duce la re-afisarea tuturor anunturilor.
Am incercat cu 3 browsere diferite, IE, Firefox, Chrome, toate cu acelasi rezultat.
Probabil ceva gresit modificat in codul paginii.
Este posibil sa se revina la functionalitatea initiala ?

Multumesc

yo3irm
Mesaje: 54
Membru din: Mar Apr 14, 2015 9:50 am
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo3irm » Mie Ian 04, 2017 7:25 pm

Multumesc pentru modificare, acum functioneaza ok.

73, Dan

yo9ibc
Mesaje: 95
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 8:00 am
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo9ibc » Sâm Ian 07, 2017 6:57 am

YO5PQQ scrie:YO6EX, în acest caz bifa pe "anunţuri doar de la radioamatori" se poate dovedi utilă.
activitatea moderatorilor este benevolă şi neremunerată. fiecare activează după propriile puteri. aceste persoane şi-au manifestat disponibilitatea de a ajuta administratorul site-ului.
înainte de a arăta cu degetul, doriţi să vă oferiţi voluntar în a ajuta la administrare?

YO9IBC, definiţi vă rog "vechitura". FT-101 este o vechitură?


Da, FT-101 este o vechitura, avand in vedere ca e fabricat acum 50 de ani!!

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo3cen » Sâm Ian 07, 2017 4:40 pm

Ar fi bine ca anunturile "radioreceptor Bicon Multiband 1982", "catometru", "Kapazitäts-Normal "MB2024" fabricat de Phlilips in 1948. " , etc postate periodic de amicul Taseh, sa fie scrise/mutate pe sectiunea "aparatura radio de colectie".

yo6ohd
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Aug 02, 2014 8:36 pm
Contact:

Re: Anunturi multiple inutile

Mesajde yo6ohd » Dum Ian 08, 2017 12:14 am

Revin cu propunerea de a adauga optiunea de a bloca anunturile de la anumiti utilizatori.
Cred ca ar fi rezolvate 99% din problemele de la mica publicitate.
Sortarea dupe criteriul radioamator sau ne-radioamator nu este foarte relevanta.


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori